--
Túto správu ste dostali, pretože v Skupinách Google ste odberateľom skupiny "Openstreetmap Slovakia".
V prípade, že chcete zrušiť odber tejto skupiny a prestať od nej prijímať e-maily, zašlite e-mail na adresu osm_sk+un...@googlegroups.com.
Ak chcete zobraziť túto diskusiu na webe, prejdite na adresu https://groups.google.com/d/msgid/osm_sk/a075fc19-d60e-4f3b-9d18-adca140e6faan%40googlegroups.com.
Zdravim,ludia si adresu do obcianskych "nedavaju", tam maju uvedene to co eviduje MVSR (a kataster,) pre obec Kosariska su to len Horne a Dolne KosariskaJa ale napr. pre postovu zasielku ako adresu uvadzam vzdy Kosariska-Trvajova, hoci to nie je oficialne evidovana osada. Adrr:hamlet som myslela je urcena prave na doplnenia infa v OSM pre taketo pripady
V addr:place bolo pre kazdu budovu uvedene to oficialne cize Horne Kosariska, takze fakt ze je to budova v Trvajovej (alebo v inej osade ktorych je tu na Myj. Kopaniciach mio) tam podchyteny nebol.Uz som addr:hamlet doplnila (pre budovy v osadach spadajucich pod Kosariska) kludne to dam prec, som pokorny newbie a nechcem vam to urcite kazit :-)pls info, vdaka
Potom je otazka naco evidovat nieco co MVSR a kataster neeviduje/neuznava. Je pravdepodobne, ze posta to "Trvajova" odignoruje a staci jej to "Kosariska". K comu je dobra ta doplnujuca informacia v addr:hamlet? O place=* sa nedam :)
Dátum: sobota 9. januára 2021, čas: 23:41:50 UTC+1, odosielateľ: Aceman444
Potom je otazka naco evidovat nieco co MVSR a kataster neeviduje/neuznava. Je pravdepodobne, ze posta to "Trvajova" odignoruje a staci jej to "Kosariska". K comu je dobra ta doplnujuca informacia v addr:hamlet? O place=* sa nedam :)Kataster tie názvy obývaných osád place=hamlet eviduje a uznáva.Tu je príklad na osadu Mosnákovci https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/?bm=zbgis&z=16&c=17.635798,48.663913&it=point#/detail/zbgis/79/601512tu sa vykreslí názov do mapy https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/?bm=zbgis&z=16&c=17.637198,48.663913
Osady s adresou addr:hamlet "existujú" aj v Bratislave https://overpass-turbo.eu/s/12cGUž keď sme pri BA a KE je dohodnuté, ako jednotne značiť adresy v týchto mestách? (zoznam dole)
Ak by sa striktne bralo podľa MVSR tak má byť addr:city=Bratislava-Čunovo keďže sú to samostatné mestá, komentár na konci stránky https://data.gov.sk/dataset/register-adries-register-casti-obci a tak sú zapísané aj v občianskom.Jednoduchá kontrola na https://portal.minv.sk/wps/portal/domov/com.ness.ra/com.ness.ra_/Verzie zápisu sú rôzneaddr:hamlet Staré Mesto https://www.openstreetmap.org/node/2663067921
addr:suburb Petržalka https://www.openstreetmap.org/way/231512085addr:city Bratislava bez bližšieho rozlíšenia https://www.openstreetmap.org/node/3063958347addr:city Bratislava - Staré Mesto https://www.openstreetmap.org/node/860568159
ak je obec vyskladana z hafo "neoficialnych" osad vies zistit v kt.osade realne budova stoji, ci? ( vyzera ze pre budovu do addr: place: davate z registrov oficialnu obec, resp. cast obce)
ok, mozem to zrusit, len potom otazka na co je vlastne urceny addr:hamlet? :-)
Nie je to skor otazka na Vas, ci? Ako viete, ktora budova patri do ktorej tej osady? Ako je to overitelne na mieste? Kedze to nikde nebude napisane a clovek sa spyta na konkretny dom domaceho pamatnika, dostane od kazdeho rovnaku odpoved?
nechapem otazku "ako je to overitelne namieste? Kedze to nikde nebude napisane... " budova je zaevidovana v osm a prave diskutovana hodnota z addr by vypovedala o tom do kt.osady patri,
sorry ale osady nie su ulice v meste, je absolutne jasne, kt.budova do ktorej osady patri (??)
V niektorych statoch to asi vyuzivaju. My sa mozeme dohodnut ci a ako to budeme pouzivat, kedze to nie je potrebne pre adresovanie.pozdravujem, viac nebudem spamovat, pockam si na result ak nejaky vznikne ci sa addr:hamlet ma alebo nema pouzivat (ak ano, ako presne) a podla toho upravim.opat zopakujem ze to nie je problematika specificka pre moj region, na sk je plno lokalit s touto situaciou a malo by to byt v osm_sk domyslene....