Европейско индивидуално първенство по шахмат за незрящи и слабовиждащи, Плоещ, Румъния- ден последен девети

1 view
Skip to first unread message

Федерация СХЗУ

unread,
Jun 25, 2024, 2:15:48 AMJun 25
to novinisport

Днес 24 юни, завърши Европейското първенство по шахмат за хора с увредено зрение.

Расим спечели убедително в последният девети кръг срещу сърбина Миле Беланович,  постигайки отличният резултат 6.5т. от 9. В крайното класиране той разделя 2-5 място, но за съжаление по  допълнителните  показатели, които се обърнаха срещу него буквално в последният момент, остана 5-ти и не можа да спечели  медал, който по нивото му на игра напълно заслужаваше.

Така или иначе класирането му е огромен успех, имайки предвид, че е постигнато в компанията на целият европейски елит.

Петко днес направи реми с германеца Франк Шелман и в крайното класиране разделя 19-място с 5 точки от 9 партии.

Тодор надигра Грегор Чизман от Словения и попадна в дележа на 27-ото място с петдесет процентов резултат 4,5 точки от 9 партии.

С оглед на силният състав представянето на Петко и Тодор може да се окачестви минимум, като добро.