Отбор „Пауталия“ на СКХЗУ „Пауталия спорт – 2005“ отново с Купата по шахмат

2 views
Skip to first unread message

Федерация СХЗУ

unread,
May 31, 2022, 5:36:00 PMMay 31
to novinisport

От 28.05. до 29.05.2022 г. в град Кюстендил се проведе XVII Национален отборен турнир по шахмат за купа „Пауталия“ организиран от СКХЗУ „Пауталия спорт – 2005“ с финансовата подкрепа на Община Кюстендил.

 Състезанието се проведе по кръгова система „всеки срещу всеки“, под вещото съдийство на републиканския съдия Асен Анев. В състезанието взеха участие шест отбора:

СКХУ ”Достоен живот“ – Благоевград; СКИ „Кракра” – Перник; СКИ „Пираните” – София; СКИ „Витоша” – София; Отбор „Пауталия“ и Отбор „Руен“на СКХЗУ „Пауталия спорт – 2005“.

След изиграването на петте кръга се получиха,  следните резултати:

Крайно отборно класиране:

Първо място и Купа "Пауталия" отбор "Пауталия" на СКХЗУ "Пауталия спорт - 2005" – 9 мач точки.

Второ място, СКХУ ”Достоен живот“ град Благоевград – 7 мач точки

Трето място СКИ „Пираните“ град София – 6 мач точки.

Четвърто място СКИ „Витоша” град София – 5 мач точки.

Пето място, отбор „Руен“ на СКХЗУ „Пауталия спорт - 2005“ – 2 мач точки.

Шесто място СКИ „Кракра” – Перник – 1 мач точки

Класиране по дъски:

Първа дъска:

Първо място – Йордан Георгиев СКИ „Достоен живот“ – 5 т.

Второ място – Живко Александров СКИ "Кракра" – Перник – 3 т.

Трето място – Борислав Лазаров от отбор „Пауталия“ на СКХЗУ „Пауталия спорт - 2005“  - 3 т.

Четвърто място – Любчо Янкулов СКИ „Пираните“ – 1 ½ т.

Пето място – Венцислав Анакиев отбор „Руен“ на СКХЗУ „Пауталия спорт - 2005“ – 1 ½ т.

Шесто място – Николай Живков СКИ „Витоша“ – 1 т.

Втора дъска:

Първо място – Илинка Дилкова СКИ „Витоша“ – 5 т.

Второ място – Николай Димитров СКИ „Пираните“ 4 т.

Трето място – Пламен Петров от отбор „Пауталия“ на СКХЗУ „Пауталия спорт - 2005“ – 2 ½ т.

Четвърто място – Никола Баджаков от отбор „Руен“ на СКХЗУ „Пауталия спорт - 2005“ – 2 т.

Пето място – Кина Дамянова СКИ "Кракра" – 1 ½ т.

Шесто място – Верка Чакърова СК "Достоен живот" – 0 т.

Трета дъска:

Първо място – Димитър Шатев СК „Достоен живот“ – 5 т.

Второ място – Динко Даскалов от отбор „Пауталия“ на СКХЗУ „Пауталия спорт - 2005“ – 4 т.

Трето място – Любомир Василев СКИ „Витоша“ – 2 ½ т.

Четвърто място – Радко Диков СКИ „Пираните“ – 1 ½ т.

Пето място – Стефан Димитров СКИ „Кракра“ – 1 ½ т.

Шесто място – Райна Вучкова от отбор „Руен“ на СКХЗУ „Пауталия спорт - 2005“ – ½ т.

Четвърта дъска:

Първо място – Александър Костов от отбор „Пауталия“ на СКХЗУ „Пауталия спорт - 2005“ – 5 т.

Второ място – Сергей Голайко СКИ „Пираните“ – 4 т.

Трето място – Байрие Емин СКИ „Витоша“ – 3 т.

Четвърто място – Васил Тодоров СК „Достоен живот“ – 1 ½ т.

Пето място – Росен Седефчев СКИ „Кракра“ – 1 ½ т.

Благодарим на всички състезатели за честната и спортсменска игра и им желаем здраве и нови спортни успехи.

 

>>>>>> Това съобщение е от националния осведомителен канал за спорт за хора

>>>>>> с  увреждания.

>>>>>>  Отговорността за създаването и адекватното функциониране на

>>>>>>  информационния канал е на федерация „Спорт за хора със зрителни

>>>>>>  увреждания”.

>>>>>>  Администратор: Димитър Димитров

>>>>>> dimit...@gmail.com

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages