w najbliższy wtorek (16.XI) o godzinie 18 w Alchemii na Kazimierzu
odbędzie się pierwsze, organizacyjne spotkanie grupy Software
Craftsmanship in Kraków (w skrócie SCKRK). Grupa ta będzie działać
podobnie do NoSQL Summer - spotkania będą kameralne i przynajmniej
początkowo w formie book club. Potem jak się już troszkę rozkręci to
będziemy też na pewno próbować innych rzeczy, takich jak Code Retreat
i Coding Dojo.
Wszystkich zainteresowanych do podyskutowania o formie spotkań i
wszelkich innych pomysłach związanych z SCKRK zapraszamy we wtorek, a
kolejne, "prawdziwe" spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej tydzień
później i będzie na temat DDD.
Pozdrawiam,
Adam Pohorecki
Jaka jest planowana tematyka SCKRK? Czy będzie to również miało jakiś
związek z NoSQL czy będą też omawiane inne zagadnienia?
Myślę, że to ciekawa inicjatywa. Mam jedynie wątpliwości wobec moich
niewielkich doświadczeń z NoSQLowymi bazami ;)
--
Z wyrazami szacunku,
Dariusz Pławecki
W dniu 13 listopada 2010 20:11 użytkownik Adam Pohorecki
<apoho...@gmail.com> napisał:
Tematyka SCKRK będzie inna niż NoSQL Summer. Na SCKRK będziemy
zajmować się głównie tematami związanymi z jakością, architekturą,
wzorcami, no i oczywiście software craftsmanship. Będziemy też
organizować spotkania "praktycznie" (np. coding dojo), gdzie wszyscy
chętni będą mieli okazje poćwiczyć TDD i pair programming. Oczywiście
wszystkie pomysły i sugestie są bardzo mile widziane, a na spotkaniu
organizacyjnym będziemy mogli je przedyskutować w większym gronie.
Na SCKRK raczej nie będziemy zajmować się tematyką NoSQL, za to format
będzie podobny (reading club). Do NoSQL wrócimy w okolicach stycznia
przy okazji NoSQL Winter.
Pozdrawiam,
Adam Pohorecki
2010/11/13 Dariusz Pławecki <shar...@gmail.com>:
Kolejne spotkanie postaramy się zorganizować w takim terminie, żeby
jak największej liczbie osób pasowało.
2010/11/15 Szymon Pobiega <szymon....@gmail.com>: