Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

CMS LLC - siada serwer? i inni

0 views
Skip to first unread message

epidot

unread,
Oct 17, 2003, 5:42:05 PM10/17/03
to
gwoli ciekawosci dla wszystkich zainteresowanych co oznacza LLC, ano:
"[...]
Dla określenia przedmiotu przedsiębiorstwa spółki wystarczy, jeżeli akt
utworzenia stwierdza, że spółka jest utworzona w celu prowadzenia dowolnej,
dozwolonej prawem działalności. Nazwa musi zawierać zakończenie: Limited
Liability Company lub LLC. Rejestracja spółki trwa 1 dzień. Zgodnie z
przepisami spółkę LLC może założyć jedna osoba, która niezwłocznie po
utworzeniu może oświadczyć, że jej rola w tym momencie się kończy. Czynność
ta może zostać wykonana w sposób zapewniający anonimowość udziałowców. Prawo
nie nakłada na spółki minimalnych wymogów kapitałowych. Spółka LLC może
zostać utworzona bez określenia wartości nominalnej kapitału.[...]"

I jakos nie moge sie dopatrzyc jaki oni maja kapital zalozycielski. Nie
podaja i nie musza.
I nikt nic nie wie i "nie utrudni" :)

(kiedys rzucilo mi sie w oczy ale glowy nie daje sobie za to obciac, ze oni
to maja na 2*P Xeon 450 MHz , a jezeli nie oni to na pewno inny znany na
grupie jankeski
broker foreksowy. Teraz mozemy sie domyslac dlaczego zrywa polaczenie z
serwerem.)

Fajne takie spolki sa, pewno stac je na wypasiony serwer i dobre lacze ale
jakos
szkoda kasy. To tak jakby na naszym rodzimym podworku.
Tyle narazie. Traderzy ! nie dajcie sie omamic finezyjna wizualizacja
platformy.

pozdrawiam
tomek

esp...@op.pl

unread,
Oct 18, 2003, 6:04:32 AM10/18/03
to
Z serwerem to masz racje-podaja to w oficjalnych materialach (chyba pomocy do
VT). Jesli zas chodzi o kapital to nie jest ukrywany. Nawet na tej grupie ze 3
razy bylo podawane ile to jest.


--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Sidarte

unread,
Oct 18, 2003, 8:31:38 AM10/18/03
to
Witaj Epidot,

Zanim rozwieję wszelkie twoje wątpliwości mam prośbę na
przyszłość-wstrzymaj
się przed publikowaniem tak "stanowczych" postów do momentu kiedy
wszystkiego się dowiesz.Rozumiem że człowiek jest z natury ciekawy,ale
jeśli
czegoś nie wiesz to zapytaj się-nie wydawaj nieprawdziwych osądów nie mając
do tego podstaw:).

Zakładam iż twoja wiedza na temat rynku brokerów nie jest duża-ponieważ od
razu skierowałbyś się na strony CFTC(Commodity Futures Trading
Commission).Jest to organizacja regulująca działania wszystkich brokerów.Na
stronach CFTC klienic mogą dowiedzieć się wszystkiego na temat
wiarygodności
wybranego brokera.Jeśli klienci "skarżą" się na brokera to na tych stronach
można o tym przeczytać.CMS cieszy się jak najbardziej pozytywną
opinią-żadnych skarg,żadnych spraw sądowych.

Następna sprawa.Brokerzy podają do wiadomości CFTC każdego miesiąca
specjalny raport.Można go znaleźć na stronie :
http://www.cftc.gov/files/tm/fcm/tmfcmdata0308.pdf
Z raportu tego wynikają dwie rzeczy.Pierwsza-Otóż na 174 kontrolowanych
spółek(brokerów) 40 działa w formie LLC-jest to 22% wszystkich
firm.Pozostałe formy działalności to Inc(odpowiednie dla ogromnych firm
typu
"Mitsubishi Bank","Lehman Brothers","JP Morgan.Inc") lub LTD(ograniczona
odpowiedzialność).Jeżeli z ta forma działalności byłaby mniej bezpieczna
niż
inne komisja nie wydałaby zgody na działanie tego typu brokerów!.Forma
działania wiąże się przede wszystkim z rozmiarem spółki.Capital Market
Services LLC (CMS) jest jednym z najmłodszych a zarazem najpopularniejszych
brokerów.Nie posiada oddziału odpowiedzialnego za kontrakty,opcje czy
CFD.Swoją działalność skupia tylko na rynku Forex co jeszcze bardziej
podkreśla ich sukces.

Druga rzecz-piszesz że nie możesz się dopatrzeć jaki mają kapitał.Zajżyj do
ostatniego raportu w podanym linku.CFTC wymaga od brokerów posiadania 250
000USD na zabezpieczenie.CMS zadeklarowało 1 460 000USD(prawie półtora
miliarda dolarów).Jeśli weźmiemy pod uwagę to o czym pisałem,czyli fakt iż
CMS istnieje dopiero od 1999 roku oraz że działa tylko na rynku forex to
jest to imponujący wynik.Skumulowana wartość pieniędzy klientów na koncie
CMS przekracza 50 milionów dolarów.CMS współpracuje z jednym z największych
banków w USA-JP Chase.

Skąd ty masz takie informacje o serwerach?:)Wnioskuje że byłeś w
Californi,New Jersey oraz NY i dlatego piszesz iż "rzuciło cie się w
oczy"?CMS posiada tam własnie trzy serwery.Zrywanie połączeń jest
spowodowane tym o czym pisałem w poście "Oanda + API library".Użytkowników
VT Demo jest tak wielu że łącza się zapychają.Nie wiem czy powinienem o tym
pisać,ale z VT korzystają też ludzie posiadający rachunki w konkurencyjnych
firmach.Wiem że nawet w polsce podczas pewnego "contest" klienci korzystają
z VT;)Platforma i rachunek są bezterminowe więc "ruch" na łączach jest
gigantyczny.Wnioskuje również iż korzystasz z DEMO skoro piszesz o
zrywanych
połączeniach...

Drogi Tomku-potraktuj mój post jako notkę informacyjną.CMS nie jest
idealny-nie znajdziesz brokera który podobałby się wszystkim.Jednak
odrobina
rozsądku,doświadczenia każe zastanowić się przed napisaniem takiego
postu.Mam nadzieję iż rowiałem twoje wątpliwości-jeśli nie to zawsze możesz
zapytać się o CMS w organizacjach takich jak CFTC oraz NFA.Mam również
nadzieję iż nie działałeś w złej intencji w imieniu konkurencji;).CMS ma
się
świetnie.Ma bardzo ambitne plany wobec polski i nadal będzi się rowzijał:).

Pozdrawiam cię Tomku-mniej "plotek",spekulacji i domysłów-więcej rozsądku i
spokoju,życzę tobie(oraz sobie:)

Sylwester Majewski
www.forex-desk.net
>>CMS-forex<<

Marek Chłopek

unread,
Oct 18, 2003, 10:11:30 AM10/18/03
to
Sidarte wrote:

> 1 460 000USD(prawie półtora miliarda dolarów).

amierykańsko-angielskiego miliarda! czyli słownie po polsku miliona :-)
czy też brakuje jeszcze trzech zer?

--
Marek Chłopek

Sidarte

unread,
Oct 18, 2003, 1:29:15 PM10/18/03
to

> > 1 460 000USD(prawie półtora miliarda dolarów).
>
> amierykańsko-angielskiego miliarda! czyli słownie po polsku miliona :-)
> czy też brakuje jeszcze trzech zer?

dzięki za wyłapanie "byka"...oczywiście,chodzi o milion a nie
miliard-przepraszam:)
pzdr


0 new messages