číslovanie budov pri zmazanej budove

23 views
Skip to first unread message

synalik

unread,
Aug 20, 2021, 1:01:59 AM8/20/21
to osm...@googlegroups.com
Ahojte,
chcel by som sa opýtať, ako postupujete v prípade, že budova, ktorá je zakreslená na mape a má pridelené orientačné/popisné číslo už neexistuje. Nie je ani v kapor-e, ani v ortofotomozaike. Vymažete aj s číslom, alebo číslo zachováte na jednom bode?
Dík.
Braňo

Tibor Jamečný

unread,
Aug 20, 2021, 1:35:07 AM8/20/21
to osm...@googlegroups.com
Ahoj,

súpisné číslo sa prideľuje budove po kolaudácii, a teda po zbúraní budovy prestáva tiež existovať. Ak sa postaví na danom mieste nová budova, dostane nové súpisné číslo.
Orientačné číslo sa zvyklo prepoužívať hocikde na danej strane ulice, čo viedlo k rozbitiu postupnosti číslovania a teda sa strácala podstata "orientačného" čísla. Toto je riešené posledných pár rokov pridávaním písmena do orientačného čísla, t.j. ak sa postaví nová budova za existujúcou budovou s orientačným číslom "22", tak nová budova dostane "22A".

Preto osobne mažem aj adresný bod (ak je separátne zaznačený), nakoľko adresa je už neplatná a vôbec nie je isté, či v budúcnosti tam bude aspoň to orientačné číslo.

T.

--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAGGWReUevFve_cQDKyUZZfB4GxG-HG_zmOJbYp6NfLw_Hegdpg%40mail.gmail.com.

synalik

unread,
Aug 20, 2021, 3:17:47 AM8/20/21
to osm...@googlegroups.com
Dík, spravil som aj ja tak. 
b.

pi 20. 8. 2021 o 7:35 Tibor Jamečný <tibor....@gmail.com> napísal(a):
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages