Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

karta przedplacona INGBŚ

0 views
Skip to first unread message

rafał

unread,
Apr 20, 2002, 2:43:48 AM4/20/02
to
czy ktos z Was posiada karte przedplacona ING BS ?
od marca byl pilotaz tych kart w wybranych oddzialach, teraz jest juz w
ofercie "publicznej". Wydaje mi sie ze ta karta ma funkcjonowac podobnie jak
tel. na karte. Ale oferta wydaje mi sie ciekawa szczegolnie ze zblizaja sie
wakacje a wg mnie karta ta bedzie oferowana osoba z przedzialu 13-18 bez
koniecznosci otwierania takim osobnikom konta czyli doskonale przekazanie
gotowki np. na kolonie czy oboz. Z drugiej strony czy malolaty beda
potrafily sie taka karta obslugiwac ?
I jeszcze interesuje mnie co w przypadku kradziezy lub zgubienia. Karta
jest na okaziciela ( tak mi sie wydaje ), z tylu podpis posiadacza, ale
transakcje w np. sklepach gdzie autoryzacja odbywa sie jeszcze podpisem ...

poprosze o Wasze opinie.
RF


Marcin F

unread,
Apr 20, 2002, 4:05:03 AM4/20/02
to

"rafał" wrote:

> Ale oferta wydaje mi sie ciekawa szczegolnie ze zblizaja sie
> wakacje

bylaby ciekawsza gdyby ta karta dzialala za granica

Michal Zapalowski

unread,
Apr 20, 2002, 5:55:23 AM4/20/02
to
Użytkownik "rafał" <raf...@wp.pl> napisał::

> czy ktos z Was posiada karte przedplacona ING BS ?

Tia, calkiem przyjemna karta. Wprawdzie chec zakupu wyzej wymienionej
wywolala lekki poploch (bylem pierwszym chetnym) ale wszystko skonczylo
sie bez bolu juz po 15 minutach. :>


> Z drugiej strony czy malolaty beda potrafily sie taka karta obslugiwac ?

Zebys sie nie zdziwil... :)
IMHO jest to idealna karta dla malolata pod warunkiem, ze bedzie mial
gdzie nia placic (POSy) i w okolicy znajduje sie choc jeden bankomat
BSK coby mogl czasem sprawdzic ile ma na koncie.

> I jeszcze interesuje mnie co w przypadku kradziezy lub zgubienia.

Nic specjalnego. Dzwoni sie do BSK i zastrzega, jezeli zlodzieje wczesniej
nie wydoja karty to pieniadze na rachunku ocaleja.


> Karta jest na okaziciela ( tak mi sie wydaje ),

Jezeli chciales powiedziec, ze na awersie nie ma nazwiska posiadacza
to masz racje.


> z tylu podpis posiadacza, ale transakcje w np. sklepach gdzie autoryzacja
> odbywa sie jeszcze podpisem ...

.. tak wlasnie sie odbywaja. Placilem w ten sposob np w Carrefour'ze.

Pzdr,

--
Michal Zapalowski
grafika...@gmx.de


MK

unread,
Apr 20, 2002, 6:30:42 AM4/20/02
to
Użytkownik "rafał" <raf...@wp.pl> napisał w wiadomości
news:a9r0u0$b0j$1...@news.tpi.pl...

> wakacje a wg mnie karta ta bedzie oferowana osoba z przedzialu 13-18 bez
> koniecznosci otwierania takim osobnikom konta czyli doskonale przekazanie
> gotowki np. na kolonie czy oboz.

A jak sobie wyobrazasz zasilanie karty bez rachunku? Kazda z tych kart jest
przypisana do oddzielnego konta.

> I jeszcze interesuje mnie co w przypadku kradziezy lub zgubienia. Karta
> jest na okaziciela ( tak mi sie wydaje ), z tylu podpis posiadacza, ale
> transakcje w np. sklepach gdzie autoryzacja odbywa sie jeszcze podpisem
...
>

Poniewaz jest to karta debetowa, zapis o ilosci srodkow znajduje sie z
banku, wiec zastrzeganie odbywa sie jak w przypadku kazdej karty platniczej.
IMHO otwarcie zwyklego, bezplatnego rachunku z bezplatna karta do niego jest
korzystniejsze. Dlatego bo ma wieksza funkcjonalnosc [lokaty, przelewy,
karta miedzynarodowa], a czesto bank nie przerzuca calej odpowiedzialnosci
za transakcje kartowe na klienta.
Karta BSK jest w obecnej formie mniej niz przecietna.

Maciej

--
FAQ news://pl.biznes.banki => http://www.faq4pbb.prv.pl

inkoguto

unread,
Apr 20, 2002, 6:25:59 AM4/20/02
to

Użytkownik <bob...@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:1066.000010...@newsgate.onet.pl...
> wogole najlepsza gdyby jeszcze sama sie ladowala ,np co miesiac
A co za problem dać zlecenie, aby na nią byłą przelewana jaka

inkoguto

unread,
Apr 20, 2002, 6:34:14 AM4/20/02
to

Użytkownik "MK" <ma...@interia.pl> napisał w wiadomości
news:a9rg1b$7h7$1...@news.tpi.pl...

> Karta BSK jest w obecnej formie mniej niz przecietna.

Zależy co komu potrzeba
Wg mnie jest idealna jako nauka dla małolata (przynajmniej ze Śląska).
Dostanie tam swoje kieszonkowe i niech się gospodarzy.
Jest pomocna dla posiadaczy jedynego ROR w mbank. Za jej pomocą może wybrać
bezpłatnie także z bankomatów BSK, a nie tylko Euronetu
Czy ma wady ??? Oczywiście !. Ale dla mnie jest to pożyteczna propozycja.
Mam ją (a właściwe miałem, bo dałem do eksploatacji komuś innemu)
A zastrzeganie ? Mało mnie boli. Za mało na niej środków, abym się tym
specjalnie martwił.
Jako posiadacz konta w BSK widzę w BSK Online wszelkie ruchy na niej -
dopisała się jako jeszcze jeden rachunek.
Koszt eksploatacji 5 zł/rok także mnie nie martwi.
Co do pozyskania - także byłem pierwszy w swoim mieście i długo szukali
specjalisty, który mi ją prawidłowo wyda, ale po kwadransie była moja.

inkoguto

unread,
Apr 20, 2002, 6:37:09 AM4/20/02
to

Użytkownik "rafał" <raf...@wp.pl> napisał w wiadomości
news:a9r0u0$b0j$1...@news.tpi.pl...
>> I jeszcze interesuje mnie co w przypadku kradziezy lub zgubienia. Karta
> jest na okaziciela ( tak mi sie wydaje ), z tylu podpis posiadacza, ale
> transakcje w np. sklepach gdzie autoryzacja odbywa sie jeszcze podpisem
...

Jak ją dasz i delikwent podpisze ją, to sobie na nią kupi
Jak mu ją ukradną to procedura jest identyczna jak z każdą inną kartą BSK
Czy te znikome środki na niej ktoś ukradnie, a co cię/mnie to obchodzi???
Ja na nią wpłacam 10 zł dziennie i tyle mogę stracić. Nie boli mnie to.

niusy...@poczta.onet.pl

unread,
Apr 20, 2002, 7:11:48 AM4/20/02
to
> czy ktos z Was posiada karte przedplacona ING BS ?
> od marca byl pilotaz tych kart w wybranych oddzialach, teraz jest juz w
> ofercie "publicznej". Wydaje mi sie ze ta karta ma funkcjonowac podobnie jak
> tel. na karte. Ale oferta wydaje mi sie ciekawa szczegolnie ze zblizaja sie
> wakacje a wg mnie karta ta bedzie oferowana osoba z przedzialu 13-18 bez
> koniecznosci otwierania takim osobnikom konta czyli doskonale przekazanie
> gotowki np. na kolonie czy oboz. Z drugiej strony czy malolaty beda
> potrafily sie taka karta obslugiwac ?

potrafie ale to nie karta dla mnie
dla mnie karta musi być międzynarodowa, wypukła i do rachunku walutowego czyli
VC

--
Wysłano z serwisu OnetNiusy: http://niusy.onet.pl

Malolat

unread,
Apr 20, 2002, 7:32:15 AM4/20/02
to
> potrafie ale to nie karta dla mnie
> dla mnie karta musi byc miedzynarodowa, wypukla i do rachunku walutowego
> czyli VC

Proponuje zebyc wykorzystal ja u dobrego psychologa :-)

inkoguto

unread,
Apr 20, 2002, 7:29:44 AM4/20/02
to

Użytkownik <niusy...@poczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:1066.000010...@newsgate.onet.pl...

> potrafie ale to nie karta dla mnie
> dla mnie karta musi być międzynarodowa, wypukła i do rachunku walutowego
czyli
> VC

OCH...............
cudowne dziecko......

Tristan Alder

unread,
Apr 21, 2002, 6:04:34 AM4/21/02
to
Dnia pięknego Sat, 20 Apr 2002 08:43:48 +0200, "rafał" <raf...@wp.pl>
napisałbył:

>czy ktos z Was posiada karte przedplacona ING BS ?
>od marca byl pilotaz tych kart w wybranych oddzialach, teraz jest juz w
>ofercie "publicznej". Wydaje mi sie ze ta karta ma funkcjonowac podobnie jak
>tel. na karte.

Nie bardzo... W zasadzie to kolejny pomysł marketingowy, żeby coś
marnego nazwane ciekawie i inaczej -- wzbudziło zainteresowanie.

No bo pomyśl:

-- 5zł opłaty
-- 0% oprocentowania
-- możliwości rachunku żadne
-- karta działa tylko w Polsce
-- mała ilość bankomatów poza Śląskiem

A teraz mBank:
-- opłata 0zł
-- ok. 9% oprocentowania
-- pełne możliwości ROR
-- spora sieć bankomatów Euronetu


Jedyne zastosowanie karty, o jakiej mówisz to po to, żeby mieć dostęp
do bankomantów ING... No i tyle, że jej uzyskanie to moment, a konto w
mBanku troszkę dłużej trwa... Ale wg mnie jednak korzystniej założyć
konto i mieć sensowne oprocentowanie i pełnowartościwy produkt...
--
Tristan hrabia Alder
(ZTJ: Przemysław Adam Śmiejek)

inkoguto

unread,
Apr 21, 2002, 10:37:01 AM4/21/02
to

Użytkownik "Tristan Alder" <smi...@priv.onet.pl> napisał w wiadomości
news:qb35cusb2j89u13a3...@4ax.com...

> mBanku troszkę dłużej trwa... Ale wg mnie jednak korzystniej założyć
> konto i mieć sensowne oprocentowanie i pełnowartościwy produkt...

Szczególnie, że on chciał kartę dla dziecka na wakacje
Oprocentowanie kieszonkowego jest mu potrzebne jak "pieść do nosa"
W zależności gdzie to dziecko wyśle , karta albo będzie przydatna, albo
całkowicie chybiona.
Ja jednak zastanawiałbym się czy 13 latkowi potrzebna i pożyteczna jest
jakakolwiek karta bankowa tylko na czas wakacji.
Ile dzieciak ma wydać w czasie wakacji ? 100 zł czy duuuużo więcej ????
A izzy mbank też jest jakąś propozycją, ale czy na same wakacje ????

ML

unread,
Apr 21, 2002, 1:19:55 PM4/21/02
to

"Tristan Alder" <smi...@priv.onet.pl> wrote in message
news:qb35cusb2j89u13a3...@4ax.com...

> Dnia pięknego Sat, 20 Apr 2002 08:43:48 +0200, "rafał" <raf...@wp.pl>
> napisałbył:
>
> >czy ktos z Was posiada karte przedplacona ING BS ?
> >od marca byl pilotaz tych kart w wybranych oddzialach, teraz jest juz w
> >ofercie "publicznej". Wydaje mi sie ze ta karta ma funkcjonowac podobnie
jak
> >tel. na karte.
>
> Nie bardzo... W zasadzie to kolejny pomysł marketingowy, żeby coś
> marnego nazwane ciekawie i inaczej -- wzbudziło zainteresowanie.
>
> No bo pomyśl:

A co sadzicie Panowie o takim zastosowaniu tej karty:
Wysyłam 3 pracowników do innego (niż siedziba mojej firmy) miasta
w Polsce na kilka dni żeby wykonali pewną pracę.
Będą mieszkać w hotelu (może nie będzie akceptował kart - bo zwykle
jest to tani hotel - ale czasem akceptuje), będą tankować po drodze paliwo.
I co? Daję im na tę podróż 2-3 tys. zł gotówką, którą stopniowo wydają.
Ale mogą zgubić jej część (zdarzyło się !!) albo zostać okradzeni - jak im
wtedy dosłać?

Za każdym razem może jechać inny "zestaw pracowników". Nie są na tyle dla
mnie
zaufani aby wystawiać im karty płatnicze "służbowe - podłączone do konta
firmowego"
Są to "zwykli robotnicy".

A więc może karta przedpłacona, której numer znam więc mogę dopłacić
(przelać
na jej konto jeśli jest taka potrzeba) mogę dawać ja za każdym razem innemu
i wypłaci z bankomatu. No.. nie może nikt podpisać, bo tylko ten sam mógłby
płacić
w POS'ach.
Mogę łatwo rozliczyć pieniądze jakie wydane zostały w czasie konkretnego
wyjazdu.

A więc nadaje się? Czy widzicie wady?

Michał
(kilkunastosobowa firma z branży budowlanej)

BAH

unread,
Apr 21, 2002, 4:02:18 PM4/21/02
to
On Sun, 21 Apr 2002 12:04:34 +0200, Tristan Alder
<smi...@priv.onet.pl> wrote:
>
>No bo pomyśl:
>
>-- 5zł opłaty
>
>Jedyne zastosowanie karty, o jakiej mówisz to po to, żeby mieć dostęp
>do bankomantów ING... No i tyle, że jej uzyskanie to moment, a konto w
>mBanku troszkę dłużej trwa... Ale wg mnie jednak korzystniej założyć
>konto i mieć sensowne oprocentowanie i pełnowartościwy produkt...

Za 5 zł/rok warto nawet dla jednej wypłaty rocznie.
jak ktoś ma blisko taki bankomat, to jest to tanie
i wygodne rozwiązanie.

Porównywanie karty do mBanku, to nieporozumienie.
Ta karta nadaje się jedynie jako uzupełnienie.

u mnie ten "moment" trwał 50 min :-))

BAH

Tristan Alder

unread,
Apr 21, 2002, 4:32:19 PM4/21/02
to
Dnia pięknego Sun, 21 Apr 2002 16:37:01 +0200, "inkoguto"
<pis...@berdyczow.pl> napisałbył:

>> mBanku troszkę dłużej trwa... Ale wg mnie jednak korzystniej założyć
>> konto i mieć sensowne oprocentowanie i pełnowartościwy produkt...
>Szczególnie, że on chciał kartę dla dziecka na wakacje

No i?

>Oprocentowanie kieszonkowego jest mu potrzebne jak "pieść do nosa"

Ale nie zaszkodzi, prawda?

>W zależności gdzie to dziecko wyśle , karta albo będzie przydatna, albo
>całkowicie chybiona.

Na wakacje na Śląsk? Po poza śląskiem, to chyba bankomatów ING jest
niewiele i właśnie wtedy mBank byłby lepsiejszy.

>Ile dzieciak ma wydać w czasie wakacji ? 100 zł czy duuuużo więcej ????
>A izzy mbank też jest jakąś propozycją, ale czy na same wakacje ????

Ale iziek jest droższy, ja bym jednak walnął zwykłego mBanka..

Tristan Alder

unread,
Apr 21, 2002, 4:33:39 PM4/21/02
to
Dnia pięknego Sun, 21 Apr 2002 19:19:55 +0200, "ML"
<nospam_...@polbox.com> napisałbył:

>A więc może karta przedpłacona, której numer znam więc mogę dopłacić
>(przelać
>na jej konto jeśli jest taka potrzeba) mogę dawać ja za każdym razem innemu
>i wypłaci z bankomatu. No.. nie może nikt podpisać, bo tylko ten sam mógłby
>płacić
>w POS'ach.

A jak nie podpisze, to nie zapłąci żaden, więc w zasadzie tylko do
bankomatów...

Tristan Alder

unread,
Apr 21, 2002, 4:35:59 PM4/21/02
to
Dnia pięknego Sun, 21 Apr 2002 22:02:18 +0200, BAH
<b...@poczta.onet.pl> napisałbył:

>>No bo pomyśl:
>>-- 5zł opłaty
>>Jedyne zastosowanie karty, o jakiej mówisz to po to, żeby mieć dostęp
>>do bankomantów ING... No i tyle, że jej uzyskanie to moment, a konto w
>>mBanku troszkę dłużej trwa... Ale wg mnie jednak korzystniej założyć
>>konto i mieć sensowne oprocentowanie i pełnowartościwy produkt...
>Za 5 zł/rok warto nawet dla jednej wypłaty rocznie.
>jak ktoś ma blisko taki bankomat, to jest to tanie
>i wygodne rozwiązanie.

Dokładnie. Ja pisałem potem, że w zasadzie bliskość bankomatu ING jest
jedynym zastosowaniem

>Porównywanie karty do mBanku, to nieporozumienie.
>Ta karta nadaje się jedynie jako uzupełnienie.

Dokładnie, ale pytanie wyszło z takiego układu, że nie ma być
uzupełnieniem, a jakimś tam rozwiązaniem. Może niegłupim, aczkolwiek
chyba niespecjalnie porywającym

>u mnie ten "moment" trwał 50 min :-))

A mi się nie udało, bo panie z Zabrza kazały jechać do Katowic i
olałem sprawę... ING wogóle się ,,cieszy'' opinią straszliwej obsługi
w moim środowisku...

Slawek Kos

unread,
Apr 22, 2002, 1:53:37 AM4/22/02
to
Użytkownik "ML" <nospam_...@polbox.com> napisał w wiadomości
news:a9us9s$b1e$1...@news.tpi.pl...

>
> "Tristan Alder" <smi...@priv.onet.pl> wrote in message
> news:qb35cusb2j89u13a3...@4ax.com...
> > Dnia pięknego Sat, 20 Apr 2002 08:43:48 +0200, "rafał" <raf...@wp.pl>
> > napisałbył:
> >
> > >czy ktos z Was posiada karte przedplacona ING BS ?
> > >od marca byl pilotaz tych kart w wybranych oddzialach, teraz jest juz w
> > >ofercie "publicznej". Wydaje mi sie ze ta karta ma funkcjonowac
podobnie
> > >jak tel. na karte.
> >
> > Nie bardzo... W zasadzie to kolejny pomysł marketingowy, żeby coś
> > marnego nazwane ciekawie i inaczej -- wzbudziło zainteresowanie.
>
> A co sadzicie Panowie o takim zastosowaniu tej karty:
> Wysyłam 3 pracowników do innego (niż siedziba mojej firmy) miasta
> w Polsce na kilka dni żeby wykonali pewną pracę.
> Będą mieszkać w hotelu (może nie będzie akceptował kart - bo zwykle
> jest to tani hotel - ale czasem akceptuje), będą tankować po drodze
paliwo.
> I co? Daję im na tę podróż 2-3 tys. zł gotówką, którą stopniowo wydają.
> Ale mogą zgubić jej część (zdarzyło się !!) albo zostać okradzeni - jak im
> wtedy dosłać?
>
> Za każdym razem może jechać inny "zestaw pracowników". Nie są na tyle dla
> mnie
> zaufani aby wystawiać im karty płatnicze "służbowe - podłączone do konta
> firmowego"
> Są to "zwykli robotnicy".
>
> A więc może karta przedpłacona, której numer znam więc mogę dopłacić
> (przelać
> na jej konto jeśli jest taka potrzeba) mogę dawać ja za każdym razem
innemu
> i wypłaci z bankomatu. No.. nie może nikt podpisać, bo tylko ten sam
mógłby
> płacić w POS'ach.
> Mogę łatwo rozliczyć pieniądze jakie wydane zostały w czasie konkretnego
> wyjazdu.
>
> A więc nadaje się? Czy widzicie wady?

Nadaje sie, ale widzimy tez wady:
1. Jesli bez podpisu to z wyzej opisanego hotelu czy tankowania benzyny
nici...;-)) Chyba bedziesz musial zaufac kilku pracownikom (brygadzista ?) i
niech podpisza. A moze podpis drukowanymi literami z nazwa firmy zamiast
nazwiska? Wtedy latwo "podrobic"...;-))
2. Jesli jada na kilka dni to zgubienie portfela z forsa jest tak samo
prawdopodobne jak zgubienie portfela z karta. Chcesz codziennie sie
dowiadywac ile im trzeba i doplacac?

--
Pozdrowienia
---
Slawek Kos --> sk...@idea.net.pl


Slawek Kos

unread,
Apr 22, 2002, 2:00:00 AM4/22/02
to
Użytkownik "Tristan Alder" <smi...@priv.onet.pl> napisał w wiadomości news:

> A mi się nie udało, bo panie z Zabrza kazały jechać do Katowic i


> olałem sprawę... ING wogóle się ,,cieszy'' opinią straszliwej obsługi
> w moim środowisku...

A czy procedura wydawania tej karty dla kogos, kto nie ma rachunku w ING
jest skomplikowana?

Regis

unread,
Apr 20, 2002, 5:08:25 AM4/20/02
to
"Marcin F" <ma...@interia.pl> wrote...

I ma tak byc ale znajac tempo nie zdaza przed wakacjami...
Leszek


inkoguto

unread,
Apr 22, 2002, 3:39:08 AM4/22/02
to

Użytkownik "Slawek Kos" <sk...@idea.net..pl> napisał w wiadomości
news:aa08s1$sdm$1...@news.tpi.pl...

> A czy procedura wydawania tej karty dla kogos, kto nie ma rachunku w ING
> jest skomplikowana?

Nie jest.
Idziesz do najbliższego oddziału, pokazujesz dowód osobisty (i jak znajdą
pracownika, który to już kiedyś wprowadzał w system) i w parę minut ją masz

Mark Lisun

unread,
Apr 23, 2002, 5:32:59 AM4/23/02
to
Ja tam widze jeszcze jedno fajne zastosowanie dla posiadaczy konta w ING.
Zakladajac tam konto dostaje karte do niego, lecz noszac ta karte nosze z
soba cale oszczednosci. Mozna wiec srodki przelewac na konta lokacyjne i w
miare potrzeb zasilac RORa. Jednak mozna ubiegac sie o debet. Wtedy mimo
zabezpieczenia srodkow nosze po miescie caly debet (czasem moze byc on
calkiem spory). Wtedy jedynym rozwiazaniem byloby zalozenie drugiego konta z
karta za co sie placi (konto+karta). Teraz, jesli wybiore karte
przedplacowa, moge ja nosic z soba bez strachu utraty wiekszej sumy z
wlasciwego RORu. Moznaby tez zalozyc konto np. w mBanku i chodzic z
delfinem, na ktorym byloby tylko troche srodkow. Tylko zasilanie konta w
innym banku bedzie trwalo kilka godzin lub nawet dni, a tutaj przelanie
pieniedzy z RORu na karte trwa kilka sekund. Przed wyjsciem z domu moge
przez BSKOnline przelac ile trzeba, pojsc do sklepu i zrobic zakupy. Malo
tego, moge nawet zdefiniowac przelew telefoniczny i w miare potrzeby
doladoawc karte bedac przy kasie....

--
Mark Lisun


0 new messages