Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Paysafecard jak wpłacić bez REJESTRACJI?

68 views
Skip to first unread message

_Master_

unread,
Oct 1, 2021, 11:47:09 AM10/1/21
to
Synu kupił doładowanie i chce kupić gry czy coś tam w swoim świecie gier.
Ale teraz Paysafecard wymaga rejestracji i danych od numeru buta ;-) do
numeru telefonu.
To już przegięcie. Jak to obejść albo odzyskać pieniądze z "papierka"?

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 1, 2021, 12:01:03 PM10/1/21
to
Zarejestruj na słupa. Nie macie tam jakichś meneli w Lublinie? Koszt - flaszka, pytanie tylko jak duża (małpki z dużym podatkiem niestety).

_Master_

unread,
Oct 1, 2021, 12:07:40 PM10/1/21
to
Bardzo błyskotliwy jesteś jak na biznesmena/bankowca ;_)

A co do paja. Jaki sens ma anonimowe kupowanie doładowania w kiosku
skoro żeby zapłacić trzeba wpisać dane i potwierdzić?

Skrile i inne też zdziadziały?

Taki kolejny krok do wyeliminowania gotówki i totalnej inwigilacji? ;-)

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 1, 2021, 4:30:35 PM10/1/21
to
piątek, 1 października 2021 o 18:07:40 UTC+2 _Master_ napisał(a):
> Bardzo błyskotliwy jesteś jak na biznesmena/bankowca ;_)

Jam tylko zwykły inżynierek.

> A co do paja. Jaki sens ma anonimowe kupowanie doładowania w kiosku
> skoro żeby zapłacić trzeba wpisać dane i potwierdzić?

A jakie te dane trzeba wpisać i jak potwierdzić? Skan dowodu chcą?

> Skrile i inne też zdziadziały?
>
> Taki kolejny krok do wyeliminowania gotówki i totalnej inwigilacji? ;-)

Weź dzieciakowi załóż konto i przestańcie się bałwanić.
Powyżej 13 lat można w każdym banku, poniżej w coraz więcej (skarbonka, francuz) - choć taki poniżej 13 chyba karty nie dostanie, choć w skarbonce były kiedyś takie żyrafki zbliżeniowe (echh, mała żyrafa z zoo w DC nazywa się "Lokatka", bo ją skarbonka "sponsoruje" - ciekawe, czy był to akurat rok imion na "L", czy dodatkowo mysieli sypnąć kasą).

Pete

unread,
Oct 2, 2021, 5:42:13 AM10/2/21
to
Hello, Dawid Rutkowski.
On 01.10.2021 22:30 you wrote:

> pi=C4=85tek, 1 pa=C5=BAdziernika 2021 o=C2=A018:07:40 UTC+2 _Master_
> napisa= =C5=82(a):
>> Bardzo b=C5=82yskotliwy jeste=C5=9B jak na biznesmena/bankowca
>> ;_)=20
> Jam tylko zwyk=C5=82y in=C5=BCynierek.
>> A co do paja. Jaki sens ma anonimowe kupowanie do=C5=82adowania w
>> kiosku=
> =20
>> skoro =C5=BCeby zap=C5=82aci=C4=87 trzeba wpisa=C4=87 dane i
>> potwierdzi=
> =C4=87?=20 A jakie te dane trzeba wpisa=C4=87 i jak
> potwierdzi=C4=87? Skan dowodu chc= =C4=85?
>> Skrile i inne te=C5=BC zdziadzia=C5=82y?=20 =20 Taki kolejny krok
>> do wyeliminowania got=C3=B3wki i totalnej inwigilacji? =
> ;-) We=C5=BA dzieciakowi za=C5=82=C3=B3=C5=BC konto i
> przesta=C5=84cie si=C4=99= ba=C5=82wani=C4=87. Powy=C5=BCej 13 lat
> mo=C5=BCna w ka=C5=BCdym banku, poni=C5=BCej w coraz wi= =C4=99cej
> (skarbonka, francuz) - cho=C4=87 taki poni=C5=BCej 13 chyba karty=
> nie dostanie, cho=C4=87 w skarbonce by=C5=82y kiedy=C5=9B takie
> =C5=BCyraf= ki zbli=C5=BCeniowe (echh, ma=C5=82a =C5=BCyrafa z zoo w
> DC nazywa si=C4=99= "Lokatka", bo j=C4=85 skarbonka "sponsoruje" -
> ciekawe, czy by=C5=82 to ak= urat rok imion na "L", czy dodatkowo
> mysieli sypn=C4=85=C4=87 kas=C4=85).

mBank daje kartę poniżej 13.

--
Pete

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 2, 2021, 7:54:06 AM10/2/21
to
sobota, 2 października 2021 o 11:42:13 UTC+2 Pete napisał(a):

> mBank daje kartę poniżej 13.

Rzeczywiście, i to już chyba od prawie roku.
Trzeba przetestować, darmowe.

Co do konta sprawa jasna, właścicielem jest rodzic, dziecko nie ma nawet pełnomocnictwa, jedynie za zgodą rodzica może mieć podgląd salda i historii - ciekawe, czy to jest jakoś formalnie uregulowane czy zrobione na zasadzie, że nikt rodzicowi nie może zabronić tego dziecku pokazać ;>

Ale z kartą ciekawostka - jak oni to zrobili, że dziecko jest użytkownikiem karty, nie mając pełnomocnictwa - choćby i szczególnego, no bo przecież nie mając zdolności do czynności prawnych chyba żadnym pełnomocnikiem być nie może?
Więc na jakiej zasadzie wydają dziecku kartę do konta rodzica?

Kamil Jońca

unread,
Oct 2, 2021, 8:14:03 AM10/2/21
to
Dawid Rutkowski <drut...@wp.pl> writes:

> sobota, 2 października 2021 o 11:42:13 UTC+2 Pete napisał(a):
>
>> mBank daje kartę poniżej 13.
>
> Rzeczywiście, i to już chyba od prawie roku.
> Trzeba przetestować, darmowe.
>
> Co do konta sprawa jasna, właścicielem jest rodzic, dziecko nie ma

Dlaczego sprawa jasna?
W takim Inteligo, z tego co rozumiem, to dziecko jest właścicielem
środków na koncie. (Jak gupi przelew chcę zrobić to muszę zaptaszkować,
że nie przekracza zwykłego zarzadu.)

> nawet pełnomocnictwa, jedynie za zgodą rodzica może mieć podgląd salda
> i historii - ciekawe, czy to jest jakoś formalnie uregulowane czy
> zrobione na zasadzie, że nikt rodzicowi nie może zabronić tego dziecku
> pokazać ;>

Ale masz jakieś wsparcie? Najlepiej w regulaminie?

KJ


--
http://stopstopnop.pl/stop_stopnop.pl_o_nas.html

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 2, 2021, 9:13:35 AM10/2/21
to
sobota, 2 października 2021 o 14:14:03 UTC+2 Kamil Jońca napisał(a):
> Dawid Rutkowski writes:
>
> > sobota, 2 października 2021 o 11:42:13 UTC+2 Pete napisał(a):
> >
> >> mBank daje kartę poniżej 13.
> >
> > Rzeczywiście, i to już chyba od prawie roku.
> > Trzeba przetestować, darmowe.
> >
> > Co do konta sprawa jasna, właścicielem jest rodzic, dziecko nie ma
> Dlaczego sprawa jasna?

Sprawa jasna wg tego, jak to zrobił mBąk.
Konto jest rodzica, koniec i kropka (choć żeby je otworzyć, musisz udowodnić posiadanie dziecka - ale że można legitymacją szkolną, to zakrawa to na lekką kpinę).

Bo to nie jest "konto dziecka", tylko "rachunek do którego wydajemy karty debetowe dla dzieci w wieku 0-13 lat"
A te karty "obsługujemy dla dzieci w wieku 0-13 lat, maksymalnie do końca miesiąca kalendarzowego, który nastąpił po miesiącu, w którym dziecko skończyło 13 lat."

Potem kartę dla dziecka zastrzegają, a to "eKonto junior" przekształcają w zwykłe "eKonto osobiste".

Co do własności środków nie ma zastrzeżeń, więc w domyśle rodzica (hmm, a czy kradzione pieniądze należą do złodzieja?).

> W takim Inteligo, z tego co rozumiem, to dziecko jest właścicielem
> środków na koncie. (Jak gupi przelew chcę zrobić to muszę zaptaszkować,
> że nie przekracza zwykłego zarzadu.)

Taa, o tym zwykłym zarządzie gdzieś mi się o oczy obiło, może w santanderze (ale tam nie dają klajniakom kart, więc ich olałem).
Do ustalenia - mówimy o dziecku poniżej 13 lat czy 13-17 ("To przecież dziecko..." "Dziecko?! Z takim biustem?!")?

Inna sprawa - wiem, że pytam o skarbonkę, ale czy oni nie mają komputerów, żeby zliczyć, czy w danym miesiącu nie przekroczyło się już "zwykłego zarządu"?
To przecież jest dokładnie określone w stosunku bodajże do średniej płacy, a nie inne dla każdego (np. wg stopnia bogactwa).

> > nawet pełnomocnictwa, jedynie za zgodą rodzica może mieć podgląd salda
> > i historii - ciekawe, czy to jest jakoś formalnie uregulowane czy
> > zrobione na zasadzie, że nikt rodzicowi nie może zabronić tego dziecku
> > pokazać ;>
> Ale masz jakieś wsparcie? Najlepiej w regulaminie?

No, może to dziwne, ale przed postowaniem przeczytałem ten regulamin - ma raptem 6 stron i jest dość przejrzysty (nawet bez dopisku "jak na mBąk" ;)
Jest specjalna, inna, apka dla dzieci - i trzeba ją "połączyć" ze "zwykłą" apką rodzica, żeby działała.

Tylko nie ma tam nic, co by mi wyjaśniło możliwość wydania dziecku karty.
W inteligo dają karty dla dzieci poniżej 13 lat?

Kamil Jońca

unread,
Oct 2, 2021, 12:09:03 PM10/2/21
to
Dawid Rutkowski <drut...@wp.pl> writes:

> sobota, 2 października 2021 o 14:14:03 UTC+2 Kamil Jońca napisał(a):
>> Dawid Rutkowski writes:
>>
>> > sobota, 2 października 2021 o 11:42:13 UTC+2 Pete napisał(a):
>> >
>> >> mBank daje kartę poniżej 13.
>> >
>> > Rzeczywiście, i to już chyba od prawie roku.
>> > Trzeba przetestować, darmowe.
>> >
>> > Co do konta sprawa jasna, właścicielem jest rodzic, dziecko nie ma
>> Dlaczego sprawa jasna?
>
> Sprawa jasna wg tego, jak to zrobił mBąk.
> Konto jest rodzica, koniec i kropka (choć żeby je otworzyć, musisz udowodnić posiadanie dziecka - ale że można legitymacją szkolną, to zakrawa to na lekką kpinę).

Tak, już doczytałem.

[...]
>
>> W takim Inteligo, z tego co rozumiem, to dziecko jest właścicielem
>> środków na koncie. (Jak gupi przelew chcę zrobić to muszę zaptaszkować,
>> że nie przekracza zwykłego zarzadu.)
>
> Taa, o tym zwykłym zarządzie gdzieś mi się o oczy obiło, może w santanderze (ale tam nie dają klajniakom kart, więc ich olałem).
> Do ustalenia - mówimy o dziecku poniżej 13 lat czy 13-17 ("To przecież dziecko..." "Dziecko?! Z takim biustem?!")?
Dziecko. <<13 lat.
>
> Inna sprawa - wiem, że pytam o skarbonkę, ale czy oni nie mają komputerów, żeby zliczyć, czy w danym miesiącu nie przekroczyło się już "zwykłego zarządu"?
> To przecież jest dokładnie określone w stosunku bodajże do średniej płacy, a nie inne dla każdego (np. wg stopnia bogactwa).
>
Nie wiem. Na pewno robiłem przelewy większe. Mam wrażenie, ze to
tzw. dupokrytka dla banku.

[...]
> Tylko nie ma tam nic, co by mi wyjaśniło możliwość wydania dziecku karty.
Tak,, to jest ciekawe.

> W inteligo dają karty dla dzieci poniżej 13 lat?
Nie wiem. NIe chciało mi sie sprawdzać.
KJ

--
http://wolnelektury.pl/wesprzyj/teraz/

_Master_

unread,
Oct 2, 2021, 1:04:36 PM10/2/21
to
W dniu piątek-01-października-2021 o 22:30, Dawid Rutkowski pisze:
> Weź dzieciakowi załóż konto i przestańcie się bałwanić.

Po co?

Pytam się co się stało z tymi doładowaniami?
Zdarzało się że służyły jako prezent.

Chcą weryfikacji numeru telefonu i meila i podaniu adresu

Takie dane KOSZTUJĄ

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 2, 2021, 3:31:25 PM10/2/21
to
sobota, 2 października 2021 o 19:04:36 UTC+2 _Master_ napisał(a):
> W dniu piątek-01-października-2021 o 22:30, Dawid Rutkowski pisze:
> > Weź dzieciakowi załóż konto i przestańcie się bałwanić.
> Po co?
>
> Pytam się co się stało z tymi doładowaniami?
> Zdarzało się że służyły jako prezent.

No popatrz, "kto daje i zabiera, ten się w piekle poniewiera".
Nie można dać w prezencie banknotu?
Niedługo prezenty będą szły przelewem nanumer telefonu ;>
A to dobre jest - taką metodę płatności miał, oprócz gotówki - koleś, co łaził po plaży i krzyczał "kawa mrożona, brać póki mrożona" ;>

> Chcą weryfikacji numeru telefonu i meila i podaniu adresu
>
> Takie dane KOSZTUJĄ

Adres możesz zmyślić, nie zweryfikują.
Mail zakładasz trzema kliknięciami.
Telefon gorzej - choć są chyba startery za 0zł.

_Master_

unread,
Oct 2, 2021, 4:06:57 PM10/2/21
to
W dniu sobota-02-października-2021 o 21:31, Dawid Rutkowski pisze:
> Nie można dać w prezencie banknotu?
> Niedługo prezenty będą szły przelewem nanumer telefonu ;>

Na nerdowatość mnie nie przebijesz. Nie wysilaj się ;-)

pay się przydawał jak trzeba było w stimie doładować.
Młody leciał do kiosku przynosił świstek i miałem go z głowy ;-)
Dostawał właśnie BANKNOT.
Nie nie był rozwydrzony musiał na niego zasłużyć.

I tu takie spostrzeżenie. Chyba gdzieś od roku już nie doładowuje
Zmądrzał i woli wydawać na sprzęt (15 lat)


> Telefon gorzej - choć są chyba startery za 0zł.

Startery są ale trzeba rejestrować.

Mój czas jest cenny a na takie pierdoły szkoda życia ;-)

Coś się pozmieniało w przepisach?



PS. Podobno PiS ma wprowadzić limit płtności gotówką do 20 tysi.

Nawet sobie samochodu u handlarza teraz nie kupię ;-)



Dawid Rutkowski

unread,
Oct 2, 2021, 4:16:43 PM10/2/21
to
sobota, 2 października 2021 o 22:06:57 UTC+2 _Master_ napisał(a):
> W dniu sobota-02-października-2021 o 21:31, Dawid Rutkowski pisze:
> > Nie można dać w prezencie banknotu?
> > Niedługo prezenty będą szły przelewem nanumer telefonu ;>
> Na nerdowatość mnie nie przebijesz. Nie wysilaj się ;-)
>
> pay się przydawał jak trzeba było w stimie doładować.
> Młody leciał do kiosku przynosił świstek i miałem go z głowy ;-)
> Dostawał właśnie BANKNOT.
> Nie nie był rozwydrzony musiał na niego zasłużyć.
>
> I tu takie spostrzeżenie. Chyba gdzieś od roku już nie doładowuje
> Zmądrzał i woli wydawać na sprzęt (15 lat)

To jak ma tyle to może mieć już konto i kartę w milku.
I jeszcze dostanie 50zł.
Zamiast banknotu będziesz mu robić przelew - czy to wewnętrzny czy na numer telefonu.

> Coś się pozmieniało w przepisach?

Nie wiem.
Może paysafe postanowił dorobić?
Cholera bierze z tym sprzedawaniem numerów.
Mam telefon alarmowy, jakaś głupia baba podała go gdzieś w przychodni, może się pomyliła. Przychodnia się odczepiła, ale teraz dzwonią jakieś garnki i inne wyłudzacze - dziś o 8 rano.

> PS. Podobno PiS ma wprowadzić limit płtności gotówką do 20 tysi.
>
> Nawet sobie samochodu u handlarza teraz nie kupię ;-)

Będą mieć terminale albo blik zwiększy limit przelewów.
U handlarza kupisz, u złodzieja nie.
Koło mnie jest fajny sklep z używanymi rowerami z Holandii, jak spytałem gościa, skąd je bierze (bez żadnych złych intencji) to od razu zaczął, że nie są kradzione...

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 3, 2021, 3:51:05 AM10/3/21
to
sobota, 2 października 2021 o 18:09:03 UTC+2 Kamil Jońca napisał(a):

> > Inna sprawa - wiem, że pytam o skarbonkę, ale czy oni nie mają komputerów, żeby zliczyć, czy w danym miesiącu nie przekroczyło się już "zwykłego zarządu"?
> > To przecież jest dokładnie określone w stosunku bodajże do średniej płacy, a nie inne dla każdego (np. wg stopnia bogactwa).
> >
> Nie wiem. Na pewno robiłem przelewy większe. Mam wrażenie, ze to
> tzw. dupokrytka dla banku.

Albo kręcą bat na klienta.
Być może bank nie ma nic do tego, by pilnować "zwykłego zarządu" (to ok. 5k wypłat na miesiąc, co ciekawe, chyba niezależnie od wpłat) - a przestępstwo ew. popełnia klient.
Bank mu ew. łaskawie przypomina, by nie przestępczył ;>

> [...]
> > Tylko nie ma tam nic, co by mi wyjaśniło możliwość wydania dziecku karty.
> Tak,, to jest ciekawe.

Cały internet nie potrafi tego wytłumaczyć.
A to jest podobno prawdziwa debetówka, personalizowana na dziecko - więc tak, jakby było prawie pełnomocnikiem szczególnym (prawie, bo dostępu do ST nie ma, więc nie może samo karty aktywować czy ustawić/zmienić PIN - hmm, ciekawe jak z bankomatem?).
A jeszcze ciekawsze jest to, że do tego rachunku nie można ustanowić pełnomocnika...

Wyczytać można tyle, że do tej pory banki dawały "dzieciom" pre-paidy.
Np. skarbonka/igo - ten pre-paid był do jeszcze osobnego konta.
Więc pewnie niespersonalizowany - szczególnie żyrafka-breloczek.
Ciekawe, na kogo ten pre-paid był rejestrowany?

> > W inteligo dają karty dla dzieci poniżej 13 lat?
> Nie wiem. NIe chciało mi sie sprawdzać.

To zamów, chyba darmowa, sprawdzimy - np. personalizację.

Taka karta w mBaku ma zaletę - bezpłatna i wszystkie bankomaty darmowe (ale max. 500zł dziennie), więc może (choć mu nie wolno) używać i rodzic.

A szczególnie podoba mi się zamawianie karty niemowlakowi na akt urodzenia. Niektóre banki ustaliły minimalny wiek, np. 6 lat.

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 4, 2021, 6:17:01 AM10/4/21
to
> Taka karta w mBaku ma zaletę - bezpłatna i wszystkie bankomaty darmowe (ale max. 500zł dziennie), więc może (choć mu nie wolno) używać i rodzic.

Wygląda na to, że jest nawet lepiej - co prawda nie da się ustawić limitu większego niż 500zł, ale można w ogóle wyłączyć limit - przynajmniej tak rozumiem ustawienie go na nieaktywny (a nie, że wtedy limit wynosi 0 - bo jak limit ma być 0, to się ustawia aktywny limit 0 - analogicznie jak w tych mBąkowych "limitach tymczasowych", które też są "nieaktywne").
Więc wystarczy mieć dziecko żeby móc w mBąku mieć debetówkę ze wszystkimi darmowymi bankomatami i to bez tych durnych szykan, że darmowe jak wypłacisz ponad 100zł, a jak mniej to płacisz 1,30zł ;>
A dla 100% pewności należy nazwać dziecko własnym imieniem ;>

_Master_

unread,
Oct 4, 2021, 11:42:54 AM10/4/21
to
W dniu sobota-02-października-2021 o 22:16, Dawid Rutkowski pisze:

> To jak ma tyle to może mieć już konto i kartę w milku.
> I jeszcze dostanie 50zł.
> Zamiast banknotu będziesz mu robić przelew - czy to wewnętrzny czy na numer telefonu.

ALE PO CO? Żeby więcej wydawał? Żeby od małego ;-) nie miał szacunku do
ciężko zarobionych... ;-)
Pejsofkarda właśnie po to wymyślono żeby nie mieć konta a zapłacić w
komputerze.

> U handlarza kupisz, u złodzieja nie.

Ubawiłem się. Ty to masz chyba za wysokie zaufanie do tych co Cię
okradają ;-)

50 zł mówisz? Raz na ile? 10? 20? lat taki bonus?

Żałość.pl

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 5, 2021, 7:59:02 AM10/5/21
to
BiedneDziecko.pl raczej niestety.
Całe szczęście jeszcze tylko 3 lata i nie będzie musiał nikogo o zgodę prosić - ani o 50zł.
A jak tam świstek - znalazłeś już słupa czy jednak się przemogłeś i zarejestrowałeś?
Czy też twardo bronisz poglądów i poszedł do kosza - więc do kosza poszło 50zł, i to nawet nie takie otrzymane od banku?

A jaka jest właściwie niementalna różnica przy kupieniu samochodu za siatkę gotówki (zapewne wypłaconej uprzednio z bankomatu lub z kasy banku, bo raczej nie upychanej do słoika, jak Ruth-Ann w "przystanku alaska") od zapłaty przelewem, skoro tak czy siak musi być spisana umowa i zapłacony podatek?
Oczywiście auto ma być zarejestrowane w PL - wykluczamy więc sytuację, że jest kradzione i idzie do ruskich.

Co właściwie legalnego - więc narkotyki odpadają - można kupić za taką sumę bez istniejącej już rejestracji w innej postaci, np. obowiązkowej pisemnej umowy?
Mnóstwo wódy, żeby nie było śladu w banku? Ale to można kupować po trochu.
Drogi komputer? Też w sumie można kupować po kawałku.

_Master_

unread,
Oct 7, 2021, 3:14:46 AM10/7/21
to
W dniu wtorek-05-października-2021 o 13:59, Dawid Rutkowski pisze:
> A jaka jest właściwie niementalna różnica przy kupieniu samochodu za siatkę gotówki

Zejdź na ziemię

Jak pracodawca przez lata wypłaca pod stołem połowę wypłaty to będzie
problem. Cały czas coraz większy bo śruba jest cały czas przykręcana

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 7, 2021, 3:41:31 AM10/7/21
to
Jak połowę to żaden problem - za tą połowę kupujesz żarcie i płacisz za mieszkanie w kasie spółdzielni - a drugą legalną połowę trzymasz w banku - bo przecież z czegoś trzeba na ten samochód zaoszczędzić.

A do tego czytaj to, co się pisze - pytanie było o to, co można kupić za DUŻĄ gotówkę, co i tak nie będzie musiało być zarejestrowane w inny sposób - samochód odpada, bo i tak musisz mieć umowę sprzedaży, żeby go zarejestrować - inaczej możesz sobie najwyżej po swojej działce jeździć.

Więc może się przyjrzyj, czy śrubę przykręcają - czy może jednak już jest przykręcona?

_Master_

unread,
Oct 7, 2021, 5:02:54 AM10/7/21
to
Przykręcają. To że się z tym pogodziłeś nie znaczy że prawo do gotówki
jest mniej warte co "prawo do aborcji" ;-)
A protestów na ulicach nie widać.

Dawid Rutkowski

unread,
Oct 7, 2021, 8:17:39 AM10/7/21
to
Idź protestować. Zobaczymy, czy będziesz sam, czy znajdziesz podobnie myślących.

_Master_

unread,
Oct 7, 2021, 3:08:48 PM10/7/21
to
Jeśli Ty masz malutkie potrzeby życiowe to nie znaczy że musisz
pogardzać innymi którzy rozumieją coś więcej i potrzebują czegoś więcej
niż niewolnicza miska ryżu. ;-)

ąćęłńóśźż

unread,
Nov 11, 2021, 2:54:09 AM11/11/21
to
Sprzedający/kupujący może mieć zajęcie rachunku i woleć gotówkę.


-----
> A jaka jest właściwie niementalna różnica przy kupieniu samochodu za siatkę gotówki od zapłaty przelewem

Dawid Rutkowski

unread,
Nov 11, 2021, 6:19:36 AM11/11/21
to
czwartek, 11 listopada 2021 o 08:54:09 UTC+1 ąćęłńóśźż napisał(a):
> > A jaka jest właściwie niementalna różnica przy kupieniu samochodu za siatkę gotówki od zapłaty przelewem
> Sprzedający/kupujący może mieć zajęcie rachunku i woleć gotówkę.

To samochodu mu nie zajęli?
Hmm, jak szybko komornik dowiaduje się o nowo założonym rachunku? Banków przecie setki.
Czy to może idzie przez KIR automatem po PESELu?
0 new messages