Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Vista Business & Domain

0 views
Skip to first unread message

Somlyai István

unread,
Sep 18, 2007, 5:56:07 AM9/18/07
to
Hello,
Vista Business van a gépen, még nincs a Tartományba léptetve.
Ha a tartomány bármelyik gépére fel akarok lépni beírom felhasználó névnek:
Tartomány\User; jelszónak a jelszót és a következő üzenetet kapom:
A bejelentkezés sikertelen: a windows nem tudja bejelentkeztetni.
Ugyanezt írja ki akkor is amikor Tartományba akarom léptetni a gépet és a
DomainAdmin felhasználót és jelszót adom meg.
Egyedül a Domain Controller gépre enged be az Explorer-ből, a többi gépet
csak Távoli asztallal tudom elérni.
Mi a teendő, hogy be tudjak jutni a tartományba?
Előre is köszönöm!
Soma

chrisdenante

unread,
Jan 13, 2010, 2:57:15 AM1/13/10
to

Bonjour,
je viens de m'inscrire sur ce forum, je suis donc nouveau et cherche a
trouver et partager des infos sur le sujet.
Je commence a eplucher le forum et je pense y poser mes valises un
petit moment.
� bientot

ps: si vous aimez le poker vous pouvez me retrouvez sur ce site avec en
prime un bonus de 150� de votre premiere mise :

'150 euros de bonus' (http://tinyurl.com/y9lbcwg)


--
chrisdenante

'Comment gagner de l'argent sur le net'
(http://www.comment-gagner-argent-argent.fr/)
Posted via http://www.vistaheads.com

Diurbiree

unread,
Jan 23, 2010, 5:18:14 PM1/23/10
to

My test this forum number 2. trfekiol


--
Diurbiree
Posted via http://www.vistaheads.com

Peter Foldes

unread,
Jan 23, 2010, 6:21:28 PM1/23/10
to
Another moron from vistahead. Moron this is a Hungarian newsgroup

--
Peter

Please Reply to Newsgroup for the benefit of others
Requests for assistance by email can not and will not be acknowledged.

"Diurbiree" <Diurbire...@no-mx.forums.vistaheads.com> wrote in message
news:Diurbire...@no-mx.forums.vistaheads.com...

thefreeipadzz

unread,
May 16, 2010, 5:17:53 PM5/16/10
to

I think the thread title says it all.. i'm sharing my unqiue method on
how to get a 100% free iPad - just trust me its legal.
I have one now so guess I should share it with you! Enjoy my first
post.

Here's the PDF dl-link:
'Getting A Free Apple iPad GUIDE.pdf'
(http://www.mediafire.com/?ektkun2jclz)


--
thefreeipadzz
Posted via http://www.vistaheads.com

0 new messages