Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Router do AsterCity

0 views
Skip to first unread message

jac...@macro-system.com.pl

unread,
Jun 11, 2002, 2:43:51 AM6/11/02
to
Może Ktoś wie co trzeba ustawić w CalderaLinux aby pracował jako
router do AsterCity i umożliwiał dostęp do Internetu innym
komputerom z sieci lokalnej. W Win2000 jest to banalnie proste
- wystarczy zaznaczyć jedną opcję dotyczącą karty sieciowej.
Jacek


--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Averniusz

unread,
Jun 11, 2002, 3:09:02 AM6/11/02
to
jac...@macro-system.com.pl wrote:
> Może Ktoś wie co trzeba ustawić w CalderaLinux aby pracował jako
> router do AsterCity i umożliwiał dostęp do Internetu innym
> komputerom z sieci lokalnej. W Win2000 jest to banalnie proste
> - wystarczy zaznaczyć jedną opcję dotyczącą karty sieciowej.
> Jacek
Windowze SUX. Tutaj tez jest proste. Zalezy tylko od wersji jadra ktore
posiadasz.

Standardowo:
echo 1 >/proc/sys/net/ipv4/ip_forward

Dla 2.2;
ipchains -A FORWARD -j MASQ -o eth0

Dla 2.4:
iptables -A POSTROUTING -t nat -o eth0 -j MASQUERADE

Nie obiecuje, ze linijka dla 2.2 jest poprawna. Teoretycznie powinna
dzialac ale dawno nie uzywalem 2.2, wiec sprawdz w innych postach.

>
>


--
Pozdrawiam
Marcin Doliński

Maciek Zobniow

unread,
Jun 11, 2002, 5:12:14 AM6/11/02
to
Averniusz wrote:
> jac...@macro-system.com.pl wrote:
>
>> Może Ktoś wie co trzeba ustawić w CalderaLinux aby pracował jako
>> router do AsterCity i umożliwiał dostęp do Internetu innym
>> komputerom z sieci lokalnej. W Win2000 jest to banalnie proste
>> - wystarczy zaznaczyć jedną opcję dotyczącą karty sieciowej.
>> Jacek
>
> Windowze SUX. Tutaj tez jest proste. Zalezy tylko od wersji jadra ktore
> posiadasz.

Roznica jest mniej wiecej taka ze na Linuxie powinienes raczej wiedziec
co zaznaczasz ;-).


--
Maciej Zobniow
XQueue GmbH
Senior System Administrator

0 new messages