Daniel Podlejski <
unde...@underley.eu.org> writes:
> A już szczególnie nie ma co polecać systemu 64-bitowego komuś, kto ma
> 2GB RAMu w serwerze, i może za jakiś czas dołoży do tego kolejne 6GB.
Na tej tylko podstawie, jasne że nie.
Na podstawie tylko podanych informacji, będzie dokladnie obojętne jaka
wersja systemu będzie używana. Ktoś pisał że będzie "dużo małych
procesów" - ja myślę, że to będzie raczej "mało małych procesów".
Natomiast w ogóle system 64-bitowy może być wymagany przez bardzo
trywialne rzeczy. Np. ja ostatnio będę chyba musiał użyć x86-64 na
maszynce z Core 2 Duo ULV 1200 MHz + 1 GB RAM. Dlaczego? Bo jeden
z plików, taki o długości 35 GB, będzie musiał być mapowany w RAM.
Generalnie w przypadku normalnych, względnie współczesnych maszynek,
system 64-bitowy "nie gryzie" (pomijąc ew. problemy z 32-bitowymi
binariami, które nie mogą być np. bezpośrednio pluginami). System
32-bitowy, mimo że może być minimalnie bardziej (lub mniej) wydajny,
może się w ogóle nie nadawać do konkretnego zastosowania. Wniosek jest
IMHO prosty, należy polecać "w ciemno" wersję x86-64.
Wesołych Swiąt,
--
Krzysztof Halasa