Ahoj,
Zdravim,Chlapik s minimom skúseností sa železniciam profesionálne venuje už cca 25 rokov. To len tak na ozrejmenie.
Správne to odhadol Pos, číslovanie je podľa služobného číslovania ŽSR (TPP, NCP, ZCP ....atď) a ak môžem vysvetlím jednoducho prečo:Dovolím si jednoduchý príklad:Košice-Kysak- je traťový úsek na trati 105A podľa zmieňovaného číslovania ŽSR TTP- tento úsek je podľa cestovného poriadku súčasťou "trate" 180 Košice-Žilina a zároveň je aj je súčasťou "trate" 188 Košice-Plaveč-Muszyna
Takže je lepšie primárny ref použiť číslovanie TTP pretože je unikátne len pre jednu trať. A potom tento úsek zahrnúť do príslušných relácii ... napr. #898943 ŽSR 180: Žilina - Košice...kde je ref 180.Tak isto je to riešené aj u ŽSR.
Ak sa mýlim, tak sa hlboko ospravedlňujem.Ad Aceman444)Príslušné relácie som mal v pláne opraviť po zadefinovaní správnych tratí.
a samozrejme zdroj údajov tohto typu je ŽSR, a nie je to interná informácia ale verejná.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/71cd5308-57e2-49d6-9ba6-38fcabcafc21n%40googlegroups.com.
Zdravím,Takže ešte raz o tom prekrývaní.... Áno je to tak, prekrývajú sa a je ich mnoho a dá sa povedať, že to súvisí s "vlakovými linkami" a hlavne aby sa ľahšie vyhľadávalo v cestovnom poriadku (myslím v tej analógovej tlačenej verzii, aj keď v súčasnej dobe asi 99% ľudí siahne po nejakom online chytrom nástroji).
Overiteľnosť údajov na mieste.... ťažko maper na mieste overí že stojí na trati s takým alebo onakým číslom, len sa to dočíta v cestovnom poriadku, ktorý je zverejnený na webovom sídle...napr. www.zsr.sk ... a tam sú zverejnené aj tabuľky traťových pomerov....
Licencia...Tu sú zverejnené informácie o tratiach (zverejňujú sa na základe zákona o dráhach), ak si to pozriete nenájdete tam žiadne informácie o používaní ani o licencovaní. Takže ak v tom chcete mať úplne jasno budete sa musieť obrátiť priamo na ŽSR s touto otázkou.
Čo sa týka číslovania tratí, prikláňam sa k používaniu "služobného" číslovania ŽSR, ktoré sa používa pre tabuľky traťových pomerov. To číslovanie, ktoré sa používa v cestovných poriadkoch pre cestujúcich, už vníma menej a menej ľudí.
Dátum: pondelok 11. januára 2021, čas: 12:30:04 UTC+1, odosielateľ: maricu
Licencia...
Tu sú zverejnené informácie o tratiach (zverejňujú sa na základe zákona o dráhach), ak si to pozriete nenájdete tam žiadne informácie o používaní ani o licencovaní. Takže ak v tom chcete mať úplne jasno budete sa musieť obrátiť priamo na ŽSR s touto otázkou.Minimalne ta druha mapa ma uvedeny copyright (ale aj keby nemala, neznamena to, ze sa da pozuit). Tu otazku na ZSR musite dat Vy, ak to chcete pre OSM pouzivat.
Ja podporujem pouzivanie sluzobneho cislovania a paralelne cislovanie podla cestovneho poriadku pre osobne vlaky. Pripadne sa mozu pridat ine cislovania (CSD malo predtym pre slovenske trate cisla zacinajuce 3 a 4 – a este predtym boli pouzivane na rozlisenie aj pismena od « a », kym bolo treba).
Peter
From: osm...@googlegroups.com <osm...@googlegroups.com> On Behalf Of Mikuláš Deško
Sent: Friday, June 23, 2023 7:23 PM
To: Openstreetmap Slovakia <osm...@googlegroups.com>
Subject: [osm_sk] Re: Precislovanie zeleznic
a
Dátum: nedeľa 10. januára 2021, čas: 19:15:22 UTC+1, odosielateľ: Marty Suci
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/1f3297ad-abb4-4818-a405-b7b41cc80bfan%40googlegroups.com.