Picasa versus Fotky (Google+)

46 views
Skip to first unread message

budo74

unread,
Oct 23, 2014, 3:23:52 AM10/23/14
to picasa...@googlegroups.com
Chápu-li to správně, tak Picasa je projekt, který už není a nebude vyvíjen.
Fotky (Google+) ale vývoj ze strany Googlu má.

V Picase mohu mít album s mixem fotek a pro jednotlivé konkrétní fotky mohu vygenerovat přímý odkaz. S jeho pomocí pak mohu na fotku odkazovat z různých částí internetu tak, jak to potřebuji. Například z různých dedikovaných diskusních fór, Blogu a podobně.

Ve Fotkách (Google+) jsem však na možnost generovat přímý odkaz na fotku nepřišel. Mohu generovat link na celé album, nikoli však na jeho jednotlivé fotky. Přehlédl jsem něco nebo tam taková možnost není? V nápovědě jsem tu možnost nenašel, viz. zde.

Další dotaz. V takovém případě je pro mne app Fotky nevyhovující, zatímco Picasa mi vyhovovat bude. Jak mohu sloučit všechny fotky z obou app do Picasy? Případně jak snadno zkontrolovat, zda se stávajícím obsahem fotek a alb tyto dvě app liší? Jaký je Googlem poskytovaný datový prostor pro jednotlivé tyto app. Nějak bych čekal (nebo si matně vybavuji), že Fotky mají v otázce datového prostoru zelenou, zatímco Picasa má omezení...

Vím, že dotazů je mnoho a nakonec bych na ně po velmi velmi dlouhém pátrání odpovědi snad i našel sám, nicméně pokud je už někdo znáte, budu rád, když mne uvedete do obrazu.

Velice děkuji zkušenějším za cenné odpovědi.
Message has been deleted

budo74

unread,
Oct 23, 2014, 3:36:50 AM10/23/14
to picasa...@googlegroups.com
Pro upřesnění


Picasa

Fotky (Google+)budo74

unread,
Jan 22, 2015, 8:01:25 AM1/22/15
to picasa...@googlegroups.com
Nikdo neodpověděl a s podpoře googlu se dá jen proklikat pro mne zbytečným hodnocením v rámci přednastavených položek, ale nelze položit dotaz. Klasika - moc nás neotravujte....

V albech Picasa bylo možné napsat popis alba. Jak se dá popis alba napsat k albu ve Fotkách na g+ ?

Dne čtvrtek 23. října 2014 9:23:52 UTC+2 budo74 napsal(a):
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages