Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Problem z bankiem - zniknely pieniadze z konta

0 views
Skip to first unread message

valdi

unread,
Mar 28, 2005, 11:43:33 AM3/28/05
to
Witam,

Moj brat ma problem z bankiem, 3 tygodnie temu poszedl do banku zeby
wyplacic pieniadze i sie okazalo ze stan jego konta jest 0zl. (9tys
zniknelo). Nic wczesniej nie wyplacal i nie robil zadnych przelewow.
W koncu udalo sie ustalic, ze bank popelnil jakis blad (albo to byla
wina systemu, dokladnie bank nie odpowiedzial jaka byla wina, ze
pieniadze zniknely) i ze te pieniadze zostana mu zwrocone.

Natomiast mam pytanie, czy moze on wystapic o jakies odszkodowanie lub
zadośćuczynienie do banku? Jezeli tak to o jaka kwote moze sie
ubiegac?

Czy do wykonania czegos takiego musi zglosic sprawe do sadu?

Prosze o odzpowiedzi,

Pozdrawiam
Franek

styx

unread,
Mar 28, 2005, 12:26:59 PM3/28/05
to
valdi wrote:
> Witam,
>
> Moj brat ma problem z bankiem, 3 tygodnie temu poszedl do banku zeby
> wyplacic pieniadze i sie okazalo ze stan jego konta jest 0zl. (9tys
> zniknelo). Nic wczesniej nie wyplacal i nie robil zadnych przelewow.
> W koncu udalo sie ustalic, ze bank popelnil jakis blad (albo to byla
> wina systemu, dokladnie bank nie odpowiedzial jaka byla wina, ze
> pieniadze zniknely) i ze te pieniadze zostana mu zwrocone.
>
> Natomiast mam pytanie, czy moze on wystapic o jakies odszkodowanie lub
> zadośćuczynienie do banku? Jezeli tak to o jaka kwote moze sie
> ubiegac?


Mierz ssprawe glebokoscia kieszeni sprawcy a nie ofiary. Jezeli bedziesz
stanowczy to nie powinienies miec klopotu z otrzymaniem na odczepnego
100 tysiecy zlotych. Zaproponuj wiec im dwa razy tyle, zeyb bylo z czego
targowac. Zaloz strone internetowa opisujaca Twoj przypadek, podajac
nazwe banku. To Twoj najwiekszy atut. Tego banki najbardzie sie boja.

Nie daj sie zastraszyc procesami z ich strony. Walkowania slabostek w
publicznym sadzie banki boja sie jak ognia.

Na poczatek napisz skarge do odpowiedniego nadzoru bankowego i opublikuj
ja ze szczegolami w sieci. Masz do tego prawo. Wydrukuj kopie strony
internetowej i zalacz do listu z oferta ugody przed procesem.

Adam S.

unread,
Mar 28, 2005, 12:45:25 PM3/28/05
to
> Mierz ssprawe glebokoscia kieszeni sprawcy a nie ofiary. Jezeli bedziesz
> stanowczy to nie powinienies miec klopotu z otrzymaniem na odczepnego
> 100 tysiecy zlotych. Zaproponuj wiec im dwa razy tyle, zeyb bylo z czego
> targowac. Zaloz strone internetowa opisujaca Twoj przypadek, podajac
> nazwe banku. To Twoj najwiekszy atut. Tego banki najbardzie sie boja.
>

Dlaczego mi to brzmi jak zwykły szantaż ?

pozd
Adam


styx

unread,
Mar 28, 2005, 12:53:03 PM3/28/05
to


Ze zlodziejami postepuje sie jak ze zlodziejami. Ich wlasnymi metodami.
Tylko to rozumieja.

AP

unread,
Mar 28, 2005, 3:06:09 PM3/28/05
to
In article <3wX1e.20276$jt6.13864@trndny07>, nos...@interents.com
says...

Troche nie na temat .... ale czemu uwazasz ze sa zlodziejami? Ze
pobieraja oplaty? Chcialbys zeby to robili za darmo? Masz prawo wyboru
banku, a jesli uwazasz ze WSZYSTKIE banki to zlodzieje, mozesze trzymac
pieniadze w "sakrpecie" nkt do niczego ciebie nie zmusza

AP

Pawcio

unread,
Mar 28, 2005, 3:21:43 PM3/28/05
to
>
> Mierz ssprawe glebokoscia kieszeni sprawcy a nie ofiary. Jezeli bedziesz
> stanowczy to nie powinienies miec klopotu z otrzymaniem na odczepnego
> 100 tysiecy zlotych. <cut dalsze bzdury>

Masz może jakąkolwiek podstawę prawną czy tylko się nudzisz i
podjudzasz kogoś?

Przemek R...

unread,
Mar 28, 2005, 3:23:28 PM3/28/05
to
> Troche nie na temat .... ale czemu uwazasz ze sa zlodziejami? Ze
> pobieraja oplaty? Chcialbys zeby to robili za darmo?
>

bo znika 9 tys zl,

P.


--
http://www.love-office.com/forum/
... miłość, seks, kłopoty małżeńskie, pamiętnik ...


Maciej Bebenek

unread,
Mar 28, 2005, 4:13:27 PM3/28/05
to
Przemek R... napisał(a):

>>Troche nie na temat .... ale czemu uwazasz ze sa zlodziejami? Ze
>>pobieraja oplaty? Chcialbys zeby to robili za darmo?
>>
>
>
> bo znika 9 tys zl,
>

Nie pierwszy raz w historii i nie ostatni. Błędy w systemach
komputerowych się zdażają. Po to okresowo robi się bilanse, żeby tego
typu błędy wyłapywać.

Istotniejsze - moim zdaniem - jest:

- jak długo trwało odzyskanie pieniędzy
- w jaki sposób odnoszono się do pechowego klienta
- czy na końcu usłyszał magiczne słowo

M.

auto

unread,
Mar 28, 2005, 8:45:24 PM3/28/05
to
AP wrote:
> In article <3wX1e.20276$jt6.13864@trndny07>, nos...@interents.com
> says...
>
>>Adam S. wrote:
>>
>>>>Mierz ssprawe glebokoscia kieszeni sprawcy a nie ofiary. Jezeli bedziesz
>>>> stanowczy to nie powinienies miec klopotu z otrzymaniem na odczepnego
>>>>100 tysiecy zlotych. Zaproponuj wiec im dwa razy tyle, zeyb bylo z czego
>>>>targowac. Zaloz strone internetowa opisujaca Twoj przypadek, podajac
>>>>nazwe banku. To Twoj najwiekszy atut. Tego banki najbardzie sie boja.
>>>>
>>>
>>>
>>>Dlaczego mi to brzmi jak zwykły szantaż ?
>>>
>>>pozd
>>>Adam
>>>
>>>
>>
>>
>>Ze zlodziejami postepuje sie jak ze zlodziejami. Ich wlasnymi metodami.
>>Tylko to rozumieja.
>>
>>
>
>
> Troche nie na temat .... ale czemu uwazasz ze sa zlodziejami? Ze
> pobieraja oplaty?

Oplaty? Raczej rabunek.

> Chcialbys zeby to robili za darmo?

Przez kilkadziesiat lat moj bank nie pobieral "oplat" jak je nazywasz i
mial dochody.


> Masz prawo wyboru
> banku,

ROTFL

Wybor? Wybrac jednego kryminaliste albo drugiego.

> a jesli uwazasz ze WSZYSTKIE banki to zlodzieje, mozesze trzymac
> pieniadze w "sakrpecie" nkt do niczego ciebie nie zmusza
>
> AP


Bank nie jest zadnym luksusem. Jest to wazna usluga i dlatego jest, a
raczej powinna byc, nadzorowana przez rzad. Tak jak prad, czy telefony.

witek

unread,
Mar 28, 2005, 9:39:53 PM3/28/05
to
auto wrote:
>
> Bank nie jest zadnym luksusem. Jest to wazna usluga i dlatego jest, a
> raczej powinna byc, nadzorowana przez rzad. Tak jak prad, czy telefony.
>
Komuna ci się śni. Obudź się.

auto

unread,
Mar 28, 2005, 9:59:53 PM3/28/05
to


Citi ma 100 razy wiecej zaostrzone przepisy w USA niz w Polsce.
Poczynajac od lichwy, ktorej gorna granica w USA jest 21,5%. Umowy na
wiekszy procent sa niewazne z mocy prawa. Ot, tak dla przykladu...
Komuna w USA?

witek

unread,
Mar 28, 2005, 10:05:15 PM3/28/05
to

Jeden rządowy bank już mieliśmy. Przez 40 lat nazywał sie PKO BP.
Po za tym jak już porównujesz liczby, to porównuj je z głową.
21.5 % w stanach, przy ich inflacji i gospodarce i pieniądzu ma się
nijak do 21.5 % w Polsce. To są dwie różne liczby.


auto

unread,
Mar 28, 2005, 10:20:18 PM3/28/05
to

ROTFL

Gluptasku, te 21,5% jest bez wzgeldu na to czy jest inflacja czy
deflacja. I oczywiscie nie wiesz kto te inflacje i deflacje powoduje? I
po co.


witek

unread,
Mar 28, 2005, 10:31:20 PM3/28/05
to
auto wrote:
>
> Gluptasku, te 21,5% jest bez wzgeldu na to czy jest inflacja czy
> deflacja. I oczywiscie nie wiesz kto te inflacje i deflacje powoduje? I
> po co.

Jasne, to idź w stanach i powiedz, że dajesz kredyt na 10% to cię
wyśmieją i powiedzą, że jak obniżysz do 1 to pogadamy.
I zaproponuj to samo w Polsce, to ci sie kolejka pod drzwiami ustawi.

auto

unread,
Mar 28, 2005, 10:42:35 PM3/28/05
to


A czy przypadkiem nie jest to ten sam, powiedzmy, GE dokonujacy oszustw
w Polsce, ktorych nie mozna dokonac w USA? Kto ustala wartosc zlotowki
wzgledem dolara? Krasnoludki ze Switokrzyskiej?

witek

unread,
Mar 28, 2005, 10:47:00 PM3/28/05
to
auto wrote:
>
>
> A czy przypadkiem nie jest to ten sam, powiedzmy, GE dokonujacy oszustw
> w Polsce, ktorych nie mozna dokonac w USA? Kto ustala wartosc zlotowki
> wzgledem dolara? Krasnoludki ze Switokrzyskiej?
>
A co ma piernik do wiatraka, a szczególnie kurs dolara do złotówki.

auto

unread,
Mar 28, 2005, 10:53:42 PM3/28/05
to


Ma to, gluptasku, ze inflacje i deflacje kontroluja PRYWATNE banki, np.
Fedeal Reserve. Zaden "federal" nie jest, bo jest to zwiazek prywatnych
bankow. Amerykanskie dolary wydaje zwiazek PRYWATNYCH bankow, w dodatku
wylaczny spod kontroli General Accounting Office (w Polsce NIK).
Prywatne banki, a nie rzad, i nie papyt z podaza, decyduja o inflacji
deflacji.

Mimo to w USA jest zawor bezpieczenstwa polegajacy na gornej granicy
lichwy. W Lechistanie wystarczy opalcic odpowiednich "ekonomistow" z
SGPiSu i pomoc im stowrzyc "Plan".

witek

unread,
Mar 28, 2005, 10:57:51 PM3/28/05
to
auto wrote:
>
> Mimo to w USA jest zawor bezpieczenstwa polegajacy na gornej granicy
> lichwy.
No i dobrze.
Tylko, że 21.5 % w Polsce nie jest poziomem lichwy z racji stanu
polskiej gospodarki.
I taka wlasnie jest roznica.

AP

unread,
Mar 28, 2005, 11:42:23 PM3/28/05
to
In article <d2agle$mnl$1...@inews.gazeta.pl>, witek7205
@gazeta.pl.spam.invalid says...

> > witek wrote:
> >
> >> auto wrote:
> >>
> >>>
> >>> Bank nie jest zadnym luksusem. Jest to wazna usluga i dlatego jest, a
> >>> raczej powinna byc, nadzorowana przez rzad. Tak jak prad, czy telefony.
> >>>
> >> Komuna ci się śni. Obudź się.
> >
> >
> >
> > Citi ma 100 razy wiecej zaostrzone przepisy w USA niz w Polsce.
> > Poczynajac od lichwy, ktorej gorna granica w USA jest 21,5%. Umowy na
> > wiekszy procent sa niewazne z mocy prawa. Ot, tak dla przykladu...

Haaa..... no to chyba jednak nie wiesz jakie odsetki sie placi. Moja
znajoma z powodu chronicznego braku gotowki korzysta z "direct deposit
advance" w jednym z wiekszych bankow w Stanach .... wiesz jakie jest APR
WYRAZNIE zanaczone na wyciagu? 120% (tak tak ... stwo dwadziesci
procent) i wszystko legalnie /az mi szcena opadla jak sie o tym
dowiedzialem/


AP

AP

unread,
Mar 28, 2005, 11:46:13 PM3/28/05
to
In article <aj42e.23440$Ue6.14637@trndny04>, sta...@spam.com says...

The seven members of the Board of Governors of the Federal Reserve
System are nominated by the President and confirmed by the Senate.

I zobacz moj post na temat zupelnie leglanych 120% APR w Stanach


Chyba jednak nie na tym swiecie zyjesz


AP

AP

unread,
Mar 28, 2005, 11:47:53 PM3/28/05
to
In article <aj42e.23440$Ue6.14637@trndny04>, sta...@spam.com says...
> Ma to, gluptasku, ze inflacje i deflacje kontroluja PRYWATNE banki, np.
> Fedeal Reserve. Zaden "federal" nie jest, bo jest to zwiazek prywatnych
> bankow. Amerykanskie dolary wydaje zwiazek PRYWATNYCH bankow, w dodatku
> wylaczny spod kontroli General Accounting Office (w Polsce NIK).
> Prywatne banki, a nie rzad, i nie papyt z podaza, decyduja o inflacji
> deflacji.
>
> Mimo to w USA jest zawor bezpieczenstwa polegajacy na gornej granicy
> lichwy. W Lechistanie wystarczy opalcic odpowiednich "ekonomistow" z
> SGPiSu i pomoc im stowrzyc "Plan".
>
>
The seven members of the Board of Governors of the Federal Reserve
System are nominated by the President and confirmed by the Senate.

AP

witek

unread,
Mar 28, 2005, 11:56:58 PM3/28/05
to
AP wrote:
>
> Chyba jednak nie na tym swiecie zyjesz
>

Jakis nerwus niespelniony i wyżywa się na czym popadnie.
Od czasu jak zlikidowali dział "napisz do Kasi" coraz więcej ludzi
popada w depresję.

kam

unread,
Mar 29, 2005, 12:54:37 AM3/29/05
to
auto napisał(a):

> Citi ma 100 razy wiecej zaostrzone przepisy w USA niz w Polsce.
> Poczynajac od lichwy, ktorej gorna granica w USA jest 21,5%. Umowy na
> wiekszy procent sa niewazne z mocy prawa.

Na pewno w _całym_ USA?

KG

Pawcio

unread,
Mar 29, 2005, 2:14:03 AM3/29/05
to
> Mierz ssprawe glebokoscia kieszeni sprawcy a nie ofiary. Jezeli bedziesz
> stanowczy to nie powinienies miec klopotu z otrzymaniem na odczepnego
0 new messages