Ikzelf werk steeds met decimale coordinaten, dus iets in de aard van
50.123456 3,123456
Het is mijn bedoeling om afstanden op te meten van een stuk grond over
afstanden van zo'n 100 a 300 meter
De buiging van het aardoppervlak is dus niet echt van belang
Mijn GPS geeft een de coordinaten met 6 cijfers achter de comma, dit zou
zowat overeenkomen met 10cm nauwkeurigheid (als ik gemiddelden neem), dit
zou voor mij nauwkeurig genoeg zijn.
Alvast bedankt
http://sites.google.com/site/xlsdoorpp/download
bestand: LatLongExampleGPS.xls
met dank aan auteur.
Ik weet niet meer wie het gemaakt heeft en waar ik het gevonden heb.
Wortel uit (x-verschil in het kwadraat + y-verschil in het kwadraat).
De stelling van Pythagoras dus.
--
Vriendelijke groeten,
]-[oRus
www.smallsystemservice.nl
http://www.cpearson.com/excel/latlong.aspx
--
Kind regards,
Niek Otten
Microsoft MVP - Excel
"Johnson" <Joh...@mail.invalid> wrote in message
news:4a64b...@news4us.nl...
Bedankt, dit is wat ik zocht
Interessant trouwens dat je dat op google kan zetten, ook dat bekijk ik eens
nader
Open ieder van de bestanden eens en kijk eens onder Bestand =>
Eigenschappen.
Groeten,
Thoralf
Elk probleem heeft een oplossing, als er geen oplossing is dan is het
geen probleem maar een feit.
patplat schreef:
De nauwkeurigheid wordt hoofdzakelijk bepaalt door:
- ontvangstmogelijkheden van het GPS-signaal
- integriteit van het GPS-signaal
- nauwkeurigheid van het GPS-signaal
Opgedane praktijkervaringen leren dat met een gewone GPS ontvanger van
een navigatiesysteem afwijkingen van 5 a 10 meter 'gewoon zijn'.
Als je 10 cm nauwkeurigheid wilt, zul je landmeetkundige apparatuur
moeten gebruiken zoals dGPS.
Voor meer informatie verwijs ik naar een site zoals:
http://www.somerwil.nl/gps/content/view/27/45/
MSN_zld