Taha Akyol'u da kandırmışlar?!

371 views
Skip to first unread message

Hayrullah Mahmud ÖzgürTÜRK

unread,
Sep 19, 2020, 6:23:03 AM9/19/20
to oybi...@googlegroups.com
Taha Akyol'u da kandırmışlar?!

NEDİR NE DEĞİLDİR
Haber şu:
Taha Akyol da tuzağa düştü: "Bütün kimlik bilgilerim onların ellerindeydi"

Taha Akyol'un, banka hesaplarını boşaltmaya çalıştıkları iddia edilen 3 kişi polis tarafından yakalandı.
Akyol, basın mensuplarına yaptığı açıklamada dolandırıcıların, oğlunu aradığını ve baban tehlikede dediğini söyledi.
Kendilerini polis olarak tanıtarak gazeteci- yazar Taha Akyol'un, banka hesaplarını boşaltmaya çalıştıkları iddia edilen 3 kişi polis tarafından yakalandı. Aynı kişilerin Taha Akyol'un oğlu Ertuğrul Akyol'un 43 bin dolarını çaldıkları öğrenildi. Ertuğrul Akyol'un para dolu çantayı şüphelilere verdiği anlar güvenlik kameralarına yansıdı. Asayiş Şube Müdürlüğüne gelerek ifade veren Taha Akyol "Ben gazetecilikten önce Ceza avukatlığı yapıyordum. Neredeyse beni bile kandırıyorlardı. Vatandaşlarımız çok dikkatli olsunlar" dedi.
SABAH SAAT 05.00'TE ARAMIŞLAR
Edinilen bilgilere göre, Taha Akyol'u sabaha karşı saat 05.00 sıralarında telefonla arayan dolandırıcılar banka hesaplarının FETÖ terör örgütü tarafından ele geçirildiğini parasını kurtarmak için hemen bankaya gitmesini istedi. Taha Akyol, bankaya giderek hesaplarını kontrol etmeye çalışırken bir kez daha arayan şüpheliler, parasını çekmesi gerektiği talimatını verdi. Ancak bu durumu şüpheli bulan Taha Akyol, savcılığa gideceğini söyleyince şüpheliler kaçtı.
DOLANDIRILMAK ÜZERE OLDUĞUNU GERÇEK POLİSLERDEN ÖĞRENDİ
Bu sırada Taha Akyol'un eşinin polise haber vermesi üzerine kısa süre içinde ekipler Taha Akyol'a ulaştı. Taha Akyol dolandırılmak üzere olduğunu yanına gelen gerçek polis ekiplerinden öğrendi.
OĞLUNU DA DOLANDIRMIŞLAR
Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada aynı kişilerin Taha Akyol'un oğlu Ertuğrul Akyol'u da telefonla aradığını aynı yalanları söyleyerek bankada bulunan 43 bin dolarını çektirerek sokak ortasında bir poşet içinde teslim aldıklarını tespit etti.
KAMERALAR KAYITTAYDI
Ertuğrul Akyol'un elinde para dolu poşetle sokakta dolaşması ve bir şüpheli ile buluşarak poşeti teslim etmesi güvenlik kameralarına yansıdı.
3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Polis olayla ilgili yaptıkları soruşturmada, olaya katıldıkları öğrenilen Engin K.(33) İstanbul 'da Halil B.(25) ve Ersin D.(35) Şanlıurfa'da gözaltına alındı. Şüphelilerle birlikte 12 bin 350 lira ile 6 adet cep telefonu ele geçirildi. Şüphelilerin işlemleri Gayrettepe Asayiş şube müdürlüğünde yapıldı.
TAHA AKYOL: BEN CEZA AVUKATIYDIM BENİ BİLE KANDIRIYORLARDI
Öte yandan Emniyet Müdürlüğüne gelen Taha Akyol olayla ilgili açıklama yaptı. Sabaha karşı arandıklarını ve şüphelilere başta inandığını anlatan Taha Akyol "Benimle ilgili her şeyi biliyorlardı. O yüzden başta onlara inandım. Ancak daha sonra paramı çekmemi istediklerinde şüphelenmeye başladım. Ancak oğlumu kandırıp bütün birikimini almışlar." dedi.
Taha Akyol vatandaşları çok dikkatli olmaları konusunda uyararak "Ben gazeteciliğe başlamadan önce 10 yıl ceza avukatlığı yaptım. Ancak bana bile başta kendilerini inandırdılar. Kamu kurumlarının isimlerini vererek güven sağladılar. Benim lise diplomamın tarihini bile biliyorlardı. Bütün kimlik bilgilerim onların ellerindeydi. Vatandaşlarımızdan ricam telefonla savcılık ya da polis olarak arayan kişilere itimat etmesinler. Siz polisseniz bizi karakola çağırın diye söylesinler. O zaman dolandırıcı oldukları ortaya çıkıyor." dedi. Öte yandan gözaltına alınan şüpheliler işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.
https://www.medyaradar.com/taha-akyol-da-tuzaga-dustu-butun-kimlik-bilgilerim-onlarin-ellerindeydi-haberi-2033560
(...)
Yorum şu:
Silivri kumpas'ında "Katalog suç'ların" PR'cısı.
"Aman ağzımızın tadı kaçmasın" süreç'inin kazan'anı.
Vs vs.
Nüans?!
İstihbarat Savaşları.
Kimlik bilgileri "dolandırıcılar"a sızdırıldı ise kim sızdırdı, niye sızdırdı?!
Nerde devlet, nerde güvenlik?!
Taha Akyol'giller, "herkese her şey olur bize bir şey olmaz" diyerek bugün'lere geldi.
Hasılı:
"Kandırılmak" ise üst başlık, "istihbarat savaşları"nda "kandırılma" böyle bir şey!
Her şey en niteliklisi üzerinden yükseliyor.
Zehir, yakın çevre üzerinden "panzehir" diye sunuluyor.
O v'akit soru şu:
Silivri kumpas süreç'inde, 'Evrak'ın da "gerçek sahte"sinin üretildiği ortamda, Taha Akyol kandırılmış mıdır yoksa, inanmak istediği ne ise ona inanmış mıdır?!
Ezcümle:
Ego'nun fesadı kibir'dir ise Taha Akyol'gillerin hali ortada!
Kandırılmak esas ise Akyol'ları da kandırdılar.
TSK'ya "terör örgütü" muamalesi yapıldığında inanan sazanların baş'ında geliyordu, dün'ün Hürriyet, bugün'ün Karar yazarı T. Akyol.
Vs vs.
Nokta.

19 Eylül 2020
Hayrullah Mahmud
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages