Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Idea Bank - sesje Elixir

59 views
Skip to first unread message

Raff

unread,
Jul 17, 2014, 8:21:03 AM7/17/14
to
Jak to jest możliwe, że w Idea Bank widać środki przychodzące np. II sesją
Elixir już po 14:00, skoro wg KIR rozliczenia w tej sesji zaczynają się o 14:30.
Bank księguje tylko na podstawie pakietu danych, który wcześniej otrzymuje z KIR
nie czekając na rozrachunek?

MacGregor

unread,
Jul 18, 2014, 6:58:51 AM7/18/14
to
O ile nic się nie dzieje z rozrachunkiem, to o 14:30 jest już po sesji ;-)

jn

unread,
Jul 18, 2014, 8:10:08 AM7/18/14
to
W dniu 7/18/2014 12:58 PM, MacGregor pisze:
Wg KIR (http://kir.com.pl/main.php?p=harmonogram-sesji) II sesja kończy się o
15:00 i wtedy przekazywane są dane do banków?

Konfabulator

unread,
Jul 18, 2014, 10:34:45 AM7/18/14
to
Ta cała sesja to trwa chwilę, bo to zwykła wymiana plików, przetworzenie i wysłanie wyników. Za to późniejsze księgowania w bankach trwają dość długo. Wyniki, czyli księgowanie w dowolnym banku, nie powinno mieć miejsca przez zamknięciem wejścia, czyli w drugiej sesji nie ma na to szans przed 13:30. O 14 jest to jak najbardziej możliwe.

MacGregor

unread,
Jul 21, 2014, 5:47:13 AM7/21/14
to
Zbiory dla banków gotowe są już wcześniej, nawet przed 14:00. Ale z księgowaniem banki powinny czekać do informacji o dokonaniu rozrachunku.
Z drugiej strony - banki często wysyłając zbiory na daną sesję, pobierają wyniki sesji poprzedniej. I daje to taki efekt, że pojawia się księgowanie jeszcze przed rozrachunkiem (czy końcem sesji) ale jest to księgowanie poprzedniej sesji.
0 new messages