Google Groups no longer supports new Usenet posts or subscriptions. Historical content remains viewable.
Dismiss

Vytizeni serveru

0 views
Skip to first unread message

Victor

unread,
Nov 3, 2008, 4:44:43 AM11/3/08
to
Zdravim, mam dotaz. Mam server WIN 2003 R2. Zjistil jsem v PerfMon, ze
stredni delka fronty disku je casto na 100 % a server je zpomaleny. Muzu
necim zjistit, co vytezuje tohle neustale "hrabani! serveru na HDD? Muze to
byt napr. Exchange server, kdy mame schranky, ktere maji pres 30 tis. mailu
nebo to muze byt neustaly swaping pameti (ale to by zase bylo porad a
vytizeni disku trva napr. jenom 5 min nebo 10 min. a tak). Da se tedy nejak
zjistit proc hrabe na ten disk?

Diky za tip.

VK

Milos Puchta

unread,
Nov 3, 2008, 8:21:31 AM11/3/08
to
1 Neni to sice systemove reseni, ale mate moznost zvetsit RAM?
2. Mate v serveru RAID s pameti, nebo pouzivate primo jen
SATA/IDE?
3. SWAP file mate na disku, na kterem jede system, nebo je na
jinem disku?
4. Jake procesy nejvic vytezuji os a jsou spojene s cinnosti disku?

... asi bych se podival na frontu pri odkladani do swapu.

MP

Jiří Lejsek

unread,
Nov 5, 2008, 3:06:19 AM11/5/08
to
Ja bych to rekl takhle: Kazdy bezny server by mel mit min. dva oddelene
diskove systemy a dostatek RAM, aby nemusel (vyrazne) swapovat. A podle
(ocekavaneho) zatizeni diskoveho systemu je potreba pouzit 7k2, 10k, 15k
otackove disky, RAID1, RAID5, RAID10 (s mensim nebo vetsim poctem disku),
radic bez/s cache, pripadne rozdelit zatizeni na vice takovych diskovych
systemu.
"Proc hrabe disk" muzete zjistit ve Spravci uloh, Procesy, pridejte si
sloupce V/V prectene bajty a V/V zapsane bajty a seradte si to podle
zatizeni procesoru nebo podle jednoho z techto sloupcu a hledejte proces,
kde nejvic pribyvaji prectene/zapsane bajty.

"Milos Puchta" <puc...@fel.cvut.cz> píše v diskusním příspěvku
news:5430DC0E-D7E5-477E...@microsoft.com...

Victor

unread,
Dec 2, 2008, 5:47:31 AM12/2/08
to
S tema sloupeckama je to dobry napad. S ostatnim taky souhlasim. Dik. VK
"Jiří Lejsek" <jle...@volny.cz> píše v diskusním příspěvku
news:O1pEm1xP...@TK2MSFTNGP06.phx.gbl...
0 new messages