Thx, Iwonka
> Jak poprawnie skonfigurowac serwer poczty wychodzacej SMTP w polaczeniu
> szyfrowanym SSL?
[...]
Narzędzia -> Ustawienia kont -> Serwer (SMTP) -> tu wpisujesz nazwę
serwera w pole - o dziwo - Nazwa serwera, zaptaszasz klatkę Użyj nazwy
i hasła, w pole Nazwa użytkownika wpisujesz nazwę, jaką masz się
autoryzować, na koniec zaznaczasz SSL. Pytanie o hasło pojawi się przy
pierwszym połączeniu. Zapytaj admina, co masz *na pewno* wpisać, w tym
jakiego portu użyć, bo powodem niedziałania może być właśnie to, że to,
co wpisujesz, nie jest zgodne z tym, co ma być wpisane. Może też się
okazać, że serwer przyjmuje połączenia tylko z sieci wewnętrznej albo z
określonych IP, inna możliwość to blokowanie połączenia przez Twój
firewall.
Pozdrawiam świątecznie i życzę prawego alta pod choinkę od Mikołaja ;-)
--
Marcin Frankowski
chcesz wysłać maila, to kliknij: http://www.cerbermail.com/?GwMBsEhHr8
Na kłopoty z konfiguracją OE i z polskimi literami w poczcie,
newsach i na www: http://konfiguracja.pochta.ru/
> Jak poprawnie skonfigurowac serwer poczty wychodzacej SMTP w polaczeniu
> szyfrowanym SSL?
[...]
Narzędzia -> Ustawienia kont -> Serwer (SMTP) -> Dodaj -> tu wpisujesz
> Fri, 22 Dec 2006 14:28:58 +0100, Iwona <leo...@o2.pl> napisał(a):
>
>> Jak poprawnie skonfigurowac serwer poczty wychodzacej SMTP w polaczeniu
>> szyfrowanym SSL?
> [...]
>
> Narzędzia -> Ustawienia kont -> Serwer (SMTP) -> Dodaj -> tu wpisujesz
> nazwę serwera w pole - o dziwo - Nazwa serwera, zaptaszasz klatkę Użyj
> nazwy i hasła, w pole Nazwa użytkownika wpisujesz nazwę, jaką masz się
> autoryzować, na koniec zaznaczasz SSL.
Ja bym jeszcze proponował, aby w razie problemów zamiast SSL zaznaczyć TLS.
--
Jacek Skowroński GnuPG: 1024D/FB345534
Nie mów nigdy, że cię nikt nie lubi, bo przecież jeszcze wszyscy cię nie znają.
/Falczak/