Zeby nie było -- znam zasadę "przymiotniki piszemy małą literą".
Zastanawiam się jednak, czy w kontekście strony
https://www-trunk.stage.mozilla.com/en-US/firefox/all.html lub jej nowej
wersji (screenshot:
http://informationisart.com/stas/screenshots/Firefox_web_browser_%7C_International_versions__Get_Firefox_in_your_language-20090304-082227.jpg)
nie powinno się jednak pisać wielkiego "P". Jest to w końcu niezależny
element interfejsu, który funkjonuje samodzielnie, prawie jak zdanie.
Co myślicie?
--stas
--
Staś Małolepszy
Mozilla L10n driver
+48 600462291
+33 643800452
Uważam, że w tym przypadku należy napisać dużą literą. I zgodne z zasadą
tworu zdaniopodobnego i ładniej wygląda. Pozostali też tak powinni zrobić.
Pozdrawiam
Wojciech
O ile w starej (obecnej) wersji strony miałem wątpliwości, bo to wygląda
jak dwa wyrazy oddzielone przecinkiem:
"Polish, polski."
to w tej nowej nie mam - tutaj wygląda to na równoważnik zdania
"Polski." Powinno zaczynać się z dużej "P".
Podobnie będzie prawdopodobnie z innymi językami.
--
Hubert Gajewski
Aviary.pl
http://www.aviary.pl
> _______________________________________________
> dev-l10n-pl mailing list
> dev-l...@lists.mozilla.org
> https://lists.mozilla.org/listinfo/dev-l10n-pl
>
Problem z określeniem [język] "polski" zamiast "Polski" pojawia się także w
dystrybucjach Linuksa, co widać np. na płycie LiveCD Fedory, ekranie
logowania GDM, w instalatorze Ubuntu itp. miejscach.
Ostatnio włączając Fedorę 10 (potrzebowałem coś naprawić) można było wybrać
przed zalogowaniem język i klawiaturę. Wśród pozostałych możliwości [język]
"polski" i [klawiatura] "polska" zdecydowanie się wyróżniały - moim zdaniem
negatywnie.
Pozdrawiam,
Wiktor Wandachowicz
--
Registered Linux user #390131 (http://counter.li.org)