Software Craftsmanship in Kraków

13 views
Skip to first unread message

Adam Pohorecki

unread,
Nov 13, 2010, 2:11:22 PM11/13/10
to nosql-sum...@googlegroups.com
Cześć wszystkim,

w najbliższy wtorek (16.XI) o godzinie 18 w Alchemii na Kazimierzu
odbędzie się pierwsze, organizacyjne spotkanie grupy Software
Craftsmanship in Kraków (w skrócie SCKRK). Grupa ta będzie działać
podobnie do NoSQL Summer - spotkania będą kameralne i przynajmniej
początkowo w formie book club. Potem jak się już troszkę rozkręci to
będziemy też na pewno próbować innych rzeczy, takich jak Code Retreat
i Coding Dojo.

Wszystkich zainteresowanych do podyskutowania o formie spotkań i
wszelkich innych pomysłach związanych z SCKRK zapraszamy we wtorek, a
kolejne, "prawdziwe" spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej tydzień
później i będzie na temat DDD.

Pozdrawiam,
Adam Pohorecki

Dariusz Pławecki

unread,
Nov 13, 2010, 2:18:55 PM11/13/10
to nosql-sum...@googlegroups.com
Witam,

Jaka jest planowana tematyka SCKRK? Czy będzie to również miało jakiś
związek z NoSQL czy będą też omawiane inne zagadnienia?
Myślę, że to ciekawa inicjatywa. Mam jedynie wątpliwości wobec moich
niewielkich doświadczeń z NoSQLowymi bazami ;)

--
Z wyrazami szacunku,
                                 Dariusz Pławecki


W dniu 13 listopada 2010 20:11 użytkownik Adam Pohorecki
<apoho...@gmail.com> napisał:

Adam Pohorecki

unread,
Nov 13, 2010, 2:32:10 PM11/13/10
to nosql-sum...@googlegroups.com
Witam,

Tematyka SCKRK będzie inna niż NoSQL Summer. Na SCKRK będziemy
zajmować się głównie tematami związanymi z jakością, architekturą,
wzorcami, no i oczywiście software craftsmanship. Będziemy też
organizować spotkania "praktycznie" (np. coding dojo), gdzie wszyscy
chętni będą mieli okazje poćwiczyć TDD i pair programming. Oczywiście
wszystkie pomysły i sugestie są bardzo mile widziane, a na spotkaniu
organizacyjnym będziemy mogli je przedyskutować w większym gronie.

Na SCKRK raczej nie będziemy zajmować się tematyką NoSQL, za to format
będzie podobny (reading club). Do NoSQL wrócimy w okolicach stycznia
przy okazji NoSQL Winter.

Pozdrawiam,
Adam Pohorecki

2010/11/13 Dariusz Pławecki <shar...@gmail.com>:

Konrad Malawski

unread,
Nov 14, 2010, 9:17:55 AM11/14/10
to NoSQL Summer Kraków
Cześć,
Chętnie bym (zachęcony NOSQLowym latem - forma spotkań jest b.
rozwijająca) wpadł ale niestety termin zachacza jeszcze o moje zajęcia
(nie do przeskoczenia niestety)...
Gdybyście planowali konkretne godziny kolejnych spotkań to może nie
poniedziałek/wtorek albo po prostu godzinkę później (19:00), jeśli
byłoby to możliwe? Zależy co będzie odpowiadać pozostałym uczestnikom
- tak tylko głośno myślę... ;-)


Tymczasem, życzę miłego pierwszego spotkania :-)

--
Pozdrawiam,
Konrad Malawski

Szymon Pobiega

unread,
Nov 14, 2010, 9:19:13 AM11/14/10
to nosql-sum...@googlegroups.com
Dla mnie 19.00 także pasuje znacznie lepiej:)

Tomasz Borek

unread,
Nov 15, 2010, 6:34:43 AM11/15/10
to nosql-sum...@googlegroups.com
Dla mnie nawet później, np. 19:30. :-) O 18 na Kazimierzu to mogę pobyć tylko 15 minut. Potem musiałbym wychodzić. :-)

Ale pomysł bardzo popieram.

pozdrawiam,
Tomasz Borek

Szymon Pobiega

unread,
Nov 15, 2010, 6:45:24 AM11/15/10
to nosql-sum...@googlegroups.com
Z innej beczki: jak się pojawie z niemowlęciem w nosidełku, to będzie to bardzo niestosowne? Mały ma niby dopiero 4 miesiące, ale jest już bardzo zainteresowany tematyką:)

Szymon

Michal

unread,
Nov 15, 2010, 6:55:10 AM11/15/10
to nosql-sum...@googlegroups.com
ba ;).. wez tyjko pod uwage ze stezenie dymu moze zafundowac małemu pierwszego papierosa w zyciu;)

Szymon Pobiega

unread,
Nov 15, 2010, 7:01:05 AM11/15/10
to nosql-sum...@googlegroups.com
Przecież od dziś jest zakaz...

Adam Pohorecki

unread,
Nov 15, 2010, 7:01:42 AM11/15/10
to nosql-sum...@googlegroups.com
Indoktrynacja jest najskuteczniejsza kiedy jest prowadzona od kołyski,
więc nie widzę w tym nic niestosownego:) Od dziś obowiązuje zakaz
palenia w pubach i restauracjach, więc możliwe że z pierwszym
papierosem będziesz musiał jeszcze zaczekać...

Kolejne spotkanie postaramy się zorganizować w takim terminie, żeby
jak największej liczbie osób pasowało.

2010/11/15 Szymon Pobiega <szymon....@gmail.com>:

Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages