Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

anonimowe konto - gdzie można założyć

1 view
Skip to first unread message

Shaman

unread,
Dec 4, 2000, 3:00:00 AM12/4/00
to
Cześć - czy gdzieś na świecie jest możliwość założenia konta bankowego nie
podając swoich danych osobowych?

PZDR
Shaman

Piotr J. Ochwal

unread,
Dec 4, 2000, 3:00:00 AM12/4/00
to
Shaman napisał(a):

> Cześć - czy gdzieś na świecie jest możliwość założenia konta bankowego nie
> podając swoich danych osobowych?

Jeżeli wierzyć producentom firmowym - w Melon Banku, w Londynie

Ależ, dlaczego nie fersztejen... My wszystko fersztejen... Pan usiądzie, pan
poczeka, się zobaczy, się załatwi :-)

--

Piotr J. Ochwal
pe...@ampr.gliwice.pl


--
Archiwum grupy dyskusyjnej pl.biznes.banki
http://niusy.onet.pl/pl.biznes.banki

Ireneusz Kordal

unread,
Dec 4, 2000, 8:02:58 PM12/4/00
to
Shaman wrote:
>
> Cześć - czy gdzieś na świecie jest możliwość założenia konta bankowego nie
> podając swoich danych osobowych?
>
> PZDR
> Shaman

Anonimowe konto - piekna rzecz :-)
Gorzej tylko, jakby ktos przesylal ci kase i pomylil sie w dwoch
cyferkach konta.
Jak bys wtedy udowodnil, ze ta kasa miala isc na konto 123456 "Anonim"
a nie na konto 132456 "Anonim" ?

Pozdrawiam

IK

Shaman

unread,
Dec 5, 2000, 2:27:53 AM12/5/00
to

Mnie takie konto nie jest potrzebne, ale mamy tu drobny spór z kolegą
twierdzącym, że Polska jest strasznie zacofanym krajem bo zakładając konto w
banku trzeba pokazywać dowód osobisty a nie wystarczy podać identyfikatora z
którym ma być związane konto - obojętnie czy tym identyfikatorem będzie
prawdziwe imię i nazwisko czy tez pseudonim artystyczny bądz nawet ksywka.
Ów kolega twierdzi, że wszędzie za granicą można w taki prosty sposób
założyć konto.

Co Wy na to?

Shaman


Michal Kukula

unread,
Dec 5, 2000, 2:24:08 AM12/5/00
to
>zakładając konto w
>banku trzeba pokazywać dowód osobisty a nie wystarczy podać identyfikatora
z
>którym ma być związane konto - obojętnie czy tym identyfikatorem będzie
>prawdziwe imię i nazwisko czy tez pseudonim artystyczny bądz nawet ksywka.
>Ów kolega twierdzi, że wszędzie za granicą można w taki prosty sposób
>założyć konto.
>
>Co Wy na to?


A my (ja) na to: Twoj kolega byl w jednym kraju i wydaje mu sie ze byl
"wszedzie za granica". We Francji zeby zalozyc konto, to teoretycznie musisz
miec prawo pobytu. W praktyce, jak zakombinowac - wystarczy paszport. Ale
nie zalozysz konta bez dokumentow. Ale Francja to pewno tez strasznie
zacofany kraj...
Z tego co wiem, to w Anglii nie ma zadnych dokumentow tozsamosci - w rodzaju
naszego dowodu. Byc moze to tam byl Twoj znajomy.
Pozdrawiam.

Piotr J. Ochwal

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
Ireneusz Kordal napisał(a):

>
> Anonimowe konto - piekna rzecz :-)
> Gorzej tylko, jakby ktos przesylal ci kase i pomylil sie w dwoch
> cyferkach konta.

Za błędne złożenie dyspozycji odpowiedzialność ponosi składający. Czyli: Nie mamy
Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz? :-)

Piotr J. Ochwal

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
Michal Kukula napisał(a):

> Z tego co wiem, to w Anglii nie ma zadnych dokumentow tozsamosci - w rodzaju
> naszego dowodu. Byc moze to tam byl Twoj znajomy.

Ale są paszporty, prawa jazdy...

Swoją drogą czy wiesz, że w USA można dostać Prawo Jazdy bez prawa kierowania
pojazdami mechanicznymi? :-)

Piotr J. Ochwal

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
Shaman napisał(a):

> Mnie takie konto nie jest potrzebne, ale mamy tu drobny spór z kolegą
> twierdzącym, że Polska jest strasznie zacofanym krajem bo zakładając konto w
> banku trzeba pokazywać dowód osobisty a nie wystarczy podać identyfikatora z
> którym ma być związane konto - obojętnie czy tym identyfikatorem będzie
> prawdziwe imię i nazwisko czy tez pseudonim artystyczny bądz nawet ksywka.
> Ów kolega twierdzi, że wszędzie za granicą można w taki prosty sposób
> założyć konto.

A czy ten Twój kolega był chciaż raz za granicą, czy zna ją tylko z opowiadań?

leer

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to

>
> Mnie takie konto nie jest potrzebne, ale mamy tu drobny spór z kolegą
> twierdzącym, że Polska jest strasznie zacofanym krajem bo zakładając konto w
> banku trzeba pokazywać dowód osobisty a nie wystarczy podać identyfikatora z
> którym ma być związane konto - obojętnie czy tym identyfikatorem będzie
> prawdziwe imię i nazwisko czy tez pseudonim artystyczny bądz nawet ksywka.
> Ów kolega twierdzi, że wszędzie za granicą można w taki prosty sposób
> założyć konto.
>
> Co Wy na to?
>
> Shaman
>

Ten twoj kolega to sie chyba za duzo filmow fantastycznych naogladal.
Moze poda ci chociaz jeden kraj gdzie mozna zalozyc konto nie pokazujac
dokumentow?

Tomek

Mikolaj.

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
Popatrzmy jak Shaman zapodaje na pl.biznes.banki:

> Cześć - czy gdzieś na świecie jest możliwość założenia konta bankowego nie
>podając swoich danych osobowych?

W Szwjcarii?

--
=< Mikolaj Milewicz >=|Time in the past runs faster than in the future|
ICQ 34451405 -GSX600F-| Do not use my message for commercial purposes |
----------------------+-----------------------------------------------+
SECOND THREEPIO: E chu ta!

Mikolaj.

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
Popatrzmy jak leer zapodaje na pl.biznes.banki:

>Ten twoj kolega to sie chyba za duzo filmow fantastycznych naogladal.
>Moze poda ci chociaz jeden kraj gdzie mozna zalozyc konto nie pokazujac
>dokumentow?

AFAIK w Szwajcarii mozna zalozyc konto na haslo. _Bez dokumentow_.
Tylko, ze takie konta sa drogie.

--
=< Mikolaj Milewicz >=|Time in the past runs faster than in the future|
ICQ 34451405 -GSX600F-| Do not use my message for commercial purposes |
----------------------+-----------------------------------------------+

LUKE: I have a very bad feeling about this.

Piotr J. Ochwal

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
"Mikolaj." napisał(a):

>
> AFAIK w Szwajcarii mozna zalozyc konto na haslo. _Bez dokumentow_.
> Tylko, ze takie konta sa drogie.

hehe - ustal sobie hasło np. "Jom Kipur" to się okaże za dwa lata, że to
konto należało do ofiar Holokaustu i ci je wyczyszczą :-)))

Mikolaj.

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
Popatrzmy jak Piotr J. Ochwal zapodaje na pl.biznes.banki:

>> AFAIK w Szwajcarii mozna zalozyc konto na haslo. _Bez dokumentow_.
>> Tylko, ze takie konta sa drogie.
>
>hehe - ustal sobie hasło np. "Jom Kipur" to się okaże za dwa lata, że to
>konto należało do ofiar Holokaustu i ci je wyczyszczą :-)))

Jak zrobie haslo "Adolf hitler" to bedzie to samo... ;-)

--
=< Mikolaj Milewicz >=|Time in the past runs faster than in the future|
ICQ 34451405 -GSX600F-| Do not use my message for commercial purposes |
----------------------+-----------------------------------------------+

VADER: He's all yours bounty hunter. Reset the chamber for Skywalker.

Andrzej

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
Twój kolega nie ma racji
Nie można wszędzie założyć tak konta. Choć są kraje, banki gdzie można
założyć konto anonimowe albo bez okazywania dokumentów a tylko deklarowane
dane. Wtedy podstawą do wszelkich reklamacji jest numer kodu itp.
Pozdrawiam
Andrzej

Użytkownik "Shaman" <sha...@kki.net.pl> napisał w wiadomości
news:90i1nc$8g4$1...@news.onet.pl...

Grzegorz SZYCHOWSKI

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
On 5 Dec 2000, Piotr J. Ochwal wrote:

> Michal Kukula napisał(a):


>
> > Z tego co wiem, to w Anglii nie ma zadnych dokumentow tozsamosci - w rodzaju
> > naszego dowodu. Byc moze to tam byl Twoj znajomy.
>

> Ale są paszporty, prawa jazdy...

Nie kazdy ma prawo posiadac prawo jazdy lub paszport (lub
paszporty)

> Swoją drogą czy wiesz, że w USA można dostać Prawo Jazdy bez prawa kierowania
> pojazdami mechanicznymi? :-)

Wiesz, ze dzwoni, ale nie wiesz, w ktorym kosciele;-)

Prawo Jazdy, wazne, (w Polsce, w Stanach etc) jest dokumentem
uprawniajacym Cie do kierowania odpowiednimi pojazdami
mechanicznymi.

To o czym Ty mowisz to dokumenty tozsamosci wydawane przez
ichniejsze departamenty komunikacji na zyczenie. Ot takie dowody
osobiste, ale dobrowolne.

Rock 'n' Roll

Grzegorz Szychowski


Grzegorz SZYCHOWSKI

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
On Tue, 5 Dec 2000, leer wrote:

> Ten twoj kolega to sie chyba za duzo filmow fantastycznych naogladal.
> Moze poda ci chociaz jeden kraj gdzie mozna zalozyc konto nie pokazujac
> dokumentow?

Off-shore banking countries.

Grzegorz SZYCHOWSKI

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
On 5 Dec 2000, Piotr J. Ochwal wrote:

> > AFAIK w Szwajcarii mozna zalozyc konto na haslo. _Bez dokumentow_.
> > Tylko, ze takie konta sa drogie.
>
> hehe - ustal sobie hasło np. "Jom Kipur" to się okaże za dwa lata, że to
> konto należało do ofiar Holokaustu i ci je wyczyszczą :-)))

Masz ekstremalnie wielkie pojecie o bankowosci szwajcarskiej;-)

Piotr J. Ochwal

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
Grzegorz SZYCHOWSKI napisał(a):

> > Swoją drogą czy wiesz, że w USA można dostać Prawo Jazdy bez prawa kierowania
> > pojazdami mechanicznymi? :-)
>
> Wiesz, ze dzwoni, ale nie wiesz, w ktorym kosciele;-)
>
> Prawo Jazdy, wazne, (w Polsce, w Stanach etc) jest dokumentem
> uprawniajacym Cie do kierowania odpowiednimi pojazdami
> mechanicznymi.
>
> To o czym Ty mowisz to dokumenty tozsamosci wydawane przez
> ichniejsze departamenty komunikacji na zyczenie. Ot takie dowody
> osobiste, ale dobrowolne.

Ale nie pisze na tym "dowód osobisty" tylko "prawo jazdy" :-) I pisze na tym, że
służy toto tylko do celów identyfikacyjnych :-)

leer

unread,
Dec 5, 2000, 3:00:00 AM12/5/00
to
In article <Pine.GSO.4.05.10012...@akson.sgh.waw.pl>,
gsz...@sgh.waw.pl says...

> On Tue, 5 Dec 2000, leer wrote:
>
> > Ten twoj kolega to sie chyba za duzo filmow fantastycznych naogladal.
> > Moze poda ci chociaz jeden kraj gdzie mozna zalozyc konto nie pokazujac
> > dokumentow?
>
> Off-shore banking countries.
>
>
>
> Rock 'n' Roll
>
> Grzegorz Szychowski
>
>

To ma byc nazwa kraju? Niestety ale zaden z tzw. krajow offshore nie
zezwala na zakladanie anonimowych rachunkow. Z reguly trzeba przedstawic
conajmniej dokumenty tozsamosci, czesto dodatkowo referencje i inne tego
typu sprawy. Juz nie te czasy niestety.

Tomek

Krzysiek Kowalski

unread,
Dec 5, 2000, 7:48:15 PM12/5/00
to
> > Z tego co wiem, to w Anglii nie ma zadnych dokumentow tozsamosci - w rodzaju
> > naszego dowodu. Byc moze to tam byl Twoj znajomy.
>
> Ale są paszporty, prawa jazdy...

> Piotr J. Ochwal
> pe...@ampr.gliwice.pl

Hehehe :) Angielskie prawo jazdy :)) Hehehe, widziales je kiedys
Piotrze? Kartka formatu A4 bez zdjecia!

Krzysiek Kowalski


Shaman

unread,
Dec 6, 2000, 3:54:53 AM12/6/00
to
> Twój kolega nie ma racji
> Nie można wszędzie założyć tak konta. Choć są kraje, banki gdzie można
> założyć konto anonimowe albo bez okazywania dokumentów a tylko deklarowane
> dane. Wtedy podstawą do wszelkich reklamacji jest numer kodu itp.
> Pozdrawiam
> Andrzej

jakie to kraje, banki?

PZDR
Shaman

Michal Kukula

unread,
Dec 7, 2000, 3:00:00 AM12/7/00
to

Shaman wrote in message <90g9aa$5r4$1...@news.onet.pl>...

> Cześć - czy gdzieś na świecie jest możliwość założenia konta bankowego
nie
>podając swoich danych osobowych?


Acha! bylbym zapomnial.
Tajemnica poliszynela:
To dawniej tak bylo, ze do zakladania konta musiales sie zglosic osobiscie z
dowodem. A pani z okienka dokladnie porownywala Twoja twarz ze zdjeciem.
Teraz wystarczy ze wyslesz do banku ksero dowodu. Reszte zalatwiasz przez
telefon.
Fajno, nie?
BTW, czy falszowanie ksera to w swietle Polskiego prawa falszowanie
dokumentow?


andy_k

unread,
Dec 10, 2000, 7:48:39 AM12/10/00
to
On 5 Dec 2000 09:19:54 +0100, pe...@ampr.gliwice.pl (Piotr J. Ochwal)
wrote:

>Michal Kukula napisał(a):


>
>> Z tego co wiem, to w Anglii nie ma zadnych dokumentow tozsamosci - w rodzaju
>> naszego dowodu. Byc moze to tam byl Twoj znajomy.
>

>Ale są paszporty, prawa jazdy...

W Anglii nie zalozysz sobie ot tak konta. Jesli nie jestes obywatelem tego
kraju wowczas musisz przedstawic dokumenty, ze masz legalna prace (moze byc
sezonowa na farmie byle legalna) lub ze jestes na stypendium i wtedy mozna
zalozyc konto (ktorego na szczescie nie likwiduja gdy sie juz stamtad
wyjezdza i to nawet jesli zostawisz tam tylko 10 pensow dla okrasy - tak
jest przynajmniej w duzych bankach).

Jednakze natrafilem przypadkiem jakis rok temu na bank w internecie, ktory
oferowal anonimowe konta. Niestety, nazwy nie pamietam.

a.

Krzysiek Kowalski

unread,
Dec 14, 2000, 9:25:39 AM12/14/00
to
> W Anglii nie zalozysz sobie ot tak konta. Jesli nie jestes obywatelem tego
> kraju wowczas musisz przedstawic dokumenty, ze masz legalna prace (moze byc
> sezonowa na farmie byle legalna) lub ze jestes na stypendium i wtedy mozna
> zalozyc konto (ktorego na szczescie nie likwiduja gdy sie juz stamtad
> wyjezdza i to nawet jesli zostawisz tam tylko 10 pensow dla okrasy - tak
> jest przynajmniej w duzych bankach).
>
> Jednakze natrafilem przypadkiem jakis rok temu na bank w internecie, ktory
> oferowal anonimowe konta. Niestety, nazwy nie pamietam.
>
> a.

NIEPRAWDA :) W bankach wymagaja jedynie potwierdzenie zamieszkania
gdziekolwiek. Wystarczy, ze ktos u kogo wynajmujesz pokoj skrobnie pare
slow. Oni sprawdza czy ta osoba jest wiarygodna. Jesli tak, to
dostaniesz najprostsze konto z karta bankomatowa (tylko). Jak chcesz
miec ROR to juz musisz miec zatrudnienie. Paradoksalnie u nich jest
duzo, duzo (w moim odczuciu) trudniej dostac cokolwiek niz u nas,

Krzysiek Kowalski

Piotr J. Ochwal

unread,
Dec 15, 2000, 5:39:47 AM12/15/00
to
Krzysiek Kowalski napisał(a):

> NIEPRAWDA :) W bankach wymagaja jedynie potwierdzenie zamieszkania
> gdziekolwiek. Wystarczy, ze ktos u kogo wynajmujesz pokoj skrobnie pare
> slow. Oni sprawdza czy ta osoba jest wiarygodna. Jesli tak, to
> dostaniesz najprostsze konto z karta bankomatowa (tylko). Jak chcesz
> miec ROR to juz musisz miec zatrudnienie. Paradoksalnie u nich jest
> duzo, duzo (w moim odczuciu) trudniej dostac cokolwiek niz u nas,

Nie paradoksalnie. To REZULTAT działania od wielu lat ichniego BIKu

--

Piotr J. Ochwal
pe...@ampr.gliwice.pl
poc...@pro.onet.pl


--
Archiwum grupy http://niusy.onet.pl/pl.biznes.banki

Sławomir Białek

unread,
Dec 15, 2000, 6:20:34 AM12/15/00
to
On 15 Dec 2000 11:39:47 +0100, Piotr J. Ochwal <pe...@ampr.gliwice.pl> wrote:
>> miec ROR to juz musisz miec zatrudnienie. Paradoksalnie u nich jest
>> duzo, duzo (w moim odczuciu) trudniej dostac cokolwiek niz u nas,
>
>Nie paradoksalnie. To REZULTAT działania od wielu lat ichniego BIKu

A przy okazji BIKow.

Czy gdzies (na sieci) mozna cos wiecej o tym poczytac. Jak to dokladnie
ze szczegolami dziala. Zasady, regulaminy, itp.
Z zawsze niezaspokojonej ciekawosci jest kilka rzeczy, ktore mnie
interesuja, a jeszcze nie natrafilem na wyjasnienia.
Np. jakiego rodzaju informacje sa przekazywane do BIK,
czy sa to tylko wartosc logiczne (ma/nie ma kredytu, podpadl/nie podpadł),
czy bardziej szczegolowe, jak szybko sie to expiruje.
Jak tez maja zamiar do tego podchodzic banki, czy za przekroczenie
limitu o 5 zl beda wysylali info do BIku o niesolidnosci
(skoro potrafia wyslac monit o kilka groszy poleconym, to nawet mozliwe),
z drugiej strony czy inny bank bedzie bral pod uwage takie info,
ze w innym niesplacilem 5 zl w terminie, itp.

--c

Piotr J. Ochwal

unread,
Dec 15, 2000, 7:14:48 PM12/15/00
to
Sławomir Białek napisał(a):

> A przy okazji BIKow.
>
> Czy gdzies (na sieci) mozna cos wiecej o tym poczytac. Jak to dokladnie
> ze szczegolami dziala. Zasady, regulaminy, itp.

http://www.bik.pl

Sławomir Białek

unread,
Dec 15, 2000, 7:38:23 PM12/15/00
to
On 16 Dec 2000 01:14:48 +0100, Piotr J. Ochwal <pe...@ampr.gliwice.pl> wrote:
>> Czy gdzies (na sieci) mozna cos wiecej o tym poczytac. Jak to dokladnie
>> ze szczegolami dziala. Zasady, regulaminy, itp.
>http://www.bik.pl

tak, ale na moje pytania (przykladowe podalem) to tam odpowiedzi nie ma.
właściwie to są dość ogólne informacje.

--c

Piotr J. Ochwal

unread,
Dec 16, 2000, 7:50:38 AM12/16/00
to
Sławomir Białek napisał(a):

Kilka miesięcy temu jak BIK się dopiero testował można było stamtąd ściągnąć
przykładowe raporty kredytowe fikcyjnych osób. Jak to gdzieś znajdę, to ci
podeślę.

Marcin Kasperski

unread,
Dec 18, 2000, 5:57:03 AM12/18/00
to
>
> A przy okazji BIKow.
>
> Czy gdzies (na sieci) mozna cos wiecej o tym poczytac. Jak to dokladnie
> ze szczegolami dziala. Zasady, regulaminy, itp.
> Z zawsze niezaspokojonej ciekawosci jest kilka rzeczy, ktore mnie
> interesuja, a jeszcze nie natrafilem na wyjasnienia.
> Np. jakiego rodzaju informacje sa przekazywane do BIK,
> czy sa to tylko wartosc logiczne (ma/nie ma kredytu, podpadl/nie podpadł),
> czy bardziej szczegolowe, jak szybko sie to expiruje.
> Jak tez maja zamiar do tego podchodzic banki, czy za przekroczenie
> limitu o 5 zl beda wysylali info do BIku o niesolidnosci
> (skoro potrafia wyslac monit o kilka groszy poleconym, to nawet mozliwe),
> z drugiej strony czy inny bank bedzie bral pod uwage takie info,
> ze w innym niesplacilem 5 zl w terminie, itp.

Na stronie BIKu czytam:

> Usługa 1: Raport Kredytowy
> Będzie to podstawowa usługa świadczona przez BIK. Na podstawie danych
> dostarczonych przez naszych Udziałowców
> będziemy w stanie dostarczyć kompletny raport zawierający informacje
> identyfikujące kredytobiorcę oraz jego historię
> kredytową (złożone wnioski, udzielone/nie udzielone kredyty, zastawy...)

Nietrudno zauważyć, że informacji będzie dosyć dużo i będą szczegółowe a
sposób ich wykorzystania będzie zależeć raczej od banków, nie od samego
BIKu (znając życie obstawiam, że wiele banków ograniczy się do
odrzucania klientów, którzy kiedykolwiek mieli jakikolwiek problem, bez
wgłębiania się w detale - acz mam nadzieję, że się mylę).

Niepokoi mnie trochę perspektywa usługi 2: Scoring (BIK oceniałby
wiarygodność kredytową klienta). Jak raz podpadniesz pod algorytm
używany przez BIK, to żaden bank (korzystający z tej usługi) nie da Ci
kredytu :-(

Tak na boku: w Anglii każdy człowiek ma prawo wysłać do ichniego BIKu
list z żądaniem ujawnienia mu kompletnych informacji na jego temat przez
daną firmę przechowywanych, istnieje też procedura prostowania błędów.
Wdg. mojej, prywatnej opinii, polski BIK powinien też taką możliwość
dać, co zresztą elegancko sam zauważa na stronie
http://www.bik.pl/BIK-prawo.htm, gdzie znalazłem min sformułowanie:

> Na wniosek osoby zainteresowanej, administrator danych będzie
> zobowiązany w ciągu 30 dni do powiadomienia osoby w zrozumiałej
> formie o jej/jego prawach:
> a.rodzaj danych przechowywanych w systemie
> b.sposób w jaki dane zostały pozyskane
> c.cel i zakres przetwarzania danych
> d.odbiorcy danych oraz zakres dostępu jaki został im przyznany
> Informacje te mogą być przekazane w formie pisemnej.

Wydaje mi się, że najprostszym sposobem na zorientowanie się co ma BIK i
co z tym co ma robi jest wystąpienie doń z żądaniem podania powyższych
informacji na własny temat. Niepokoi nieco, że nigdzie na stronach BIKu
nie udało mi się znaleźć szczegółowych uregulowań dotyczących sposobu, w
jaki można to uczynić.

--
http://www.mk.w.pl /
Marcin.Kasperski | Dokumentację kodu warto wygenerować:
@softax.com.pl | http://www.mk.w.pl/narzedzia/narzedzia_gendoc
@bigfoot.com \

Michal Kukula

unread,
Dec 19, 2000, 8:51:43 AM12/19/00
to

> > Na wniosek osoby zainteresowanej, administrator danych będzie
> > zobowiązany w ciągu 30 dni do powiadomienia osoby w zrozumiałej
> > formie o jej/jego prawach:
> > a.rodzaj danych przechowywanych w systemie
> > b.sposób w jaki dane zostały pozyskane
> > c.cel i zakres przetwarzania danych
> > d.odbiorcy danych oraz zakres dostępu jaki został im przyznany
> > Informacje te mogą być przekazane w formie pisemnej.
>
> Wydaje mi się, że najprostszym sposobem na zorientowanie się co ma BIK i
> co z tym co ma robi jest wystąpienie doń z żądaniem podania powyższych
> informacji na własny temat. Niepokoi nieco, że nigdzie na stronach BIKu
> nie udało mi się znaleźć szczegółowych uregulowań dotyczących sposobu, w
> jaki można to uczynić.

To co napisali na stronach BIKu wynika z ustawy o danych osobowych. Masz
miec mozliwosc wgladu w swoje dane i poprawiania bledow.
Co prawda, roznie z tym bywa, zobaczymy jak bedzie w BIK.
Pozdrawiam.
Michal Kukula


Piotr J. Ochwał

unread,
Dec 19, 2000, 9:30:11 AM12/19/00
to
Michal Kukula wrote:

> To co napisali na stronach BIKu wynika z ustawy o danych osobowych. Masz
> miec mozliwosc wgladu w swoje dane i poprawiania bledow.
> Co prawda, roznie z tym bywa, zobaczymy jak bedzie w BIK.

Ale nie masz możliwości zażądania zaprzestania przetwarzania swoich danych :-(

--
pjo

0 new messages