Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Jak dwa lacza w jedno spiąć ???

0 views
Skip to first unread message

1a2b3c4d5...@poczta.onet.pl

unread,
May 5, 2006, 5:24:10 PM5/5/06
to
Jajo 2.4.XX
Serwer udostepnia internet 50 pecetom w sieci. Serwer ma 2 fizyczne karty eth0 i
eth1.
Obecnie jest sobie lacze z netii 2Mb, teraz dokladam dodatkowe lacze z tpsa
(DSL-4Mb)
Jak najprosciej je zaagregowac, aby bylo widoczne jako jedno lacze 6Mb, glownie
po to aby:

a) user miał 6Mb do dyspozycji
b) w razie awarii jednego lacza drugie sobie hula
c) wszyscy sa zadowoleni :)


--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Paweł Sawicki

unread,
May 6, 2006, 3:29:53 AM5/6/06
to
Dnia 05-05-2006 o 23:24:10 <1a2b3c4d5...@poczta.onet.pl> napisał:


>
> a) user miał 6Mb do dyspozycji
> b) w razie awarii jednego lacza drugie sobie hula
> c) wszyscy sa zadowoleni :)
>
>

a) nie da sie
b) pseudo load balancing po ip zrodlowym
c) a to pojecie wzgledne juz ;]

1a2b3c4d5...@poczta.onet.pl

unread,
May 6, 2006, 3:54:06 AM5/6/06
to

No to zes mnie k...wa pocieszyl :) to w takim razie moze cos sprzetowego, moze
taki Linksys RV042-EU, kosztuje obecnie nie cale 800 zeta a z opisu wynika ze
calkiem nie glupie urzadzanko no i widze ze "desygnowane" podpisem CISCO :)
Ktos to uzywa, jak to sie sprawdza przy 2 laczach WAN-owskich ?

Lee

unread,
May 6, 2006, 4:56:20 AM5/6/06
to
> No to zes mnie k...wa pocieszyl :) to w takim razie moze cos sprzetowego,
> moze
> taki Linksys RV042-EU, kosztuje obecnie nie cale 800 zeta a z opisu wynika
> ze
> calkiem nie glupie urzadzanko no i widze ze "desygnowane" podpisem CISCO
> :)
> Ktos to uzywa, jak to sie sprawdza przy 2 laczach WAN-owskich ?

Testowałem, nawet fajne ale ma jedną wadę, przerzuca połaczenia po łaczach
jak głupi, nie robi czegoś takiego że jak jedno jest zapchane to dopiero
połączenia kieruje na drugie, on je kieruje losowo. Skutek jest taki że są
poważne problemy z https.

Lee


Piotr Suchowski

unread,
May 6, 2006, 5:34:00 AM5/6/06
to
> No to zes mnie k...wa pocieszyl :) to w takim razie moze cos sprzetowego, moze
> taki Linksys RV042-EU, kosztuje obecnie nie cale 800 zeta a z opisu wynika ze
> calkiem nie glupie urzadzanko no i widze ze "desygnowane" podpisem CISCO :)
> Ktos to uzywa, jak to sie sprawdza przy 2 laczach WAN-owskich ?

Jeśli ta dwójka z netii jest symetryczna to proponuje puścić nią cały
ruch, a na DSL skierować samo www. Szybko, sprawnie, bezboleśnie :-)


--
,,,
(o o)
========================oOO==(_)==OOo=========================
irc: for...@irc.gisz.com Piotr Suchowski
jid: for...@chrome.pl .oooO Oooo. http://sernik.org
========================(''')==(''')==========================
\ ( ) / don't drink and dive
\_) (_/

Radosław Korzeniewski

unread,
May 6, 2006, 2:01:57 PM5/6/06
to
1a2b3c4d5...@poczta.onet.pl napisał(a):

> Jajo 2.4.XX
> Serwer udostepnia internet 50 pecetom w sieci. Serwer ma 2 fizyczne karty eth0 i
> eth1.
> Obecnie jest sobie lacze z netii 2Mb, teraz dokladam dodatkowe lacze z tpsa
> (DSL-4Mb)
> Jak najprosciej je zaagregowac, aby bylo widoczne jako jedno lacze 6Mb, glownie
> po to aby:
>
> a) user miał 6Mb do dyspozycji
> b) w razie awarii jednego lacza drugie sobie hula
> c) wszyscy sa zadowoleni :)
>
>
Ad. a,b) Musiałbyś mieć dymaniczny routing i własną klasę adresową a nie
wydaje mi się aby powyżsi operatorzy takowy tobie udostępniali.

pozdr

Radek

teorom

unread,
May 7, 2006, 10:56:39 AM5/7/06
to
Ja mam spiete 4 lacza DSLx4MB
Wszystko pieknie dziala na jajku 2.4.
Zachcialo mi sie ostatnio przejsc na 2.6 i od tygodnia nie moge sobie dac z
tym rady ciagle wszystko idzie przez ostatntie lacze.
Tu masz opis, Oczywiscie nie uzyskac predkosci 4x4MB przy transferze 1 pliku
ale np korzystajac z p2p transfer moze byc kolo 16MB
http://linuxreviews.org/howtos/networking/lartc/pl/x271.html#AEN276

0 new messages