NoSQL Summer Reaktywacja

16 views
Skip to first unread message

Adam Pohorecki

unread,
Jul 5, 2011, 10:00:44 AM7/5/11
to sc...@googlegroups.com, nosql-sum...@googlegroups.com
Witam,

Zaczynają się wakacje i w związku z tym przyszedł czas na reaktywację
NoSQL Summer. Wprawdzie ogólnoświatowa akcja nie będzie chyba w tym
roku kontynuowana, ale to nie powinno przeszkodzić nam w
zorganizowaniu naszej lokalnej edycji.

W tym roku chciałbym urozmaicić formułę naszych spotkań o część
"praktyczną", poświęconą konkretnym, publicznie dostępnym systemom
NoSQL.

Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat tego, jak w tym roku nasze
spotkania powinny wyglądać. Czy interesują Was głównie spotkania
podobne do zeszłorocznych, gdzie co tydzień omawialiśmy różne artykuły
(a parę nowych, ciekawych artykułów w ciągu tego roku wyszło)? Czy też
chętniej widzielibyście NoSQL Summer jako serię prezentacji i
warsztatów? A może prezentacje, po których wszyscy chętni mogliby
pobawić się w domu daną bazą, a na kolejnym spotkaniu dzielilibyśmy
się wrażeniami i kodem, a najlepsi wygrywaliby nagrody?

Jeżeli jesteście zainteresowani tematyką NoSQL, to zapraszam do
wypełnienia ankiety:
http://bit.ly/nosql-reaktywacja

i dyskusji na liście:
http://groups.google.com/group/nosql-summer-krakow

Pozdrawiam,
Adam Pohorecki

Tomasz Borek

unread,
Jul 7, 2011, 11:07:03 AM7/7/11
to sc...@googlegroups.com, nosql-sum...@googlegroups.com
Witajcie.

Pierwsze, Adam, ukłon i szacun. Po drugie, Andrzeju, nie rozśmieszaj mnie przez ankietę. Jak już przestaję się śmiać, to to jest dziwne. :P :D

Pozostałe...

1) Fajnie byłoby móc wykorzystać wiedzę w praktyce, bo to dłużej zostaje i daje jakieś lepsze podstawy do rozmów. Jakoś tak "kiedy pracowałem z MongoDB* to mieliśmy taki problem" brzmi lepiej niż "czytałem, że MongoDB* może nie radzić sobie jeśli".

2) NoSQL to Mongo, Couch, Versant, Neo4J, Cassandra i szereg innych. Nie sądzę, byśmy zdążyli omówić wszystkie, a fajnie byłoby mieć o nich jakieś pojęcie, by poznać lepsze z nich / bardziej rozwinięte jakieś. Proponowałbym podzielić się pracą. Wziąć dwójkami opracować jakieś rozwiązanie pod kątem uzgodnionych zawczasu kryteriów a potem zrobić zestawienie, i skoncentrować się na rozwiązaniach, jakie nas najbardziej wtedy zaintrygują.

3) Niegłupie byłoby coś do NoSQLa zrobić. Jest nas wcale niemało. Ale to naprawdę nieśmiała propozycja, bo czasu można mieć jeszcze mniej - ja np. dużo go też nie mam. :-)

Ot, tak sobie myślę.

pozdrawiam,
Tomasz Borek
* tu wstaw dowolną inną nazwę :-)

Jarek

unread,
Jul 11, 2011, 8:42:28 AM7/11/11
to nosql-sum...@googlegroups.com, sc...@googlegroups.com
Ja mam troche kodu po prezentacjach z NOSQL (z tamtego i tego roku) (Neo4j,MongoDB,Redis) moge sie podzielic :) szczegolnie w kontekscie pracy z SQL i NoSQL jednoczenie w tej samej aplikacji :)

Jarek
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages