Вісник Спілки

413 views
Skip to first unread message

Pasha

unread,
Jul 23, 2013, 4:15:43 AM7/23/13
to perm...@googlegroups.com
Вісник Громадської спілки "Пермакультура в Україні" №1 (травень 2013):

Правила Вісника

Новини Спілки

Курси пермакультури 2013

“Шелл” прийшов

Кримські чаїри

Зробимо Україну чистою

Європейська пермакультурна конвергенція 2012 в Німеччині

Вівсяний квас

Вісник Громадської спілки "Пермакультура в Україні" №2 (червень 2013):

Реєстрація членів Спілки

Курси

Переклад книги “Пермакультурний дизайн від Аран’ї. Покрокове керівництво”

Стаття “Пермакультура для хлібороба” для журналу “Посібник українського хлібороба”


Вісник Громадської спілки "Пермакультура в Україні" №3 (липень 2013):

Курси

Замовлення статті про пермакультуру для посушливих регіонів

Конкурс логотипів для Спілки

Мовна політика Спілки

Підбірка фільмів про пермакультуру

Переклад книги Девіда Холмгрена “Пермакультура: принципи та шляхи досягнення сталості”




Павло Арданов

unread,
Dec 7, 2013, 2:22:36 PM12/7/13
to perm...@googlegroups.com

Павло Арданов

unread,
Feb 10, 2014, 10:23:53 AM2/10/14
to

Павло Арданов

unread,
Mar 10, 2015, 5:32:30 AM3/10/15
to perm...@googlegroups.com
Правління, плани на 2015 та членські внески.

Доброго дня!

На загальних зборах спілчан ГС "Пермакультура в Україні" ми обрали правління на 2015 рік: Арданов Павло - голова, Зінчук Оксана - заступник голови, Лазоркіна Віталія - керівник робочої групи Соціальна пермакультура та Чучко Тетяна - керівник робочої групи Освіта. 

Плани на 2015 рік
Протягом року - розробка нового дизайну інтернет сайту, складання та діяльність бази пермакультурних дизайнерів, продовження освітніх курсів в рамках проекту “Пермакультура для миру” та підтримка інших освітніх та пермакультурних проектів членів Спілки.

Також ми затвердили рекомендований розмір членських внесків 220 грн. Ми приймаємо внески як благодійну допомогу, тому кожен, незалежно від того, чи є він зареєстрованим спілчанином, може підтримати діяльність організації будь-якою сумою.

Зробити оплату можна:

  • банківським переказом (у відділенні банку (Укрсиббанк - без комісії) або через інтернет банкінг вашого постачальника банківських послуг, завантажити платіжку);
  • банківською карткою чи готівкою через термінали самообслуговування ПриватБанку.

    Після реєстрації у терміналі за допомогою картки ПриватБанку або номеру мобільного телефону обрати "Оплата інших послуг" - "Знайти підприємство за ім'ям або реквізитами" - ввести "пермакультура" та обрати "ГС Пермакультура в Україні" - заповнити поля "ПІБ", "Сума" та "Вид оплати" (де обрати "Фінансова допомога" та вказати Безповоротна фінансова допомога на статутну діяльність).

  • Для закордонних платежів ми маємо рахунки у $, € та £. Детальніші інструкції за посиланням.

Павло Арданов

unread,
Dec 31, 2016, 3:37:48 AM12/31/16
to ГC "Пермакультура в Україні" / NGO "Permaculture in Ukraine"
Вітаємо з Новим Роком та Різдвом!

Дорогі пермакультурщики та пермакультурщиці!

Вітаємо вас з Новим Роком та Різдвом Христовим. Святкуємо разом наші звершення у році, що минає: переклад та видання першої пермакультурної книги українською мовою, проведення першого спеціалізованого курсу "Пермакультура як Власна Справа" та першої пермакультурної зустрічі та фестивалю в Україні. Дякуємо нашим спілчанам та волонтерам та всім тим, хто посприяв цим досягненням! Український пермакультурний рух є молодим, тому багато чого ми будемо робити вперше - це захоплююче та чудово! Так, у 2017 ми організуємо перші в Україні демонстаційно-освітні центри пермакультури, а темою наших заходів у році прийдешньому буде екологічне фермерство та пермакультура, першим з яких буде щорічна зустріч пермакультурної спільноти, яку ми проведемо 22 січня у Хмельницькому, і на якій ми сподіваємось всіх вас побачити. Запланований цілий комплекс конференцій, навчальних екскурсій та курсів для підтримки пермакультурного фермерства в Україні, які ми анонсуємо на цій зустрічі. Цього року ми відновимо традицію щорічного проведення принаймні одного сертифікаційного курсу пермакульутрного дизайну для підготовки компетентних спеціалістів та розвитку пермакультурного руху у нашій країні. Також ми домовились щодо перекладу пермакультурного каталогу рослин для помірного клімату і сподіваємось на підтримку проекту від перекладачів-волонтерів та фінансову за рахунок передзамовлень.

Бажаю, щоб кожен з нас долучився до встановлення миру та процвітання у нашій країні та у світі!



Веселих свят!
---
Павло.
Павло Арданов, PhD
pavlo.ardanov(et)gmail.com, 096-947-1612,
голова Громадської спілки "Пермакультура в Україні": http://www.permaculture.in.ua/
Гугл група (Email розсилка): http://groups.google.com.ua/group/permaukr
Facebook сторінка: https://www.facebook.com/PermacultureUkraine

Павло Арданов

unread,
Nov 3, 2017, 5:20:48 AM11/3/17
to ГC "Пермакультура в Україні" / NGO "Permaculture in Ukraine"

Поїздка пермакультурними фермами

Громадська Спілка “Пермакультура в Україні” у 2017 році обрала темою розвитку пермакультурне фермерство. При підтримці Вишеградського фонду ми організували міжнародну конференцію (Україна, Польша, Чехія, Словаччина і Угорщина), де розглянули питання методів і технологій, соціальних, юридичних і економічних аспектів таких ферм. Крім того були заплановані візити на вже існуючі ферми для ознайомлення з напрацьованим досвідом.

І ось, група пермакультурних дизайнерів повернулась з поїздки-екскурсії. Від спілкування з учасниками залишилось враження, що ми багато в чому схожі. І хоч в різних країнах - різні  умови, ми маємо багато спільних проблем і пермакультура пропонує більш ефективний спосіб їх вирішення.   

Сказати, що в цій поїздці було цікаво - це нічого не сказати. Шість ферм - шість різних світів. Зовсім не подібних один на інший. Та й на ферми, звичні нашому оку, зовсім не подібних…

Отже, по-порядку:



Ферма перша - Estate on Vartovna (маєток біля вежі) - Jasenná, Чехія.

Несподіванка чекала вже “на порозі”: виявилось, що щоб добратись до цієї ферми необхідно пройтись горами близько трьох кілометрів…

Господарі гостинно зустрічали, цікаво розповідали, провели майстер-клас з доїння кіз. Молода сім'я переїхала з міста жити на хутір, відремонтували будинок, завели кіз і овечок, відновлюють сад, переробляють яблука і сливи, виготовляють козячий сир. Застосування різних енергоощадних технологій - з одного боку необхідність, а з іншого - продуманий процес. Самодостатність по електриці досягається за рахунок фотоелектричних панелей, утеплення будинку - овеча вовна і солома, економія енергії при пранні, подача води в будинок за рахунок сили тяжіння... І хоч поки що вони тільки на шляху до повної самодостатності в своєму господарстві, сім’я щаслива життям в гармонії з природою. За цей час у них народилось три донечки (а лікарі казали: “не буде дітей…”).





Ферма друга - Garden for the Future (сад майбутнього) - Vizovice, Чехія.

Знову несподіванка з розташуванням: господарство знаходиться прямо в центрі невеликого міста. Така собі невелика присадибна ділянка. Хобі господаря - китайська медицина. І найбільше вражає його унікальна колекція лікарських трав (більш ніж 100 видів) оформлена в прекрасний квітник.

Крім того тут можна побачити невеличкий лісосад з курами і качками, город для самозабезпечення, розведення кролів і курей, енергозберігаючі технології. Насіння однорічників господар розкидає просто по всій ділянці і прямо на стежках ростуть салати.


Розкішна ліана актинідії розрослась на задньому дворі будинку і створює приємну прохолоду, морозостійкий сорт винограду складає їй компанію, на даху ростуть дині…





Ферма третя - Revitalization projects (проекти відновлення земель) - Šardice, Чехія.

На відміну від попередника, Петра Мараду не лякають розміри ділянки - його проекти вимірюються гектарами і кілометрами… Чудовий приклад, як пермакультура може зберігати мікроклімати, відновлювати екосистеми, зменшувати забруднення річок сільськогосподарською хімією, проникаючі в багатогектарні насадження монокультур.

Створення біокоридорів, біопоясів, утримання води в ландшафті, висадка дерев, створення ніш для дикої природи - ось, що проектує Петро Марада.

Як агроконсультант він показує фермерам можливості зберігати дику природу і біорізноманіття на своїх угіддях, не втрачаючи прибутку, а використовуючи державні гранти, надаючи “екосистемні послуги”.



Ферма четверта - Pangea, Білокарпатська фруктова скарбниця - Nová Bošáca, Словаччина.

Сад на схилах Білих Карпат. Словацькі ентузіасти відновлюють старовинні сорти плодових дерев. Для цього створений реєстр і зберігаються дерева, яким більше 100 років (і ми бачили дерево, якому 400 років!!!), закладений розсадник власнокореневих саджанців.

Цікава особливість цього проекту - поєднання садівництва з утриманням свійських тварин: овець і кіз. Результат: сад акуратно викошений і рівномірно удобрений, а господарство отримує додатковий прибуток.

Велика увага приділяється створенню комфорту для хижих комах, для птахів і тваринок-помічників. Тут і спеціально залишені купи гілок і старі стовбури, і керамічні труби, і невеличкі водойми, і глиняний вулик для диких бджіл, і шпаківні…

Розчищено і відновлено 12га старого саду. Обрізка дерев проводилась так, щоб хоча б частину урожаю можна було збирати руками, а не піднімати з землі. Такі фрукти користуються більшим попитом, довше зберігаються.  Сад відкритий для відвідувачів - тут кожен бажаючий може набрати собі фруктів, взяти щепи старих сортів для свого саду, пройти навчання.

Окремий напрямок - закладка нових садів. Тут враховуються і підбір сортів, і захист від диких тварин, і спеціальне формування крони… На схилах гір висаджені вже десятки гектарів екстенсивних садів, але на цьому ніхто не збирається зупинятись…

Ферма п'ята - Agrokruh Ján Šlinský farm,  (агроколо, ферма Яна Шлінского) - Senec, Словаччина.

Розвінчання міфу про те, що пермакультура - безтехнологічна галузь. Тут майже всю важку роботу виконують машини. Конструктор Ян Шлінський, який з дитинства займався авіамодельками, придумав модель господарства, де один фермер, обробляючи 2 га, може забезпечувати містян свіжими овочами. Унікальні конструкторські рішення втілені з самого початку, від посадки насінини на розсаду, підготовки землі, обробки, поливу… Автоматичний механізм рухається по колу, виконуючи необхідні операції.

В теплиці-геокуполі можна вирощувати розсаду навіть при мінусовій температурі “за бортом” з мінімальною витратою енергії.

Вся територія ферми виглядає як дивна футуристична картина з різнокольорових кілець…

А між ними - острівці дикої природи і постійноквітучі клумби для приваблення запилювачів.



Система солідарного фермерства дозволяє не перейматись збутом продукції - все розраховано під конкретних споживачів, які самі і приїжджають за овочами на ферму. До речі, фінансували обладнання цієї ферми теж її споживачі. Ось таке воно, фермерство за підтримки громади - всі в виграші!

Ферма шоста - Екологічний інститут сталого розвитку, Gömörszőlős, Угорщина.

Ця ферма - навіть і не ферма. Це - ціле селище сталого розвитку. Все селище - це фактично еко-етномузей! 23 роки тут впроваджується унікальний проект.

За цей час створені дуже цікаві розробки в енергозбереженні, створенні замкнених циклів, відновленні родючості, збільшенні додаткової вартості продукції. Навчальний центр приймає до 4000 відвідувачів на рік.




От, наприклад, ви бачили коли-небудь співіснування овочів з мікоризою? А ми бачили!

Завдяки методу глибокого мульчування, коли ґрунт вкривається товстим шаром (50-60см) органіки, овочі можна вирощувати без перекопок, без боротьби з бур'янами, без поливу. А мікориза допомагає виростити здорові, сильні і продуктивні рослини. Самі порівняйте: зліва курурудза з мульчуванням, справа - без…

Пічка, яка підвищує КПД згорання дров з 23% до 86%, сонячні сушарки, одна з яких для дров, де дрова сохнуть 2 місяці замість 2 років, компостні туалети, очистка сірих вод господарства вербами, теплиця з обігрівом компостними грядками…



Кажуть, що краще один раз побачити… Наша Спілка пропонує вам переглянути фільми, які ми відзняли на цих господарствах та сторінку з презентаціями конференції “Пермакультура для фермерів”.


Дивитись - не передивитись, вчитись - не перевчитись… але головне, що дивлячись на цей досвід народжуються свої ідеї і хочеться створювати свої Центри Пермакультури - шедеври сталості і унікальності. І, напевно, не випадково так склалось, що учасники поїздки, першопрохідці цього руху - представники різних регіонів нашої України: Схід, Захід, Центр, Південь. Сподіваємося, що найближчим часом, такі пермакультрні господарства, демонстраційно-навчальні Центри Пермакультури з’являться у всіх областях нашої країни!

Тетяна Чучко.


Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages