Diennakts tālrunis sūdzībām par naftas produku smaku Mežaparkā!

35 views
Skip to first unread message

Mezaparks

unread,
Apr 4, 2014, 11:32:16 AM4/4/14
to meza...@googlegroups.com

Diennakts tālruņa izveide ir apsveicama. Dežurējošo inspektoru diennakts tālruņa Nr. 25666365 būtu plaši popularizējams iedzīvotāju vidū. 

27.03.2014. vakarā spēcīgas naftas produktu smakas bija jūtamas ne tikai Ernsta Bergmaņa ielas rajonā, bet, kā, ziņoja tur dzīvojošie kaimiņi, arī Mātera ielā, Siguldas prospektā, Stokholmas ielā, Stendera ielā. Smakošana, dažādas intensitātes, turpinājās vēl 3 dienas. Ir samērā mistiski, kā tas var notikt bez identificējama avota, bet tagad jau par vēlu tādu meklēt. Cerams, ka turpmāk, iedzīvotājiem ziņojot uz augšminēto tālruni, būs iespējama operatīvāka izgarojumu avota atklāšana. 

Pateicamies Jums par Jūsu ieguldīto darbu, ar cieņu
Līga Puriņa
Mežaparka Attīstības biedrības Valdes locekle

Citējot Valsts Vides Dienests <v...@vvd.gov.lv> :

Labdien!

 

Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālā vides pārvalde (turpmāk - VVD LRVP) 27.03.2014. pa e-pastu saņēma Jūsu ziņojumu par spēcīgu naftas produktu smaku Ernesta Bergmaņa ielas apkaimē.

VVD LRVP 27.03.2014. plkst. 19:00 saņēma no VUGD ziņojumu un Ezera un Lēdurgas iedzīvotāju sūdzības ( četras sūdzības), ka pie Ezera ielas 5.nama un Lēdurgas ielas 16. nama jūtama traucējoša naftas produktu smaka.

VVD LRVP saņemot sūdzību, kopā ar Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes darbinieku laika periodā no 19:30 līdz 23:30 veica apsekošanu Vecmīlgrāvī, Mangaļos, Tvaika, Ezera, Viestura prospekta, ielu rajonos un pārbaudi SIA "OVI Rīga", SIA "Woodison Terminal" un SIA "T2 Terminal" teritorijās, Rīgā. Apsekojot augšminēto ielu rajonus un uzņēmumu teritorijas, smakas netika konstatētas.

VVD LRVP 02.04.2014. saņēma sūdzību par traucējošām smakām no Viestura prospekta iedzīvotājiem. Pēc sūdzības saņemšanas VVD LRVP veica pārbaudes vairākos uzņēmumos, kas nodarbojas ar naftas produktu pārkraušanu. Pārbaudes laikā VVD LRVP konstatēja, ka smakas vēja rezultātā tiek nestas no AS "B.L.B. Baltijas Termināls" teritorijas Viestura prospekta virzienā. Pārbaudes laikā AS "B.L.B. Baltijas Termināls" tika uzdots rīkojums veikt smaku koncentrācijas mērījumus saskaņā ar 30.09.2011. Atļaujas B kategorijas piesārņojošai darbībai Nr. RI 11 IB 0118 nosacījumu 12.4.punktu. Smaku koncentrācijas mērījumus atbilstoši Latvijas valsts standartam veikt akreditētās laboratorijās pie iekārtu maksimālās noslodzes. Testēšanas rezultātus un to izvērtējumu iesniegt VVD LRVP.

VVD LRVP 02.04.2014. saņēma no SIA "WOODISON TERMINAL" informāciju, ka VSIA "Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs" ir saskaņojis Zviedrijas firmas OPSIS automātiskās nepārtrauktās darbības monitoringa stacijas uzstādīšanas vietu, kura atradīsies uz SIA "WOODISON TERMINAL" teritorijas robežas ar Tvaika ielu, tādējādi tiks saņemta precīzāka informācija par uzņēmumu piesārņojošās darbības ietekmi uz gaisa kvalitāti Sarkandaugavā.

VVD LRVP norāda, ka ir iespējama tāda parādība, ka pārbaudes laikā uzņēmumu teritorijās netiek konstatēta naftas produktu smaka, bet šī smaka jūtama citos pilsētas rajonos aptuveni 3 - 5 km attālumā. Šāda situācija ir atkarīga no vēja virziena, vēja ātruma, gaisa spiediena un nelabvēlīgu meteoroloģisko apstākļu ietekmes, kad naftas produktu smakas, kas nokļuvušas gaisa augšējos slāņos tiek aiznestas no uzņēmuma teritorijas vairāku km attālumā.

VVD LRVP informē, lai uzlabotu kontroles pasākumus, ir izveidotas VVD LRVP inspektoru diennakts dežūras, tādējādi ir iespējams īsākā laika periodā veikt kontroles pasākumus saistībā ar ienākošajām sūdzībām.Dežurējošo inspektoru diennakts tālruņa Nr. 25666365.

Treimanis 67084258
Ar cieņu un laba vēlējumiem,
Mežaparka Attīstības biedrība
http://www.mezaparks.eu
P.S. 
Vai Tavs kaimiņš saņem jaunumus? Ja nē, pārsūti viņam šo vēstuli!
http://groups.google.com/group/mezaparks


Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages