Pozdrawiam
Aneta D.
www.makro-studio.com
Zdecydowanie odradzam kupowanie./sprzedawania opcji w jednym banku. Mialem
juz niemile doswiadczenie. Zdecydowanie lepiej jest otworzyc sobie dwa
rachunki w dwoch roznych bankach, lub rachunek na WGT. Na WGT mamy najnizsze
koszta transakcyjne, gdyz WGT zbiera oferty z kilkunastu bankow i oferuje
swym klientom najlepsza oferte kup[na i najlepsza oferte sprzedazy.
Poza tym zgadzam sie w 100%, ze opcje sa super instrumentem zarowno do
spekulacji jak tez do transakcji zabezpieczajacych. W przypadku spekulacji
mozna skonstruowac prosty portfel opcji, ktory da nam zysk bez wzgledu na
kierunem zmiany kursu walutowego - byle tylko zmiana ta wyszla poza
zdefiniowany przez nasz przedzial - czyli na przyklad, by kurs Dolara byl
nizszy od 3,55 lub wyzszy od 3,65. Czyli typowa gra na zwiekszenie
zmiennosci na rynku. Jesli zas ktos czuje, iz zmienosc bedzie gasla, to moze
zagrac przeciwnie. Wtedy osiagnie zysk, gd kurs Dolara zmiesci sie w
przedziale 3,55-3,65 lub dowolnym innym przez nas zdefiniowanym. Takie
strategie sa strategiami prostymi. Mozna tez zbudowac nieco bardziej
skomplikowane portfele opcji ... - np Long Condor Spread Ratio (LCSR) lub
Short Condor Spread Ratio (SCSR) - to moje ulubione :)
Malin
--
------
Jacek Maliszewski - Analityk FOREX
EFIX Polska - www.efixpolska.com
Oddział Szczecin, Monte Cassino 24
tel.: (91) 422-84-63; 601-247-423
Najprosciej zadzwonic do ktoregos z ich domow maklerskich. polecam DMK.
Najlepiej rozmawiac z Piotrem Kochankiem :)
Sam tam nie gram bo nie mam na wszystko czasu. Co do obrotow. Klienta nie
powino to martwic, gdyz market maker gwarantuje wykonanie kazdej transakcji
(chyba do kilku milionow PLN) - w przeciwienstwie do WGPW hehe.
Pozdrawiam
--
--
--------------------