Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Całkowity koszt limitu do karty

0 views
Skip to first unread message

Marcin Majchrzak

unread,
Oct 11, 2005, 6:48:31 AM10/11/05
to
Witam szanownych grupowiczów,

Dziś, po długich i wielokrotnych naleganiach ING Bank Śląski wcisnął mi
kartę kredytową Visa Classic. Poszedłem, wypełniłem wniosek, podpisałem
umowę i odebrałem kartę.

Wśród ton papierów znalazła się "Informacja o kredycie konsumenckim", będąca
załącznikiem do umowy. I tam następujące punkty:

<cit>
3. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania limitu do karty wynosi: 18.37%
4. Całkowity koszt limitu do karty wynosi: 226,68 zł (odsetki od limitu do
karty)
5. Łączna kwota wszystkich kosztów, opłat i prowizji, do zapłaty których
zobowiązany jest Posiadacz karty głównej wynosi: 226,68 zł
</cit>

Biorąc pod uwagę, że nikt nic nie daje za darmo, a zwłaszcza już instytucje
finansowe, mam wątpliwości, czy nie dałem się wpuścić w maliny, ewentualnie
zrobić w konia.

A konkretnie, czy jestem zobowiązany do zapłaty tej kwoty, jeśli chcę używać
tej karty? Nawet biernie? Czy jest to kwota którą muszę zapłacić za samą
"gotowość kredytową"?

--
pzdr
Marcin Majchrzak

Michał 'Amra' Macierzyński

unread,
Oct 11, 2005, 6:50:03 AM10/11/05
to
Marcin Majchrzak wrote:
> A konkretnie, czy jestem zobowiązany do zapłaty tej kwoty, jeśli chcę
> używać tej karty? Nawet biernie? Czy jest to kwota którą muszę
> zapłacić za samą "gotowość kredytową"?

nieee. nic sie nie boj :)
Zaplacisz za wydanie (a pewnie dostales za free - wiec juz nie zaplacisz) +
ewentualnie za skorzystanie z kredytu - a jak bedziesz splacal w termienie
to zadnych oplat od ciebie nie wezma.

--
Michał 'Amra' Macierzyński || http://PRNews.pl
Banki, karty, konta oraz public relations.
Wiadomości, artykuły, przegląd prasy, plotki...

Marcin Majchrzak

unread,
Oct 11, 2005, 7:25:52 AM10/11/05
to
Dnia 2005-10-11 12:50:03, na pl.biznes.banki
(<news:dig5fr$6c4$1...@news.onet.pl>), Michał 'Amra' Macierzyński napisał(a):

> Zaplacisz za wydanie (a pewnie dostales za free - wiec juz nie zaplacisz) +
> ewentualnie za skorzystanie z kredytu - a jak bedziesz splacal w termienie
> to zadnych oplat od ciebie nie wezma.

Uff, bo już odstąpienie od umowy wypełniałem :-)

--
pzdr
Marcin Majchrzak

Kamil Jońca

unread,
Oct 11, 2005, 8:15:38 AM10/11/05
to
Marcin Majchrzak wrote:[...]

> <cit>
> 3. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania limitu do karty wynosi: 18.37%
> 4. Całkowity koszt limitu do karty wynosi: 226,68 zł (odsetki od limitu do
> karty)
> 5. Łączna kwota wszystkich kosztów, opłat i prowizji, do zapłaty których
> zobowiązany jest Posiadacz karty głównej wynosi: 226,68 zł
> </cit>

Gdzieś w umowie powinno być zapisane przy jakich założeniach to było
liczon (np. zadłużasz sie równomiernie, i spłacasz tylko kwotę minimalna)
KJ

0 new messages