--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520R%3DKkx5MEE%2BX%2BqOhQ6h5TYCgBK-yp%3DzWbzuTKpAZYzyBrA%40mail.gmail.com.
Ďalšie možnosti nájdete na stránke https://groups.google.com/d/optout.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAFjECn2t2JCHOAZTyJq9PoNnNUn6r34Hs1%2BpSLz%2BNOx8DtQ1Wg%40mail.gmail.com.
Podľa mňa to má zmysel pridávať pokiaľ sú vrcholy zamerané s nejakou zaujímavou presnosťou. Pre mňa aspoň 1m v polohe aj výške.Otázne je či má zmysel to aj renderovať.
Toz... no... mne osobne sa mapa zdala preplnena a tak som na locus a garmin
mape zacal taketo bez nazvu vykreslovat na vyssom zoome. (mozno by stalo za
uvahu ci to je OK, alebo nie a ci zobrazovat pri este vyssom ci nizsom...)
Teraz neprekazaju pri pohlade na vacsie uzemie. Zobrazia sa az pri vacsom
priblizeni.
Ahojte,
Dakedy sm riesili, ze je nejake schvalne nazvoslovie, ktore je zavazne, tie nazvy maju zmysel aj tie vrcholy patriace k tym nazvom...na tie by sme sa mali sustredit, ak sme sa este uplne ne-do-sustredili J
vrcholy ostatne – t.j. ine lokalne maxima, bez ohladu na sposob ako sa k nim dojde – ich zmysel mi trochu unika.
D.
--
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520R%3Df6rghS%3DGPTuSFUmAxM%3DsDPNwYTLNXHnLjJFTVEQbGqw%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKLA7S2i8oriqo5bva716Kowj08RFLoyAckLoBxmCzt_CO6BFQ%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAFjECn3Dm3oLZ%2B2kUjMdmx8j3Nx_ZPxsGrJgrryuj2pkMJBRVA%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAKLA7S1KgrwEhniaBHsEWRMcQmoOmHEugqY2WqirDPY-Jmo3VQ%40mail.gmail.com.
Aby som tu opat nebol omylom oznaceny za niekoho, kto len napada a utoci: spomenme si na typkov, ktori sem-tam zavitaju a vsetkych oznacia za kopirovacov Kapor portalu. Posledne jeden takyto prave narazal na tie vrstevnice, ze je to porusenie licencie. Nahlasi to a mame sa vsetci po riti :)
Su v nejakom projekte OSM vrstevnice? Ja ich nikde nevidim. V mapach na Openstreetmap.org ziadne vrstevnice nie su.https://www.openstreetmap.org . Pozrime si ine OSM projekty. Napr. https://mojamapa.sk/?s=F563B409 a ani tam ziadne vrtevnice predvolene nevidim. https://openstreetmap.cz tiez nic. OSM zacal pouzivat aj Facebook, ale ani tam vrstevnice nie su. O akych vrstevniciach sa tu teda bavime?
Vo svete je to naopak bezna vec.
Ako inak potom mame v 2D mape vidiet, ze okolo mna je kopcovity teren?
Mozeme ho chapat samozrejme rozne, ale obycajne je to bez debaty vyvysene miesto nad terenom.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:natural%3Dpeak. Pojem vrcholu je teda jasny. OSM je predsa databaza. Preco nemoze byt bezmenny vrch vzhladom k inym objektom v databaze? Jasne, ze moze byt. Nemoze a ani nemusi mat kazdy kopec meno.
Martina som vo viacerych tych sadach zmien prosil, nech to tu nerozmazava. Nepochopil to.
Vyjadrim sa teda k tomu jasne a zretelne.Netreba za tym hladat ziadnu konspiraciu. Vysvetlenie je jednoduche:Martin vo svojom maily zabudol spomenut a zrejme naraza na moju aktualizaciu mapy Slovenskeho raja.
Vcera som pre bolest v hrdle nebol na mapovacke. Navaril som si caj a zaniesol som do mapy Slovenskeho raja potoky. S nimi asi desattisic dalsich objektov. Mapa Slovenskeho raja zrazu vyzera, ako mapa. Je tam vsak stale co robit.
To, ze som tuto mapu skutocne poriadne zacarbal je mozne zhliadnut v prilohe.KUK priloha:
V mojom pripade islo vsak o cisto zistne dovody. Strme rokliny Slovenskeho raja sa nedaju rozoznat v hlbokych dolinach, ani na ortomape. Lahko sa v tej kope dat stratite a voda zacne zrazu tiect do kopca. Skaly su zrazu otocene do kopca a podobne.Ked som spravil potoky v Slovenskom raji, tak som zrazu prekvapene narazil na hranice Gemera a Volovskych vrchov. Slovensko je take male, ze po urcitom case krelenia potokov smerom na vychod som dorazil na hranicu Juzneho Spisa. Tym je zhruba obec Smolnik. Odtial su Kosice len cca 20 km vzdusne a doslova "nadohlad".Odporucal by som Kosickym maperom ist mi naproti. Ja pri kresleni potokov postupujem komplexne dalej na sever do Levocskych vrchov. Ak zamakaju, tak coskoro su na hrebeni Kojsovskej hole. Prepoja tak svoje mesto so Spisom, kde zacina polosne pokrytie potokov severneho Slovenska. Treba si skusit tu neskutocnu drbacku a v celom tom hornatom 2D priestore plnom polygonov sa zorienotovat. Potom ich nejake vrcholy isto prestanu zaujimat a zacnu ich celkom isto tiez pouzivat.
Páni, ulietava nam (teda vlastne Vam) to zase ... Spomalime, ano ? .... emocie bokom, len fakty a argumenty pls. ...
Mapy co nemaju vrstevnce ani tienovanie , nie su primarne topograficke ;) na tych velmi nema zmysel nadmorska vyska, vrstevnice ani „peaks“ maju iny ucel ... ako freemap autoatlas – zobrazuje veci s ohladom na tych, co sa vozia...
Dodi
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RmHD_w3dKLpdrJoLoSPHguiAgqv%3DYJxVYc3XTJe3jY82g%40mail.gmail.com.
Páni, ulietava nam (teda vlastne Vam) to zase ... Spomalime, ano ? .... emocie bokom, len fakty a argumenty pls. ...
Mapy co nemaju vrstevnce ani tienovanie , nie su primarne topograficke ;) na tych velmi nema zmysel nadmorska vyska, vrstevnice ani „peaks“ maju iny ucel ... ako freemap autoatlas – zobrazuje veci s ohladom na tych, co sa vozia...
Páni, ulietava nam (teda vlastne Vam) to zase ... Spomalime, ano ? .... emocie bokom, len fakty a argumenty pls. ...
Dodi, tvoju odpoved som ocakaval :-). Emocie tam su preto, lebo argumenty uz zlyhavaju a osobne som citil potrebu nerezignovat, kedze OSM DB je dielom nas vsetkych a nemoze tu niekto mapovat specialne podla seba.
Jasne Martin, ale napriek tomu, to objektivne nezvykne pomoct veci pohnut sa dobrym smerom... (vlastna skusenost :S)
Dodi
Takto to vyzera, ze vsetky boli zmapovane v terene, a pritom len boli obkreslene z viac/menej presnych vrstevnic.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520R%3D3WuJa8oG7-o66VEpYO_70wfmu1AuZEYXnSey0ynYhVQ%40mail.gmail.com.
Asi preto ze moze... nudna je tato tema :D
Miro, naco tam vkladas tie koty? Otazka nie je ci su presne zanesene alebo nie, ale preco to vobec robis?
On Wed, Oct 24, 2018 at 7:09 PM Miro Mirecnet <jur...@gmail.com> wrote:
Slubujem, ze nabuduce ich isto presne zameriam cez GPS pre klud v sirokej komunite.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAFjECn2aPzF-wwSe-uzPP%3DS2kF-oC%2B6cTz8AnRoB0sof-jg6%2Bg%40mail.gmail.com.
ako som to pochopil ja, dava ich do mapy aby ked kresli potoky
vedel odkial tecie voda
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAFjECn2t5rOrxy2ykaPmY_5TYAmWWY9048QAWbUq6G-TMEhMFA%40mail.gmail.com.
moje "pochopil som" vychadza z toho co uz pisal:
citujem:
"V mojom pripade islo vsak o cisto zistne dovody. Strme rokliny Slovenskeho raja sa nedaju rozoznat v hlbokych dolinach, ani na ortomape. Lahko sa v tej kope dat stratite a voda zacne zrazu tiect do kopca. Skaly su zrazu otocene do kopca a podobne."
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAFjECn2KsQHGZyGWMnra72NQrGs8MGO18OXOvjHQKwfdtwwEqw%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/dd27a852-86b6-96b0-2b13-9fdb1bb429c9%40gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAFjECn2oWX9qTr%3DZxeov2YrvrfC-dBbB5cMqj9G7QqY1XN%2B0gA%40mail.gmail.com.
Mozno keby sa vsetkym vrcholom dopocitala "Prominence" a renderovali by sa len tie 'vyznamne', tak by mohli v OSM ostat vsetky vyvyseniny a neboli by na prekazku:
On Thu, Feb 14, 2019 at 11:20 PM Aceman444 <acesha...@gmail.com> wrote:Mozno keby sa vsetkym vrcholom dopocitala "Prominence" a renderovali by sa len tie 'vyznamne', tak by mohli v OSM ostat vsetky vyvyseniny a neboli by na prekazku:Tu topo prominenciu som tu spominal viackrat. Neriesi to vsak podstatu problemu - tagovat podla nejakych vrstevnic stred najmensich "kruzkov". Lebo tych "vrcholov" co by vzniklo napr. v poddunajskej nizine (https://www.freemap.sk/?map=15/47.942941/17.858276&layers=X) si neviem ani predstavit :-)
--
Ing. Martin ŽdilaOZ Freemap Slovakia
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RksdC6_Z9W-dnVkZ1eQsjdwXVD1Snjo2crx2eQBv%3D5ANQ%40mail.gmail.com.
Dňa 15.2.2019 o 10:40 Martin Ždila napísal(a):
ja len ze... https://overpass-turbo.eu/s/G8QOn Fri, Feb 15, 2019 at 10:33 AM Aceman444 <acesha...@gmail.com> wrote:
Dňa piatok, 15. februára 2019 9:06:04 UTC+1 Martin Ždila napísal(-a):On Thu, Feb 14, 2019 at 11:20 PM Aceman444 <acesha...@gmail.com> wrote:
Mozno keby sa vsetkym vrcholom dopocitala "Prominence" a renderovali by sa len tie 'vyznamne', tak by mohli v OSM ostat vsetky vyvyseniny a neboli by na prekazku:
Tu topo prominenciu som tu spominal viackrat. Neriesi to vsak podstatu problemu - tagovat podla nejakych vrstevnic stred najmensich "kruzkov". Lebo tych "vrcholov" co by vzniklo napr. v poddunajskej nizine (https://www.freemap.sk/?map=15/47.942941/17.858276&layers=X) si neviem ani predstavit :-)
Ano vrcholov by vzniklo vela, ale predpokladam, ze by sa potom dalo rozhodnut, ze sa budu renderovat len tie dostatocne 'prominentne' a nie kazdy 10-metrovy pahorok.
Aha, takze v datach moze byt bordel, a potom renderer nech je jadrova fyzika. Idem si tam teda kreslit aj kazdy vyorany suter ako natural=stone, kazdu mlaku ako natural=water + interminnent=yes. Plus este nahodne body s ele=XXX podla vrstevnic ;-). Ved to aj tak nikto nevyrenderuje takze to tam bude OK.
Dňa 15.2.2019 o 11:01 kayle napísal(a):
Dňa 15.2.2019 o 10:40 Martin Ždila napísal(a):
ja len ze... https://overpass-turbo.eu/s/G8QOn Fri, Feb 15, 2019 at 10:33 AM Aceman444 <acesha...@gmail.com> wrote:
Dňa piatok, 15. februára 2019 9:06:04 UTC+1 Martin Ždila napísal(-a):On Thu, Feb 14, 2019 at 11:20 PM Aceman444 <acesha...@gmail.com> wrote:
Mozno keby sa vsetkym vrcholom dopocitala "Prominence" a renderovali by sa len tie 'vyznamne', tak by mohli v OSM ostat vsetky vyvyseniny a neboli by na prekazku:
Tu topo prominenciu som tu spominal viackrat. Neriesi to vsak podstatu problemu - tagovat podla nejakych vrstevnic stred najmensich "kruzkov". Lebo tych "vrcholov" co by vzniklo napr. v poddunajskej nizine (https://www.freemap.sk/?map=15/47.942941/17.858276&layers=X) si neviem ani predstavit :-)
Ano vrcholov by vzniklo vela, ale predpokladam, ze by sa potom dalo rozhodnut, ze sa budu renderovat len tie dostatocne 'prominentne' a nie kazdy 10-metrovy pahorok.
Aha, takze v datach moze byt bordel, a potom renderer nech je jadrova fyzika. Idem si tam teda kreslit aj kazdy vyorany suter ako natural=stone, kazdu mlaku ako natural=water + interminnent=yes. Plus este nahodne body s ele=XXX podla vrstevnic ;-). Ved to aj tak nikto nevyrenderuje takze to tam bude OK.
No asi som mal doplnit, ze mozno ma nejaky vyznam mat zaznaceny vrchol kopca aj na niecom co by sa dalo nazvat vacsi krtinec.