Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Konfiguracja serwera SMTP

1 view
Skip to first unread message

Iwona

unread,
Dec 22, 2006, 8:28:58 AM12/22/06
to
Jak poprawnie skonfigurowac serwer poczty wychodzacej SMTP w polaczeniu
szyfrowanym SSL? Ponoc serwer wymaga uwierzytelnienia na podst nazwy
konta, nazwy serwera i hasla do konta... Nadmienie, iz probuje wysylac
poczte z domu korzystajac z konta pracowniczego w sieci LUBMAN UMCS
(ponoc serwer SMTP obslugujacy te polaczenia zwie sie msa.lublin.pl ale
nie bardzo rozumiem, gdzie wprowadzic dane dotyczace nazwy serwera
obslugujacego poczte wychodzaca wewnatrz sieci UMCS etc - Thunderbird
nie ma mozliwosci wpisania tych danych). Wpisuje w miejsce SMTP msa.
A moze cos rozumiem na opak (moze admnistrator sieci musi sam
autoryzowac takie polaczenie)? Prosze o pomoc.

Thx, Iwonka

Marcin Frankowski

unread,
Dec 22, 2006, 3:50:10 PM12/22/06
to
Fri, 22 Dec 2006 14:28:58 +0100, Iwona <leo...@o2.pl> napisał(a):

> Jak poprawnie skonfigurowac serwer poczty wychodzacej SMTP w polaczeniu
> szyfrowanym SSL?

[...]

Narzędzia -> Ustawienia kont -> Serwer (SMTP) -> tu wpisujesz nazwę
serwera w pole - o dziwo - Nazwa serwera, zaptaszasz klatkę Użyj nazwy
i hasła, w pole Nazwa użytkownika wpisujesz nazwę, jaką masz się
autoryzować, na koniec zaznaczasz SSL. Pytanie o hasło pojawi się przy
pierwszym połączeniu. Zapytaj admina, co masz *na pewno* wpisać, w tym
jakiego portu użyć, bo powodem niedziałania może być właśnie to, że to,
co wpisujesz, nie jest zgodne z tym, co ma być wpisane. Może też się
okazać, że serwer przyjmuje połączenia tylko z sieci wewnętrznej albo z
określonych IP, inna możliwość to blokowanie połączenia przez Twój
firewall.

Pozdrawiam świątecznie i życzę prawego alta pod choinkę od Mikołaja ;-)

--
Marcin Frankowski
chcesz wysłać maila, to kliknij: http://www.cerbermail.com/?GwMBsEhHr8
Na kłopoty z konfiguracją OE i z polskimi literami w poczcie,
newsach i na www: http://konfiguracja.pochta.ru/

Marcin Frankowski

unread,
Dec 22, 2006, 4:38:08 PM12/22/06
to
Fri, 22 Dec 2006 14:28:58 +0100, Iwona <leo...@o2.pl> napisał(a):

> Jak poprawnie skonfigurowac serwer poczty wychodzacej SMTP w polaczeniu
> szyfrowanym SSL?

[...]

Narzędzia -> Ustawienia kont -> Serwer (SMTP) -> Dodaj -> tu wpisujesz

Jacek Skowroński

unread,
Dec 22, 2006, 4:59:49 PM12/22/06
to
Marcin Frankowski <a...@anti.spam.com.invalid> writes:

> Fri, 22 Dec 2006 14:28:58 +0100, Iwona <leo...@o2.pl> napisał(a):
>
>> Jak poprawnie skonfigurowac serwer poczty wychodzacej SMTP w polaczeniu
>> szyfrowanym SSL?
> [...]
>
> Narzędzia -> Ustawienia kont -> Serwer (SMTP) -> Dodaj -> tu wpisujesz
> nazwę serwera w pole - o dziwo - Nazwa serwera, zaptaszasz klatkę Użyj
> nazwy i hasła, w pole Nazwa użytkownika wpisujesz nazwę, jaką masz się
> autoryzować, na koniec zaznaczasz SSL.

Ja bym jeszcze proponował, aby w razie problemów zamiast SSL zaznaczyć TLS.

--
Jacek Skowroński GnuPG: 1024D/FB345534

Nie mów nigdy, że cię nikt nie lubi, bo przecież jeszcze wszyscy cię nie znają.
/Falczak/

0 new messages