Световно първенство по шахмат за незрящи и слабовиждащи жени. Последен ден

Федерация СХЗУ

unread,
Jul 20, 2022, 3:10:19 AM7/20/22
to novinisport

На 16 юли, последния ден на турнира, организаторите промениха програмата и последните два кръга се играха от 8:30 – осмия кръг и от 14:30 ч. последния девети кръг.

В осмия кръг Илинка игра за пореден път срещу представителка на Индонезия – Хайруниса. Партията продължи три часа, беше динамична, но завърши със загуба за нашата състезателка.

В последния девети кръг от 14:30 часа, българката  срещна състезателка от Унгария – Ханна Вилич. Партията започна много добре за Илинка, тя имаше много добри позиции почти до последно, но в крайна сметка умората си каза думата и миг невнимание й коства победата.

В крайното класиране Илинка Дилкова зае 17-то място, а  България е на 10-то място.

Това световно първенство беше първата значима международна проява на нашата състезателка и тя положи максимални усилия да представи страната ни достойно.

Победителка в световното първенство по шахмат за незрящи и слабовиждащи жени е Любов Жлицова-Лисенко от Украйна, на второ и трето място са представителките на Полша Анна Столарчик и Емилия Егеман.

Участието на нашата състезателка стана възможно благодарение финансиране от  Министерството на младежта и спорта.