--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RmD3%3DBpiH6NPjOGW6%3DUpNCsB7TSk8SXT3m%3DrGo7-VVXdA%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAOpKE1yS1dXtP6R_%2B6-G8%3DX3e15K%2BTb2EOC%2BnUejT3ekwKgyLQ%40mail.gmail.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAP%3De9OmnhqmrfcJ5c5Lgeni1pOfPdYJJXF%2BhhofFTuXwTbAwTg%40mail.gmail.com.
Je z toho aj pekne vidno že dosť veľa vrcholov je mimo najvyššieho bodu kopca, čo som pozoroval už dávnejšie.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RnfKbzKBrkxSMdANkOj%3Djmrs4tqvBiAe6Kghxvz4GqWbw%40mail.gmail.com.
Ahoj, tak ak by si mi mohol takto spravit Slanske vrchy, tak snad by som pomalicky mohol.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/4e74b661-9f83-4cd1-a032-0834caf8193bn%40googlegroups.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RmhSOh2kA_x96euc-nn8vm8AMDbDk5Eh4NSjt-riAYLBA%40mail.gmail.com.
Ja by som využil vyrenderovanie Malých Karpát smerom na juh od skúšobnej oblasti. Dosť by mi to pomohlo pri mapovaní, napríklad tie vodné toky niekedy prejdem s GPS a doma len pozerám, ako skákal signál ;) Toto výrazne spresní výstup.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/508ae89b-c5f8-4071-9916-c3b610d85d62n%40googlegroups.com.
Vyzerá to veľmi dobre.Ak by som to použil na mapovanie, dám si vrstvu do JOSM, existuje nástroj kde potiahnem cestu že ju zarovná na hranu tej vrstvy/cestičky, alebo je to len na spôsob okom pozerať a upravovať?
Akurat neviem prečo, ale prekresluje mi to dlaždice tieňovania na dvakrát. Ako keby sa 2x aplikovalo prekrytie a potm jedno zmazalo. Čím to je?
Podľa mňa veľmi vhodné na mapovanie (spresnenie a doplnenie):
(napríklad tieto kruhové jamy ma zaujali: https://www.freemap.sk/?map=20/48.217117/17.085477&layers=Xe).
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAP%3De9OnN4cCM88a9T0FgwwJrMDpKrqBCZyyXmiLJ4ARnpzfJSA%40mail.gmail.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom témy v skupine "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto témy, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/topic/osm_sk/7cXg2d_Zf5Y/unsubscribe.
Ak chcete zrušiť odber tejto skupiny a všetkých jej tém, pošlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520RkGb8e%3DLwGmQc8gYrxkx1JbAYE%3DNjSzwUhdm%2Bt6ZE%3D9fw%40mail.gmail.com.
Martin, posielam cash za dobrú prácu. Prosím rozdeľ ho ak ste na tom pracovali viacerí.
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAOE_JxK_j6JZ2jTHX7dzte_z1z8e_xjbn0Cwt8EiHrmy4njwqQ%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAGGWReVkc5Upv7-OoANKTFVH_7OVMmXsYBa-6cqUFQxVy78ogQ%40mail.gmail.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/e1301159-798c-4c97-91bc-c36f9ef2d404n%40googlegroups.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom témy v skupine "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto témy, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/topic/osm_sk/7cXg2d_Zf5Y/unsubscribe.
Ak chcete zrušiť odber tejto skupiny a všetkých jej tém, pošlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/5f8f3bad-2b0c-4d71-ac4a-b25206fa6a73n%40googlegroups.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom témy v skupine "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto témy, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/topic/osm_sk/7cXg2d_Zf5Y/unsubscribe.
Ak chcete zrušiť odber tejto skupiny a všetkých jej tém, pošlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAP%3De9OkX-6nUBQzyv5sx8wx4282LS5R226ANRfokm3ZKg2eHFQ%40mail.gmail.com.
Láska vo mne.Zoomujte až po osemnástku.Iba štandardné DPI (bez HDPI).Je to len taký prvý nástrel, bez "pixel perfect" dolaďovania. Krásne vidno, ako zjednodušené máme zmapované potoky v lesoch, kde chýbajú, aké nepresné alebo chýbajúce sú lesné cesty a pod.Normálne vidno aj smer orby polí, vyplanírované záhradky. Super aj pre archeológov.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom témy v skupine "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto témy, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/topic/osm_sk/7cXg2d_Zf5Y/unsubscribe.
Ak chcete zrušiť odber tejto skupiny a všetkých jej tém, pošlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/94b9d9c6-967f-49a8-ac12-e44de96b9925n%40googlegroups.com.
!!! BREAKING NEWS !!!Vyrenderoval som tieňovanie pre celú dostupnú oblasť od z0 po z17.Dostupné na https://dmr5.tiles.freemap.sk/{z}/{x}/{y}.pngPre JOSM: tms[17]:https://dmr5.tiles.freemap.sk/{zoom}/{x}/{y}.pngDostupné aj na freemap.sk ako overlay vrstva: https://www.freemap.sk/?map=9/48.632909/18.812714&layers=XeAle primárne som to zatiaľ spravil pre účely mapovania.Treba sa dohodnúť na tagu source (napr. "ÚGKK SR DMR5.0").Podľa mňa veľmi vhodné na mapovanie (spresnenie a doplnenie):- vodných tokov- lesných ciest (omg vidno v lese!!!)- brál- násypov- hraníc vodných plǒch
V JOSM pri mapovaní odporúčam dať pod túto vrstvu ešte bielu vrstvu. Buď v nastaveniach/colors/background na #FFFFFF, alebo dať ľubovoľnej TMS podkladovej vrstve Gamma na 0.
Vyrenderovať to nebolo triviálne. Najprv som sa pasoval s priesvitnosťou, keďže rôzné tooly ju nezvládajú (gdal2tiles), alebo nezvládajú GeoTIFF NoData (mapnik), alebo nezvládajú voľačo špecifické (gdaladdo padal bez konkrétnej chybovej hlášky). Takže pár pokusov a niekoľkohodinového renderovania šlo do muky a pár hodín premýšľania a kódenia toolov sa pretavilo do nových skúsenosti.Dajte vedieť svoje zážitky.PS: ešte kopírujem na server, ale po Z15 už je
bude možné zisťovať výšku zvoleného bodu podľa DRM5? aby som zakaždým nemusel liezť na ZBGIS.koľko TB zaberá raster DRM5 (GeoTIFF) momentálne spracovaného územia?ak to chápem správne ak by som to mal na disku tak by som vedel čítať tú výšku aj bez návštevy webu
Homer, mam node.js + gdal skriptik este nad starym DMR 3.5 aj z aproximaciou.Ak teda zvladas kodovat. Lebo upratovat do user friendly podoby sa mi to teda nechce.Dokonca sme mali jeden mergnuty DMR 3.5 a DMR 5 a nad nim.
dobre to chápeš. keď sa už objavilo demo tak som sa spýtal či bude možné zisťovať tu výšku na freemape. čo bude za tri roky...ale pre mňa bude asi lepšie to mať na disku s ostatnými mapami napr v tom QGISe keď k tomu nepotrebujem internet.tí čo majú raster DRM5 (GeoTIFF) momentálne spracovaného územia koľko TB zaberá? ide mi o to či bude stačiť jeden 8TB disk alebo dva na celé Slovensko. teraz je skoro 40% zverejnené. zobrali niekomu aj interný disk alebo to amáteri vedia kopírovať iba na USB disky (externé)
Láska vo mne.Zoomujte až po osemnástku.Iba štandardné DPI (bez HDPI).Je to len taký prvý nástrel, bez "pixel perfect" dolaďovania. Krásne vidno, ako zjednodušené máme zmapované potoky v lesoch, kde chýbajú, aké nepresné alebo chýbajúce sú lesné cesty a pod.Normálne vidno aj smer orby polí, vyplanírované záhradky. Super aj pre archeológov.
Please please,nedal by sa ten hill shade zgenerovat vo viacerych (aspon) 4roch roznych uhloch ?
podla mna to vyrazne pomoze, lebo z hazdeho pohladu je vidiet nieco ine.neviem ci to generujes staticky alebo dynamicky v tej WMS sluzbe,
kazdopadne nejaky parameter do toho URL, pripadne 4 rozne URLka,
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAL520R%3DHfO780gzYZYSVaz5mMGGkkUyh4WAS2Of1z6gOdHueew%40mail.gmail.com.
On 9 Jan 2021, at 19:52, Martin Ždila <martin...@freemap.sk> wrote:
Ahojte,ak by mal niekto záujem spravil som jednoduchý tieňovaný reliéf vo formáte MBTiles pre Locus. Možné použiť ako samostatnú vrstvu, alebo pomocou prekrytia a funkcie multiply ako prekryv.Je to komplet všetky zverejnené celky. Má to ~12GB.Ak máte nejaký tip kam to zavesiť tak napíšte. Prinajhoršom to hodím na pár dní na Google Drive.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/CAP%3De9Okb2h7Z%3DAq4KPXqySnNW1sMVafi45AhKjCm03HFbLW18Q%40mail.gmail.com.
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom témy v skupine "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto témy, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/topic/osm_sk/7cXg2d_Zf5Y/unsubscribe.
Ak chcete zrušiť odber tejto skupiny a všetkých jej tém, pošlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/8263169E-5F58-4F12-B04B-4D7AE23F71C4%40gmail.com.
--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/7a91ae78-e33c-4bd6-99b2-9bccd2a82c78n%40googlegroups.com.
On Tue, Jan 5, 2021 at 1:51 PM Homer J <homerj.sim...@gmail.com> wrote:
Pre tých čo majú data poprosil by som o potvrdenie najvyšieho vrcholu západnej časti Kremnických vrchov.
Zdravim,
DMR5 je prepocitana na zemsky provrch alebo ako SRTM bolo „canopy“ teda pridaval vysku lesa/porastu,
Potom este ostava otazka, co je referencny model nadmorskej vysky nula - WGS84 alebo iny ?
Ale mozno v tom mate jasno, ja tu amater, mi vznikly tieto otazky, ked uz hladate na mater presne nadmorsku vysku.
Dodi
DMR5 je prepocitana na zemsky provrch alebo ako SRTM bolo „canopy“ teda pridaval vysku lesa/porastu,
Potom este ostava otazka, co je referencny model nadmorskej vysky nula - WGS84 alebo iny ?