--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/7f1bf8ba-0b72-44af-9ea5-ed4ec42a1456n%40googlegroups.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom témy v skupine "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto témy, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/topic/osm_sk/fDTgUgD_bJ0/unsubscribe.
Ak chcete zrušiť odber tejto skupiny a všetkých jej tém, pošlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/407fc5f6-c68e-4fbd-8f3e-e3576f55423bn%40googlegroups.com.
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAADWj2hQZuapnjBU-Z26E3hDpt8MA7CBQxjwMNy77eerGnWkcg%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RkvuELE-D55VPfz0NXii1fho7fFv%2Bf5BG0yvdrQeYoQPA%40mail.gmail.com.
Podľa tvojho návrhu ak A. Gwerkovej je nesprávne a má byť Alžbety Gwerkovej tak potom napríklad vo Zvolene treba premenovať všetky ulice na dlhé názvy, keďže tam väčšinu ulíc majú v registri adries skrátené.
Samozrejme s tym, ze chyby v nom su opravovane podla isteho kluca
mozno este pouvazovat na tagom short_name kam by mohol ist skrateny nazov.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAADWj2iF%2Btic%3DnzQMZ3nDAj2AcOnHLQb5kAK6MaiwxVQR83YvQ%40mail.gmail.com.
S tymi namestiami priznavam, ze mozno to skratenie nebol najlepsi napad. Zamerom bol dat nazvom jednotnejsiu formu - podobne ako pri odstraneni slova "ulica" z nazvu ulic. Ale nebranim sa opacnemu postupu, teda "nam." => "namestie".
S tymi namestiami priznavam, ze mozno to skratenie nebol najlepsi napad. Zamerom bol dat nazvom jednotnejsiu formu - podobne ako pri odstraneni slova "ulica" z nazvu ulic. Ale nebranim sa opacnemu postupu, teda "nam." => "namestie".Čiže vrátite tie "nám." späť na námestia? Alebo aký navrhujete ďalší postup?
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/47e1d003-f31f-47b6-af6c-121fce4a6c09n%40googlegroups.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/b56b9935-7548-49a1-8529-594465f1fd45n%40googlegroups.com.
Pohlad do RA:
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/36545936-3dd3-4ed1-a2f7-6530c3105228n%40googlegroups.com.
Inak nebolo by prijatelnym riesenim ponechat ulice a adresy s nazvom skratenym ako je v RA, ale pridat namestia ako plochu s place=square a tam dat kompletny nazov "namestie"? place=square som popridaval v Petrzalke ale inde nie su, myslim, ze je to relativne nova znacka.
Problém tohto riešenia je, že nie všetky námestia aj majú reálnu plochu námestia, resp. nie všetky jej časti do tejto plochy spadajú. V Bratislave možno ako príklad uviesť Námestie 1. mája, ktoré v skutočnosti nie je žiadne námestie, ale ulica. Podobne Námestie Franza Liszta. Taktiež, ulica pri Fakulte architektúry STU či ulica pri Ministerstve dopravy SR sa volá Námestie slobody, hoci samotné námestie sa nachádza na druhej strane týchto budov
. A taktiež máme aj opačné prípady, teda kedy sa námestia nevolajú námestie, napríklad námestie medzi budovami Eurovey a SND sa volá Nábrežie M. R. Štefánika. Podobne napr. Trnavské mýto je de facto námestie, ale nevolá sa tak.Čiže place=square by som navrhol používať pre reálne námestia (aj ak sa tak nevolajú, ale zároveň nie pre tie, ktoré sa tak volajú, no v skutočnosti námestiami nie sú) a názvy verejných priestranstiev riešiť nezávisle, podľa toho, ako píše Jose.
Myslite nechat nazov podla RA (ci uz skrateny alebo neskrateny) na ulici? Podla mna by to bolo dost matuce. A situacia ohladne adries uz je i bez toho dost neprehladna. Zostal by som radsej pri povodnom plane:
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/41203e0a-7f57-4f7a-a306-d2cdecaafcfbn%40googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/2e698e62-8cf1-409e-9928-bd1ba429ad79n%40googlegroups.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/0796736f-bc32-4d3e-9946-10e8a3383684n%40googlegroups.com.
Tymto skriptom bola robena povodna priprava dat: https://github.com/FreemapSlovakia/freemap-operations/tree/master/mass_edits/namestie_namProblemom je, ze sa pri adresnych bodoch skutocne riesili len body a teda nie to, ked je nazov na budove (way). Navrhnite prosim novu/lepsiu query a mozem to zbehnut este raz.j
Dátum: štvrtok 17. februára 2022, čas: 21:43:38 UTC+1, odosielateľ: jose1711Tymto skriptom bola robena povodna priprava dat: https://github.com/FreemapSlovakia/freemap-operations/tree/master/mass_edits/namestie_namProblemom je, ze sa pri adresnych bodoch skutocne riesili len body a teda nie to, ked je nazov na budove (way). Navrhnite prosim novu/lepsiu query a mozem to zbehnut este raz.jway["addr:street"][~"name"~"[nN]ám\\."]({{bbox}}); ?
No neviem, ale kedze ste predtym uspesne zmenili "namestie" na "nam." aj na budovach, tak hadam sa to da aj opacne.Inak este mozu byt adresy aj na multipolygonoch teda relaciach...
Zahodiť sa môže rovnaké long_name https://www.openstreetmap.org/way/288764618
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/2e698e62-8cf1-409e-9928-bd1ba429ad79n%40googlegroups.com.
Dakujem.To addr:housenumber musime z nejakeho dovodu kontrolovat?
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/7b97b4f7-b7b5-4b52-b0aa-0a78268c9755n%40googlegroups.com.