Moj brat ma problem z bankiem, 3 tygodnie temu poszedl do banku zeby
wyplacic pieniadze i sie okazalo ze stan jego konta jest 0zl. (9tys
zniknelo). Nic wczesniej nie wyplacal i nie robil zadnych przelewow.
W koncu udalo sie ustalic, ze bank popelnil jakis blad (albo to byla
wina systemu, dokladnie bank nie odpowiedzial jaka byla wina, ze
pieniadze zniknely) i ze te pieniadze zostana mu zwrocone.
Natomiast mam pytanie, czy moze on wystapic o jakies odszkodowanie lub
zadośćuczynienie do banku? Jezeli tak to o jaka kwote moze sie
ubiegac?
Czy do wykonania czegos takiego musi zglosic sprawe do sadu?
Prosze o odzpowiedzi,
Pozdrawiam
Franek
Mierz ssprawe glebokoscia kieszeni sprawcy a nie ofiary. Jezeli bedziesz
stanowczy to nie powinienies miec klopotu z otrzymaniem na odczepnego
100 tysiecy zlotych. Zaproponuj wiec im dwa razy tyle, zeyb bylo z czego
targowac. Zaloz strone internetowa opisujaca Twoj przypadek, podajac
nazwe banku. To Twoj najwiekszy atut. Tego banki najbardzie sie boja.
Nie daj sie zastraszyc procesami z ich strony. Walkowania slabostek w
publicznym sadzie banki boja sie jak ognia.
Na poczatek napisz skarge do odpowiedniego nadzoru bankowego i opublikuj
ja ze szczegolami w sieci. Masz do tego prawo. Wydrukuj kopie strony
internetowej i zalacz do listu z oferta ugody przed procesem.
Dlaczego mi to brzmi jak zwykły szantaż ?
pozd
Adam
Ze zlodziejami postepuje sie jak ze zlodziejami. Ich wlasnymi metodami.
Tylko to rozumieja.
Troche nie na temat .... ale czemu uwazasz ze sa zlodziejami? Ze
pobieraja oplaty? Chcialbys zeby to robili za darmo? Masz prawo wyboru
banku, a jesli uwazasz ze WSZYSTKIE banki to zlodzieje, mozesze trzymac
pieniadze w "sakrpecie" nkt do niczego ciebie nie zmusza
AP
Masz może jakąkolwiek podstawę prawną czy tylko się nudzisz i
podjudzasz kogoś?
bo znika 9 tys zl,
P.
--
http://www.love-office.com/forum/
... miłość, seks, kłopoty małżeńskie, pamiętnik ...
Nie pierwszy raz w historii i nie ostatni. Błędy w systemach
komputerowych się zdażają. Po to okresowo robi się bilanse, żeby tego
typu błędy wyłapywać.
Istotniejsze - moim zdaniem - jest:
- jak długo trwało odzyskanie pieniędzy
- w jaki sposób odnoszono się do pechowego klienta
- czy na końcu usłyszał magiczne słowo
M.
Oplaty? Raczej rabunek.
> Chcialbys zeby to robili za darmo?
Przez kilkadziesiat lat moj bank nie pobieral "oplat" jak je nazywasz i
mial dochody.
> Masz prawo wyboru
> banku,
ROTFL
Wybor? Wybrac jednego kryminaliste albo drugiego.
> a jesli uwazasz ze WSZYSTKIE banki to zlodzieje, mozesze trzymac
> pieniadze w "sakrpecie" nkt do niczego ciebie nie zmusza
>
> AP
Bank nie jest zadnym luksusem. Jest to wazna usluga i dlatego jest, a
raczej powinna byc, nadzorowana przez rzad. Tak jak prad, czy telefony.
Citi ma 100 razy wiecej zaostrzone przepisy w USA niz w Polsce.
Poczynajac od lichwy, ktorej gorna granica w USA jest 21,5%. Umowy na
wiekszy procent sa niewazne z mocy prawa. Ot, tak dla przykladu...
Komuna w USA?
Jeden rządowy bank już mieliśmy. Przez 40 lat nazywał sie PKO BP.
Po za tym jak już porównujesz liczby, to porównuj je z głową.
21.5 % w stanach, przy ich inflacji i gospodarce i pieniądzu ma się
nijak do 21.5 % w Polsce. To są dwie różne liczby.
ROTFL
Gluptasku, te 21,5% jest bez wzgeldu na to czy jest inflacja czy
deflacja. I oczywiscie nie wiesz kto te inflacje i deflacje powoduje? I
po co.
Jasne, to idź w stanach i powiedz, że dajesz kredyt na 10% to cię
wyśmieją i powiedzą, że jak obniżysz do 1 to pogadamy.
I zaproponuj to samo w Polsce, to ci sie kolejka pod drzwiami ustawi.
A czy przypadkiem nie jest to ten sam, powiedzmy, GE dokonujacy oszustw
w Polsce, ktorych nie mozna dokonac w USA? Kto ustala wartosc zlotowki
wzgledem dolara? Krasnoludki ze Switokrzyskiej?
Ma to, gluptasku, ze inflacje i deflacje kontroluja PRYWATNE banki, np.
Fedeal Reserve. Zaden "federal" nie jest, bo jest to zwiazek prywatnych
bankow. Amerykanskie dolary wydaje zwiazek PRYWATNYCH bankow, w dodatku
wylaczny spod kontroli General Accounting Office (w Polsce NIK).
Prywatne banki, a nie rzad, i nie papyt z podaza, decyduja o inflacji
deflacji.
Mimo to w USA jest zawor bezpieczenstwa polegajacy na gornej granicy
lichwy. W Lechistanie wystarczy opalcic odpowiednich "ekonomistow" z
SGPiSu i pomoc im stowrzyc "Plan".
Haaa..... no to chyba jednak nie wiesz jakie odsetki sie placi. Moja
znajoma z powodu chronicznego braku gotowki korzysta z "direct deposit
advance" w jednym z wiekszych bankow w Stanach .... wiesz jakie jest APR
WYRAZNIE zanaczone na wyciagu? 120% (tak tak ... stwo dwadziesci
procent) i wszystko legalnie /az mi szcena opadla jak sie o tym
dowiedzialem/
AP
The seven members of the Board of Governors of the Federal Reserve
System are nominated by the President and confirmed by the Senate.
I zobacz moj post na temat zupelnie leglanych 120% APR w Stanach
Chyba jednak nie na tym swiecie zyjesz
AP
AP
Jakis nerwus niespelniony i wyżywa się na czym popadnie.
Od czasu jak zlikidowali dział "napisz do Kasi" coraz więcej ludzi
popada w depresję.
Na pewno w _całym_ USA?
KG