milena i kolejkowanie skryptów

64 views
Skip to first unread message

tepa_killer

unread,
Jan 23, 2011, 7:07:22 PM1/23/11
to milena-tts
Witam

Korzystam z mileny tylko w trybie textowym (milena_say). Cron odpala
mi różnie skrypty czytające (czas, pogoda). Problem w ty, że czasami
odpalane przez crona o tej samej porze nakładaja sie na siebie i nie
mozna zrozumiec.
Jak temu zapobiec? Tz czy jest jakies oprogramowanie , ktore kolejkuje
koejne odpalenia programu milena_say?
Jeśli tak to jak to zaimplemetowac?

Bohdan R. Rau

unread,
Jan 24, 2011, 12:24:35 AM1/24/11
to milen...@googlegroups.com
On Sun, 23 Jan 2011 16:07:22 -0800 (PST), tepa_killer
<wikto...@gmail.com> wrote:
[...]

> Jak temu zapobiec? Tz czy jest jakies oprogramowanie , ktore kolejkuje
> koejne odpalenia programu milena_say?
> Jeśli tak to jak to zaimplemetowac?

Najprościej przez flock, np:

flock /tmp/milena.lock milena_say jakiś długi komunikat

czy też:

generator_komunikatów | flock /tmp/milena.lock milena_say

ethanak
--
http://milena.polip.com/ - Pa pa, Ivonko!

tepa_killer

unread,
Jan 28, 2011, 3:45:57 PM1/28/11
to milena-tts


On 24 Sty, 06:24, "Bohdan R. Rau" <etha...@polip.com> wrote:
> On Sun, 23 Jan 2011 16:07:22 -0800 (PST), tepa_killer<wiktorh...@gmail.com> wrote:
>
> [...]
>
> > Jak temu zapobiec? Tz czy jest jakies oprogramowanie , ktore kolejkuje
> > koejne odpalenia programu milena_say?
> > Jeśli tak to jak to zaimplemetowac?
>
> Najprościej przez flock, np:
>
> flock /tmp/milena.lock milena_say jakiś długi komunikat
>
> czy też:

rozumiem

czyli powinno to wygladac tak:

0 * * * * zegarynka.sh | flock /tmp/milena.lock milena_say
0 * * * * kolacja.sh | flock /tmp/milena.lock milena_say

zegarynka.sh (milena_say plik), kolacja.sh (milena_say plik2)

w powyzszym przypadku oba programy uruchamiają sie w tym samym
momencie, czy w tej sytuacji komunikaty zostana wypowiedziane w tej
samej chwili (naloza sie na siebie?), czy zostana kolejkowane (tz
najpierw powiem zegarynka a potem kolacja) ?

I jeszcze jedna sprawa, chcialbym robic odstepy miedzy tymi
komunikatami na dwa sposoby:

1. cisza ok 2-3 sek
2. gong (plik wav)

Jak to zrobic?

tepa_killer

unread,
Jan 28, 2011, 4:06:47 PM1/28/11
to milena-tts
hmm, sprawdzalem i niestety nie dziala, komunikaty sie nakladaja

Wiktor Hugo

unread,
Feb 21, 2011, 10:00:11 AM2/21/11
to milena-tts
macie jakis inny pomysł?
a propos, czy da sie do mileny podpiąć głosy z Ivony?

cb1986ster

unread,
Aug 23, 2012, 12:25:47 PM8/23/12
to milen...@googlegroups.com
A może odpalić w trybie "daemona"(nawet z pomocom screen`a) w czasie startu systemu i czytać z fifo, następnie pisać do fifo.
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages