tzn. ze kurs spadnie ponizej
0,89999
Dariusz
Otrzymalem prosbe z wiekszego banku, abym nie przesylal prognoz Euro,
DJ, Nasdaq na liste, ale bezsposrednio do banku.
Za kazda sprawdzona prognoza mam miec placona prowizje.
Zatem co do Euro chyba juz nie bede pisal, aby
nie ujawnic publicznie jaki bedzie kurs Euro
31.12.2000
A co do DJ i wirtualnych korporacji z Nasdaq
pozostanie jak jest.
"Dariusz" <tele...@poczta.onet.pl> wrote in message
news:391129...@poczta.onet.pl...
Krys
innaczej mowiac byla bledna.
Vizvary
I bardzo dobrze ze sa jeszcze tacy, ktorzy mysla jak ty.
Drobna roznica polega na tym, ze prognoze opracowalem
12 miesiecy temu, gdy 1 EURO > 1 USD.
D.
Nie rozumie. Jesli twierdziles ze kurs Euro spadnie pod koniec grudnia do
poziomu 0.89 a spadl do tego poziomu na poczatku maja, to znaczy ze to byla
bedna prognoze, niezaleznie od tego czy to przepowiadales to wczoraj, czy
tez dziesiec lat temu.
Vizvary
I powtorze raz jeszcze, ze mnie niezmiernie ciesza osoby takie jak ty,
ktora tak odczytuja wzrostowy trend dewalucacji Euro do dolara.
Kolego,
przewidzenie takiego trendu z horyzontem 16 miesiecy kosztuje na swiecie
Nobla.
Bo Nobel to jedynie marne milion dolarow,
a dla bankow azjatyckich milion to minutowy zysk z udanych operacji
finansowych.
Podkreslam udanych.
A firmy ktore przeszly calkowicie na rozliczenia w Euro
sa liczone w tysiacach
a dzisiaj je mozesz kupic o 25% taniej.
Pytanie tylko, ze Azja ma juz dzisiaj skupic kilkaset taniejacych
europejskich firm czy poczekac do 31.12.2000
aby je kupic jeszcze taniej.
Europa staniala wobec swiata o 20% w ciagu roku.
D.
"Dariusz" <tele...@poczta.onet.pl> wystukał w news:391129...@poczta.onet.pl...
> Z przykroscia stwierdzam ze moja prognoza kursu Euro sprawdzila sie w
> ciagu 10 dni, zamiast za 8 miesiecy , tzn. 31.12.2000
Jeśli postawiłeś prognozę <z sufitu?> na dzień 31.12.2000,
to nie możesz powiedzić dziś <04.05.2000>, że była ona trafna.
Chyba, że ostatni dzień roku miał być górną granicą przedziału
czasowego...
> Otrzymalem prosbe z wiekszego banku, abym nie przesylal prognoz Euro,
> DJ, Nasdaq na liste, ale bezsposrednio do banku.
> Za kazda sprawdzona prognoza mam miec placona prowizje.
Hmmm - poczucie humoru, jak widzę, dopisuje jak zawsze? ;->
Powiedz, proszę, jaki to bank - zastanawiam się, który
z nich podzieli losy Staropolskiego... ;-)
> Zatem co do Euro chyba juz nie bede pisal, aby
> nie ujawnic publicznie jaki bedzie kurs Euro
> 31.12.2000
Miło z Twojej strony...
> A co do DJ i wirtualnych korporacji z Nasdaq
> pozostanie jak jest.
A nie możesz i tego zaniechać? ;->
--
Pozdrawiam, -ZED-
Gdy byłem mały, ukradłem książkę pornograficzną napisaną Braillem
i pocierałem świńskie fragmenty <Woody Allen>
Czyli sie _nie sprawdzila_ niestety... :-)
Rafal
Jak mu zaplacisz prowzje to moze sie ulituje :)
gren.del
--
Archiwum listy dyskusyjnej pl-biznes-banki
http://www.newsgate.pl/archiwum/pl-biznes-banki/
> Z przykroscia stwierdzam ze moja prognoza kursu Euro sprawdzila sie w
> ciagu 10 dni, zamiast za 8 miesiecy , tzn. 31.12.2000
czyli sie nie sprawdzila kolego.
> Zatem co do Euro chyba juz nie bede pisal, aby
> nie ujawnic publicznie jaki bedzie kurs Euro
> 31.12.2000
Gott sei dank
> A co do DJ i wirtualnych korporacji z Nasdaq
> pozostanie jak jest.
Scheise
Grzegorz Szychowski
___________________
Mam trzy koncepcje wyjscia z tej sytuacji
i szesc wariantow
> > Z przykroscia stwierdzam ze moja prognoza kursu Euro sprawdzila sie w
> > ciagu 10 dni, zamiast za 8 miesiecy , tzn. 31.12.2000
>
> Jeśli postawiłeś prognozę <z sufitu?> na dzień 31.12.2000,
> to nie możesz powiedzić dziś <04.05.2000>, że była ona trafna.
> Chyba, że ostatni dzień roku miał być górną granicą przedziału
> czasowego...
No wlasnie. Z sufitu. Ciekawe tylko jaki algorytm zastosowal. Czy
liczyl przebarwienia czy pory w suficie. Ale on pewnie zasloni
sie tajemnica.
oh, jak to lubie.
Trend spadkowy sie sprawdzil
KPW ?
Istotnie metody i dostep do informacji pozostaja tajemnica.
A dlatego, poniewaz pozwalaja skutecznie prognozowac kurs euro i
zlotowki w kolejnych latach.
D.
> Grzegorz SZYCHOWSKI wrote:
> >
> > On Wed, 3 May 2000, Dariusz wrote:
> >
> > > Z przykroscia stwierdzam ze moja prognoza kursu Euro sprawdzila sie w
> > > ciagu 10 dni, zamiast za 8 miesiecy , tzn. 31.12.2000
> >
> > czyli sie nie sprawdzila kolego.
>
> oh, jak to lubie.
> Trend spadkowy sie sprawdzil
O trendzie to kazdy finansista wiedzial.
> Grzegorz SZYCHOWSKI wrote:
> >
> > On Thu, 4 May 2000, -ZED- wrote:
> >
> > > > Z przykroscia stwierdzam ze moja prognoza kursu Euro sprawdzila sie w
> > > > ciagu 10 dni, zamiast za 8 miesiecy , tzn. 31.12.2000
> > >
> > > Jeśli postawiłeś prognozę <z sufitu?> na dzień 31.12.2000,
> > > to nie możesz powiedzić dziś <04.05.2000>, że była ona trafna.
> > > Chyba, że ostatni dzień roku miał być górną granicą przedziału
> > > czasowego...
> >
> > No wlasnie. Z sufitu. Ciekawe tylko jaki algorytm zastosowal. Czy
> > liczyl przebarwienia czy pory w suficie. Ale on pewnie zasloni
> > sie tajemnica.
>
> Istotnie metody i dostep do informacji pozostaja tajemnica.
>
> A dlatego, poniewaz pozwalaja skutecznie prognozowac kurs euro i
> zlotowki w kolejnych latach.
Chlopie jesli twierdzisz, ze potrafisz prognozowac kurs zlotego
(a nie zlotowki - i Ty sie mieniles za eksperta?) to albo jestes
ignorantem, albo nie wiesz o czym mowisz. Nie znam banku, ktory
potrafil by dac stala stope zwrotu z depozytu na przelomie
wiewcej niz 1 roku. Innymi slowy mowiac nie da sie przewidziec
kursu zlotego w perspektywie dluzszej niz rok. Wynika to z
przede wszystkim z poziomu inflacji. Nawet jesli przewidzisz
takowy to i tak bedzie obarczony tak duzym ryzykiem, ze zaden
bank Ci tego nie przyjmie. jesli znasz jakis bank w polsce, ktory
daje stala stope za depozyty 3-5 letnie to stawiam Ci piwo. Nawet
obligacje skarbowe o takim okresie zapadalnosci sa indeksowane i
co ciekawe nie inflacja.
"Dariusz" <tele...@poczta.onet.pl> wystukał w news:39149C...@poczta.onet.pl...
> > No wlasnie. Z sufitu. Ciekawe tylko jaki algorytm zastosowal. Czy
> > liczyl przebarwienia czy pory w suficie. Ale on pewnie zasloni
> > sie tajemnica.
> Istotnie metody i dostep do informacji pozostaja tajemnica.
ROTFL - czy Ty masz wrażenie, że ktoś Ci jeszcze wierzy? ;->
To nie były jakiekolwiek prognozy, tylko zwykłe wróżenie z fusów,
które na dokładkę nie dało prawidłowych rezultatów <bo i jak
mogło dać takowe>... :->
> A dlatego, poniewaz pozwalaja skutecznie prognozowac kurs euro i
> zlotowki w kolejnych latach.
A wiesz co - ja też postawię sobie "prognozę" - przynajmniej
będzie miała większą szansę realizacji i opierała się będzie na
racjonalnych przesłankach...
Oto ona: kursy walut będą sie zmieniały do końca roku 2003,
a później z pewnością niewiele się zmieni... ;oD
--
Pozdrawiam, -ZED-
Doberman zjadł wnętrze samochodu, kiedy byłem w sklepie. (zgłoszenie PZU)
Ale rok temu nie powiedzial, nie napisal, nie oglosil.
KPW ?
Poza jedna osoba nikt w Europie nie napisal rok temu, ze kurs Euro
skonczy tak tragicznie i nikt nie podal praprzyczyny
i nadal zaden bank europejski nie przedstawil rzetelnej analizy
krachu euro.
Poza Sorosem, ktory na szczycie w Davos namawial Prezesa Banku
Europejskiego do obrony kursu euro.
A Prezes sie podjal wyzwania, wiedzac juz ze na obronie zarobi Quantum
Fund, a euro i tak zdoluje.
Dzisiaj Prezes broni euro. Quantum Fund zarabia.
Potem sie obrona nie powiedzie i znow wyjdzie
jak pokazala koniunkcja planet.
EOF
Chlopie ja zyje z prognozowania, firmy zamawiaja, ja czytam tony
raportow, dyskutuje z setkami ludzi, pisze prognoze i kasuje kase, gdy
sie sprawdzi.
Uzasadnienie jest spojne , logiczne i poparte argumentami
finansowo-gospodarczymi.
Tak samo prognozuje kursy akcji, cene ropy, zlota, kkurs marki, dolara,
euro , rynek internetowy na Wall Street itd.
Prognozuje wszystko co potrafie i za co firmy placa, bo im jest to
potrzebne.
Nawet jesli przewidzisz
> takowy to i tak bedzie obarczony tak duzym ryzykiem, ze zaden
> bank Ci tego nie przyjmie. jesli znasz jakis bank w polsce, ktory
> daje stala stope za depozyty 3-5 letnie to stawiam Ci piwo.
dziekuje, za trafione prognozy moge sobie kupic cysterne piwa.
Mnie nie interesuja banki, maklerzy , dziennikarze i inni co pisza
w pojedynke.
Ja czytam tygodniowo z tysiac raportow biznesowych, finansowych,
tysiace artykulow sciagam z mediow z calego swiata.
I gdy to przetworze to moge pisac prognoze biznesowa, oparta na
weryfikowalnych zalozeniach.
A ze sie sprawdzaja to juz nie moja wina.
Po to czytam setki biuletynow on-line od Japonii, Hong-Kongu, Taiwanu,
Singapouru itd itd.
az do prasy lokalnej.
gdy to przesieje, przedyskutuje, wtedy mam pewnosc, ze bedzie tak, jak
wynika z ujawnionych trendow.
Gdy w Indonezji sa pozary lasow, to wiem ze ryz zdrozeje itd itd.
Moge ci prywatnie napisac po ile bedzie ropa jesienia w Londynie,
benzyna w Warszawie i wegiel na zime , jaki kurs euro/dolar,
zlota itd itd.
ja to pisze na wlasne ryzyko i koszt i na twoje zamowienie
co sie sprawdzi i wykorzystales, ty placisz.
Prognozy moga lezec zalakowane lub zakodowane w plikach u ciebie.
Chcesz je odczytasz to wysylam haslo do odkowania, nie chcesz to nic nie
tracisz.
Chcesz wiedziec jaki rynek pozwoli uzyskac duze zyski na gieldzie to tez
pisze prognoze , nie rekomendacje ( bo to jest akurat proste).
Placisz jak sie sprawdzi i wykorzystales.
Wszystkie banki moga pisac, ze branza IT zdoluje lub wzrosnie
ja sie opieram na swoich metodach i swoich informacjach i doswiadczeniu.
Moja praca, moj czas i ryzyko
a ty placisz jak prognoze wykorzystasz.
Jak to robie i dlaczego to moja tajemnica zawodowa.
Mozesz myslec ze mam szklana kule.
Wazny jest efekt i skutek.
Znam sie na prognozowaniu kryzysow walutowych, gospodarczych, gieldowych
Jezeli jestes zainteresowany to jestem otwarty na propozycje.
EOF
Komu dalo to zarbil, kto traba ten stracil.
Moze myslec, ze to szklana kula , elektryzowana ogonem kota,
byle skutek byl i zysk, to reszta nie powinna cie obchodzic.
>
> > A dlatego, poniewaz pozwalaja skutecznie prognozowac kurs euro i
> > zlotowki w kolejnych latach.
>
> A wiesz co - ja też postawię sobie "prognozę" - przynajmniej
> będzie miała większą szansę realizacji i opierała się będzie na
> racjonalnych przesłankach...
> Oto ona: kursy walut będą sie zmieniały do końca roku 2003,
> a później z pewnością niewiele się zmieni... ;oD
No widzisz. Tyle ze twoja prognoza nie pozwala zarobic feniga w
odroznieniu od mojej , ktora przyniosla wielu ludziom krociowe zyski.
EOF
Mam nadzieję, że w którymś momencie nie trzeba będzie podać numeru karty
kredytowej, że by przeczytać Twój post :-)
Pozdrawiam Irek Adamczyk
PS. Dopóki będą darmowe, to będę je z przyjemnością czytał :-)
Dariusz wrote:
> Chlopie ja zyje z prognozowania, firmy zamawiaja, ja czytam tony
> raportow, dyskutuje z setkami ludzi, pisze prognoze i kasuje kase, gdy
> sie sprawdzi. Uzasadnienie jest spojne , logiczne i poparte argumentami
> finansowo-gospodarczymi.
>
> Tak samo prognozuje kursy akcji, cene ropy, zlota, kkurs marki, dolara,
> euro , rynek internetowy na Wall Street itd. Prognozuje wszystko co
> potrafie i za co firmy placa, bo im jest to
> potrzebne.
> .
> Ja czytam tygodniowo z tysiac raportow biznesowych, finansowych,
> tysiace artykulow sciagam z mediow z calego swiata.
> I gdy to przetworze to moge pisac prognoze biznesowa, oparta na
> weryfikowalnych zalozeniach. A ze sie sprawdzaja to juz nie moja wina.
>
> gdy to przesieje, przedyskutuje, wtedy mam pewnosc, ze bedzie tak, jak
> wynika z ujawnionych trendow.
>
> Moge ci prywatnie napisac po ile bedzie ropa jesienia w Londynie,
> benzyna w Warszawie i wegiel na zime , jaki kurs euro/dolar,
> zlota itd itd.
>
> Chcesz wiedziec jaki rynek pozwoli uzyskac duze zyski na gieldzie to tez
> pisze prognoze , nie rekomendacje ( bo to jest akurat proste).
>
> Jak to robie i dlaczego to moja tajemnica zawodowa.
> Mozesz myslec ze mam szklana kule.
>
> Z przykroscia stwierdzam ze moja prognoza kursu Euro sprawdzila sie w
> ciagu 10 dni, zamiast za 8 miesiecy , tzn. 31.12.2000
>
> tzn. ze kurs spadnie ponizej
>
> 0,89999
>
> Dariusz
>
> Otrzymalem prosbe z wiekszego banku, abym nie przesylal prognoz Euro,
> DJ, Nasdaq na liste, ale bezsposrednio do banku.
Pisz bezpośrednio do firs...@whitehouse.gov
Prowizja będzie większa.
>
Piotr
Przeciez fundusz sorosa dostaje niezle w tylek, tym bardziej ze dwoch
najwazniejszych analitykow od niego odchodzi Twoj tekst byl prawdziwy m-c
temu
Cyfa
Przyszly tydzien to duze tarapaty fiansowe w gospodarce Unii
gdy obrona euro sie nie udala
to zaliczy kolejny dolek
0,7999
Mnie tyllka nie pokazywal
a odejscie szefow funduszu to juz przeszlosc z zaswiatow.
Na obronie euro zarobil ponad 1%
przy wolumenie 20 mld $
znaczy marne 200 mln $
czym dluzej potrwa obrona euro i bedzie mocniejsza tym zyski quantum
wieksze.
D.
I moze twoj tekst co do sorosa bedzie aktualny jutro, ale na dzis to on
wlasnie dostaje w tylek
Cyfa
>znaczy marne 200 mln $
> czym dluzej potrwa obrona euro i bedzie mocniejsza tym zyski quantum
>wieksze.
Zobaczymy, na razie jak mowisz "marne"
Cyfa
> Chlopie ja zyje z prognozowania, firmy zamawiaja, ja czytam tony
> raportow, dyskutuje z setkami ludzi, pisze prognoze i kasuje kase, gdy
> sie sprawdzi.
> Uzasadnienie jest spojne , logiczne i poparte argumentami
> finansowo-gospodarczymi.
>
> Tak samo prognozuje kursy akcji, cene ropy, zlota, kkurs marki, dolara,
> euro , rynek internetowy na Wall Street itd.
> Ja czytam tygodniowo z tysiac raportow biznesowych, finansowych,
> tysiace artykulow sciagam z mediow z calego swiata.
khe khe, następne wcielenie Experta??
Alf/red z dystansem do możliwości jasnowidzów
A po co ten znak zapytania? Hę?
Pozdrowienia
--
Aleksy Kordiukiewicz
mailto:av...@aval.com.pl
http://www.aval.com.pl/ (o firmie, poradnik, katalog, cenniki)
ANTENY, TV-SAT, ANTENY ZBIOROWE, TVK, TELEFONY
DOMOFONY, ALARMY, TV UŻYTKOWA, KASETKI, ZAMKI
"Alf/red Dziewulski" <ald...@beer.com> wystukał w news:391689C0...@beer.com...
> > Ja czytam tygodniowo z tysiac raportow biznesowych, finansowych,
> > tysiace artykulow sciagam z mediow z calego swiata.
> khe khe, następne wcielenie Experta??
Ależ skąd - po prostu on sam... :-)
--
Pozdrawiam, -ZED-
Nie wymieniam opinii, bo na tym tracę... <B.Shaw>