Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

konfiguracja ms-sql 2000

0 views
Skip to first unread message

Greg at

unread,
Mar 4, 2007, 4:32:49 PM3/4/07
to
Witajcie,

Posiadam serwer dedykowany do obsługi bazd danych na ms-sql o następującej
konfiguracji:

-8xCPU
-8GB Ram
-3 partycje w RAID 10 na plik z bazą, logami i reszta.

OS to Windows 2003 Enterprise

I teraz mam pytanie - jak skonfigurować pamięć i CPU w Enterprise Manager ?

Czy ustawić dynamiczne wykorzystanie pamięć czy też ustawić na stałe np. 7GB
RAM ?

Czy warto użyć opcji "Reserve physicial memory for SQL server" ? W help
jest napisane że to dotyczy Win NT 4.0/2K .

No i jak z konfiguracją CPU - czy wszystkie przydzielić czy też zostawić
ostani ? Gdziś doczytałem, że Ostatni CPU zajmuje się obsługę I/O ?

Jeśli ktoś z Was ma doświdaczenie - z góry dziekuje za podpowiedź.

Greg.

Greg at

unread,
Mar 4, 2007, 4:33:11 PM3/4/07
to

dap

unread,
Mar 4, 2007, 4:50:55 PM3/4/07
to
Hej,
Zależy co tam będziesz robił i jaka to wersja 32- czy 64-bitowa, ale
generalnie zrobiłbym tak jak piszesz. 7GB dla bazy i dostęp do
wszystkich procesorów. Potem _koniecznie_ testy wydajnościowe i jak
wszystko będzie ok to produkcyjny rozruch.

dap

--
,= ,-_-. =. gnu.org
((_/)o o(\_)) polanski.biz
`-'(. .)`-' xoops.pl
\_/

0 new messages