On 9/19/2017 3:17 PM, jg wrote:
> hej,
>
>
> czy to jakis blef ze strony wielu wypozyczalni (to obstawiam), czy moze
> rzeczywiscie moga zablokowac, sciagnac z konta jakas kwote?
Moze autoryzowac dowolną kwotę. Zwykle jest jest to kilkaset euro np za
zwrot samochodu bez zatankowanego paliwa, brudnego lub podrapanego.
jak to niby
> jest technicznie mozliwe, dysponujac tylko numerem karty?
Tak. Od zawsze tak bylo, tylko jakos do swiadomosci nie dociera.
> a jesli jest to
> mozliwe to jaki limit kwoty wchodzi w gre?
Zgodnie z polityką wypożyczalni. Zapytaj przed wynajmem.
> jakby co to zadnej zgody na
> takie ekscesy, przynajmniej swiadomie, nie podpisywalem.
Podpisywales, podpisywales. Tylko trzeba czytac.
Podpisywales rowniez to, ze jak im rozwalisz samochod to z tej karty
ściągną ci tyle ile sie tylko da.
>
> z tego co czytam to jest to powszechny obyczaj, ale nie natknalem sie na
> technikalia.
>
Do obciązenia karty wystarczy nr karty. Czasami data waznosci, ale
wiele razy natknalem sie na to, ze i to nie jest potrzebne.
Wszystko jest zapisane w uregulowaniach visy i mastercarda, ze ktorymi
zapewne sie nie zapoznales zgadzajac sie korzystac z ich kart.