Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Karta płatnicza do konta w Santander Bank Polska

46 views
Skip to first unread message

Krystek

unread,
Nov 19, 2023, 4:25:18 PM11/19/23
to
Hej. Pytanie podstawowe: jakiego operatora płatności (VISA / MasterCard)
karty wydaje do rachunków indywidualnych Santander w Polsce? I którą -
według Was - warto wybrać w Santanderze: VISĘ, czy MasterCarda? Chodzi o
karty debetowe. Mam starszą sąsiadkę z epoki kamienia łupanego, która ma
konto w Santanderze, ale nie ma karty.

Ma za to telefon komórkowy z ofertą pre-paid, który co miesiąc
doładowuje w sklepach typu Żabka kodami na rożne kwoty. Tych kwot za
doładowania w miesiącu uzbiera się tyle, że taniej wyjdzie wziąć jakąś
ofertę typu nju mobile z subskrypcją - założyć konto na stronie
internetowej, podpiąć numer telefonu i do niego kartę płatniczą, by co
miesiąc obciążało konto.

I tu się rodzi drugie pytanie: jako, że dostępu do swojego konta przez
Internet również nie ma to w jaki sposób będzie mogła aktywować kartę
debetową (jeśli już takową zamówi w banku i ją otrzyma), by mogła nią
dokonywać płatności przez Internet? Karta ma służyć tylko do pobierania
płatności przez operatora GSM za jakąś ofertę planu telefonicznego, by
mogła dzwonić bez limitu w PL i mieć Internet poza domem (ma dzieci za
granicą, dzwoni do nich przez WhatsApp i dziwi się, że po kilku dniach
ma 0 złotych na koncie pre-paid, gdy ona przecież nigdzie nie dzwoniła
telefonem, a jedynie WhatsApp-em).

K.

--
Adresy e-mail w domenie krystek.art.pl oraz sama domena nie są już aktywne

Michał Jankowski

unread,
Nov 19, 2023, 4:54:10 PM11/19/23
to
W dniu 19.11.2023 o 22:25, Krystek pisze:
Jak koń pod górkę.

https://www.njumobile.pl/obsluga/faktury-i-platnosci,polecenie-zaplaty-w-njumobile

Drukujesz formularz, sąsiadka wypełnia, wysyłasz i gotowe. Żadnych kart,
które staruszkę tylko ogłupią.

MJ

Krystek

unread,
Nov 19, 2023, 5:35:03 PM11/19/23
to
W dniu 2023-11-19 o 22:54, Michał Jankowski pisze:
Dziękuję, zacna opcja. Gorzej, bo po poszukiwaniach dobrze rokuje oferta
Orange Flex - https://flex.orange.pl/podsumowanie?plan=30for30 Ma w
Polsce bezpłatny transfer z aplikacji social mediów i komunikatorów (w
tym z WhatsApp), ale nie widzę u nich opcji płatności poleceniem zapłaty
- tylko przez aplikację Orange z podpiętą kartą lub BLIK :-/

Dawid Rutkowski

unread,
Nov 20, 2023, 3:06:14 AM11/20/23
to
A jakiego typu konto sąsiadka ma w santanderze?
Bo od tego zależą opłaty za kartę - i może się okaać,
że w sumie będzie drożej (chyba że ją nauczysz kartą płacić).

Co do samych kart - wydają i visa i mc,
w PL bez różnicy.
Kartę można aktywować w bankomacie santandera, PIN dostajesz do łapy
w oddziale zamawiając kartę (lub opcja przysłania pocztą).
Oczywiiście przy wizycie w celu zamówienia karty można
też aktywować dostęp przez net - telefon ma, a to najważniejsze.

Ostatnia sprawa to sensowność pozostania przy karcie.
Abo kosztują teraz 25zł - przykład z plusha, inni
podobnie (nju prawie na pewno), vectra nawet
jeszcze o 5zł tańsza - rozmowy, smsy bez limitu i min. 10GB
netu. Wiec pytanie, ile sąsiadka zużywa - ale na kartę to mega
szybko jej zeżre, więc pewnie te 10GB styknie,
szczególnie jeśli ma w domu wifi (i ma włączone w telefonie ;)
W plushu 15GB/mc netu za 25zł/mc bez umowy,
z umową na 2 lata 20GB/mc.
Umowę zawierasz przez telefon, 2 dni później przyjeżdża
kurier z kartą sim. Przeniesienie numeru z abo miesiąc,
z karty podobno od ręki.
Jest też darmowy "social free", ale nie wiem, czy obejmuje whatsapp.

J.F

unread,
Nov 20, 2023, 7:52:31 AM11/20/23
to
IMO - w Santanderze trzeba wydac 300 zl/mc, aby karta byla bezpłatna.

Placic rachunki mozna tez poleceniem zaplaty lub zleceniem stałym ...
ale przeszkól ją z obslugi konta przez internet i placenia karta.

Choc w sumie ... jak ja maja oszusci naciagnac, to moze lepiej nie ...

J.

Pete

unread,
Nov 21, 2023, 1:32:16 AM11/21/23
to
W dniu 2023-11-19 o 23:35, Krystek pisze:
To wszystko masz u zielonego misia za 5 zł mniej (abonament bez
zobowiązania terminowego):
https://www.plushbezlimitu.pl/abo/lista-ofert

Abonament można płacić poleceniem zapłaty.

--
Pete

Krystek

unread,
Nov 21, 2023, 8:15:03 AM11/21/23
to
W dniu 2023-11-21 o 07:32, Pete pisze:
Dzięki. W sumie tylko dlatego patrzyłem na oferty Orange / nju, bo ona
ma ofertę pre-paid w Orange i przeniesienie numeru na inną usługę Orange
nie wiąże się z wymianą karty SIM, ale rozważę i tę opcję.

Krystek

unread,
Nov 21, 2023, 9:00:28 AM11/21/23
to
W dniu 2023-11-20 o 09:06, Dawid Rutkowski pisze:
> niedziela, 19 listopada 2023 o 22:25:18 UTC+1 Krystek napisał(a):
>> Hej. Pytanie podstawowe: jakiego operatora płatności (VISA / MasterCard)
>> karty wydaje do rachunków indywidualnych Santander w Polsce? I którą -
>> według Was - warto wybrać w Santanderze: VISĘ, czy MasterCarda? Chodzi o
>> karty debetowe. Mam starszą sąsiadkę z epoki kamienia łupanego, która ma
>> konto w Santanderze, ale nie ma karty.
>>
>> Ma za to telefon komórkowy z ofertą pre-paid, który co miesiąc
>> doładowuje w sklepach typu Żabka kodami na rożne kwoty. Tych kwot za
>> doładowania w miesiącu uzbiera się tyle, że taniej wyjdzie wziąć jakąś
>> ofertę typu nju mobile z subskrypcją - założyć konto na stronie
>> internetowej, podpiąć numer telefonu i do niego kartę płatniczą, by co
>> miesiąc obciążało konto.
>>
>> I tu się rodzi drugie pytanie: jako, że dostępu do swojego konta przez
>> Internet również nie ma to w jaki sposób będzie mogła aktywować kartę
>> debetową (jeśli już takową zamówi w banku i ją otrzyma), by mogła nią
>> dokonywać płatności przez Internet? Karta ma służyć tylko do pobierania
>> płatności przez operatora GSM za jakąś ofertę planu telefonicznego, by
>> mogła dzwonić bez limitu w PL i mieć Internet poza domem (ma dzieci za
>> granicą, dzwoni do nich przez WhatsApp i dziwi się, że po kilku dniach
>> ma 0 złotych na koncie pre-paid, gdy ona przecież nigdzie nie dzwoniła
>> telefonem, a jedynie WhatsApp-em).
>
> A jakiego typu konto sąsiadka ma w santanderze?
> Bo od tego zależą opłaty za kartę - i może się okaać,
> że w sumie będzie drożej (chyba że ją nauczysz kartą płacić).

Nie wiem jakie ma konto. Patrzyłem w cennik - coś 9 zł opłaty za kartę,
gdy nie ma nią obrotu na 300 zł. Na razie akcję "Pójdzie Pani do banku i
zamówi kartę do konta" odwołałem. Nauczyć ją korzystania z karty nie
nauczę. Nie ma karty do tej pory i nie chce z niej korzystać.

> Co do samych kart - wydają i visa i mc,
> w PL bez różnicy.
> Kartę można aktywować w bankomacie santandera, PIN dostajesz do łapy
> w oddziale zamawiając kartę (lub opcja przysłania pocztą).
> Oczywiiście przy wizycie w celu zamówienia karty można
> też aktywować dostęp przez net - telefon ma, a to najważniejsze.

Telefon ma, ale co najwyżej SMS-y może odbierać. Aplikacji bankowej nie
ma i mieć nie będzie.

> Ostatnia sprawa to sensowność pozostania przy karcie.
> Abo kosztują teraz 25zł - przykład z plusha, inni
> podobnie (nju prawie na pewno), vectra nawet
> jeszcze o 5zł tańsza - rozmowy, smsy bez limitu i min. 10GB
> netu. Wiec pytanie, ile sąsiadka zużywa - ale na kartę to mega
> szybko jej zeżre, więc pewnie te 10GB styknie,
> szczególnie jeśli ma w domu wifi (i ma włączone w telefonie ;)

WiFi w domu nie ma, bo nie ma w mieszkaniu Internetu. Do tej pory gadała
z krewnymi i znajomymi przez WhatsApp korzystając z transferu danych
komórkowych w smartfonie. Dodałem jej tymczasowo WiFi od siebie, ale
niedługo będę zmieniał router - muszę inny przekonfigurować, z
zewnętrznymi antenami i wydzielić dla niej osobną sieć WiFi, bez dostępu
do LAN-u.

> W plushu 15GB/mc netu za 25zł/mc bez umowy,
> z umową na 2 lata 20GB/mc.
> Umowę zawierasz przez telefon, 2 dni później przyjeżdża
> kurier z kartą sim. Przeniesienie numeru z abo miesiąc,
> z karty podobno od ręki.
> Jest też darmowy "social free", ale nie wiem, czy obejmuje whatsapp.

Pete mi wrzucił w odpowiedzi tę ofertę z Plusha. Sprawdziłem i w
pakiecie "social media" zawiera się również WhatsApp. Problem jest w
tym, że wszelkie oferty zawierane przez telefon, a potem obsługiwane
przez Internet to jest temat nie do przejścia. Coś się zjeb^H^H^psuje i
nie będzie wiedziała co i jak. A niestety, w salonach tych tańszych
ofert nie mają - chcesz mieć obsługę w salonie? Płać więcej za usługę.

Teraz jeszcze patrzę na tę ofertę telefoniczną TVK VECTRA. Jest salon -
biuro obsługi klienta VECTRA, gdzie można podpisać umowę, umowę też
można na czas nieokreślony zawrzeć. Jeszcze żeby dało się płacić
bezobsługowo - poleceniem zapłaty / obciążeniem rachunku to już w ogóle
było świetnie...

Krystek

unread,
Nov 21, 2023, 9:25:03 AM11/21/23
to
W dniu 2023-11-20 o 13:52, J.F pisze:
No właśnie lepiej nie. Dałem sobie spokój z wyrabianiem przez nią karty
płatniczej w banku i odwołałem jej wizytę w placówce bankowej w tejże
sprawie. Ona nie ma komputera, ani Internetu w mieszkaniu, więc tym
bardziej w jakiejś aplikacji klikać nie będzie...

J.F

unread,
Nov 21, 2023, 9:52:28 AM11/21/23
to
Jak ma smartfona, to sporo obsłuży ze smartfona, a internet moze miec
w telefonie.
Ale akurat w Santanderze apka zlecen stałych nie rusza.
Co prawda mozna przeglądarke na smartfonie odpalic ...

J.
0 new messages