Kedves Szolgatársak!
Isten iránti hálával köszönöm nektek az elmúlt év/ évek kitartó szolgálatát!
Ősztől a templomfelújítás miatt nem tudom, hogy alakul a folytatás.
A mai alkalommal befejezem a Nyitott Templomos szolgálatban az aktív-rendszeres igehirdetői szolgálatot. Sokat tanultam ez idő alatt, de még több időt és elmélyülést igényelne ennek a szolgálatnak a fejlesztése. A gimnáziumi lelkész-vallástanári feladatköröm mellett nem tudtam annyi időt erre a szolgálatra szánni, mint amennyit ez megítélésem szerint valóságosan igényelne. Így jó lelkiismerettel a továbbiakban a szolgálatot nem tudom vállalni.
Ti, mint szolgáló csoport helytálltatok, de kifogyott mögülünk a háttérerő. Ahhoz, hogy a családi istentisztelet a célcsoportnak megfelelőbben szólítsa meg a jelenlévőket, egyértelmű elhatározásra és elköteleződésre, a nyitott templom esetében emellett szorosabb általános iskolai együttműködésre van szükség.
Talán a templomfelújítás ad némi szusszanásnyi időt, hogy e téren is előrelépések történjenek, és a templom külső-belső mellett lélekben is megújulunk arra, hogy e téren legyünk Isten dicsőségének hirdetői-hallgatói a családi istentiszteleteken.
Isten iránti hálával és köszönettel:
Vincze Árpád
református lelkipásztor – vallástanár,
mentálhigiénés szakember
képzésben lévő családterapeuta
0630/8245654
Kecskeméti Református Gimnázium
Kecskeméti Református Egyházközség
6000 Kecskemét, Szabadság tér 7.