| Dátum: | 2013. február 28., csütörtök, 13:30:31 |
| Feladó: | "Haáb Katalin" |
| Tárgy: | Fw: Székely autonómia(Dévényi Sándor) |
| Címzett: | "Révai Attila" , "Álmosdi Árpád" , "Arnóczky Imre Balázs" , "B.Szabó Gábor" , Balassa Endre , "Balázs Péter" , "Balogh Miklós" , "Bán Zoltán" , "Benyó Géza" , Berta Attila , "Bíró Nóra" , "Bogos Ernő" , "Borbás Péter" , "Czégány Sándor" , "Czimbalmos - Kozma Réka" , "Cservenyák Eszter Ilka" , "Csóka Balázs" , "Dárdai Balázs" , "Dénes Albert" , "Dobrosi Tamás" , "Engelmann Tamás" , Erhadt Gabor , "Eszenyi Ákos" , "Esztány Győző" , "Fábián Rigó Tamás" , Ferenc Attila , "Fülöp István" , "Füzes András" , Giustra Martina , Gulyban Ede , "Gyuró Zoltán" , "Halas Iván" , "Hayde Réka" , "Hegedüs Alice" , "Holecz János" , "Horváth Balázs" , "ifj.Lőrinc Ferenc" , "Juhász Attila" , "Kazinczy Gyöngyvér" , "Kertész Attila" , "Kis Kálmán" , "Kovacs Ábel" , "Kovács Ágnes" , "Kovács Gábor" , Kozma Zsuzsa , Krieger Orsolya , "Krizsán András" , Kurucz Szabolcs , "L.Balogh Krisztina" , "Litkei Tamás" , "Lukács Árpád" , "Madár Ivett" , "Markóth Imre" , "Márton László Attila" , "Mezei Zsófia" , Mike Dia , "Mohay Gábor" , "Müller Csaba" , Nagy Balogh Livia , "Orbán Oszkár" , "Ostrozánsky Gellért" , "Őrfi Józsi" , "Pál Kovács" , "Papp Dávid Béla" , "Papp Tamás" , "Pintér Balázs" , "Rácz Tamás" , "Rőmer Károly" , "Rüll Tamás" , "Salamin Pál" , Scherer Petra , Szakos Hajnal , "Szász István" , "Szécsi Zsolt" , "Szepesi Ákos" , "Sziklai Ákos" , "Szilágyi Szabolcs" , "Terdik Bálint" , "Tóth Marci" , "Tóth Péter" , "Tóthfalusi Gábor" , Triskell , "Ujj Mészáros Krisztina Krisztina" , "Vándoriskola" , "Varjasy Anikó" , Viator , Zsuffa Zsolt |
Az alábbi link segítségével tehettek tanúbizonyságot arról, hogy a Székelyföld autonómiáját támogatjátok.
Ugyanakkor szeretnélek megkérni Benneteket, továbbítsátok ezt ismerőseiteknek, hogy minél többen értesüljenek erről a petícióról.
http://www.change.org/petitions/government-of-romania-recognize-the-autonomy-of-székely-land#share
Köszönöm segítségeteket és támogatásotokat.
Székelyföld egy történelmi régió Erdély délkeleti részén, így nagyjából a mai Románia közepén helyezkedik el. Népességének 70-80 %-át a magyarul beszélő székelyek teszik ki (néhány városban 97 %), kultúrájuk teljes mértékben különbözik az ország többi részétől. A mindennapjaikban magyarul beszélnek, ami viszont nem hivatalos nyelv, ugyanis egész Románia területén csak a román a hivatalos nyelv. A székelyek Románián belüli autonómiát és önkormányzatot szeretnének, ahogyan Dél-Tirolban, Szicíliában, a Vajdaságban és minden spanyol tartományban ez megvan.
