Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

en-dash, em-dash -jak wpisaæ za pomoc± kodów

0 views
Skip to first unread message

retina

unread,
Apr 24, 2004, 6:32:31 AM4/24/04
to
Wiem, że :długi myślnik (m-dash) - należy wpisać kodem Alt+0151,a średni
myślnik (n-dash) - należy wpisać kodem Alt+0150, ale jak to zrobić krok po
kroku?
Postępuję zgodnie ze wskazówkami z helpa i nie wychodzą mi te myślniki. Może
ktoś mógłby mi to wytłumaczyć łopatologicznie kroczek po kroczku? Jaki błąd
mogę popełniać?Czy w czasie wpisywania 0 i kodu 0151 alt musi być cały czas
wciśnięty?I Num lock też?Bardzo proszę o pomoc.
G.


ES

unread,
Apr 24, 2004, 7:20:41 AM4/24/04
to
Użytkownik "retina" <fem...@NO-SPAMpoczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:c6dfmm$gts$1...@news.onet.pl...

> Wiem, że :długi myślnik (m-dash) - należy wpisać kodem Alt+0151,a średni
> myślnik (n-dash) - należy wpisać kodem Alt+0150, ale jak to zrobić krok po
> kroku?

Prosciej (w Wordzie):
dlugi myslnik: alt ctrl - (myslnik z klawiatury numerycznej)
krotki myslnik: ctrl -

Pozdrawiam
Ewa

slawsz

unread,
Apr 26, 2004, 4:00:01 PM4/26/04
to

Użytkownik "retina" <fem...@NO-SPAMpoczta.onet.pl> napisał w wiadomości
news:c6dfmm$gts$1...@news.onet.pl...
> Wiem, że :długi myślnik (m-dash) - należy wpisać kodem Alt+0151,a średni
> myślnik (n-dash) - należy wpisać kodem Alt+0150, ale jak to zrobić krok po
> kroku?

Rzeczywiście, w Wordzie można tak, jak podała Ewa.

Ogólna zaś zasada wpisywania kodów jest taka, że naciskasz Alt, a potem na
klawiaturze numerycznej (wydzielona, z prawej strony) wystukujesz
odpowiedni kod, np. 0151, cały czas trzymając wciśnięty Alt. Jeżeli nic nie
wychodzi, naciśnij NumLock (jeden raz) i spróbuj kolejny raz.

Jeżeli zaś nie masz wydzielonej klawiatury numerycznej, np. w laptopie, to
najpierw musisz uruchomić ją w sposób opisany w instrukcji kompa, a
następnie wystukiwać kod przy pomocy specjalnych klawiszy, na ogół opisanych
na niebiesko lub zielono, umieszczonych z reguły po środku klawiatury
(oczywiście cały czas pamiętając o Alcie)
Mam nadzieję, że tym razem uda Ci się
Pozdrawiam - slawsz

0 new messages