Tikšanās ar N. Ušakovu trešdien, 5.jūnijā, apkopojums

9 views
Skip to first unread message

Peteris Urtans www.RigaBrain.com

unread,
Jun 10, 2013, 10:43:33 AM6/10/13
to meza...@googlegroups.com, citrons.mez...@blogger.com
Labdien!

Mežaparka Attīstības biedrības Valdes locekļu tikšanās laikā ar Rīgas mēru 2013. gada 5. jūnijā galvenie punkti, kurus izteica Nils Ušakovs, bija sekojošie:
- nekustamā īpašuma nodokļa likme Rīgā nākošajos 4 gados nepieaugšot, bet maksājumu apjomu var ietekmēt īpašumu kadastrālās vērtības celšanās. Kadastrālās vērtības aprēķins atrodas Valsts Zemes dienesta kompetencē, kas nav Rīgas Domes pakļautības iestāde;
- Rīgas Dome gatava piešķirt nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus "vēsturiskiem" Mežaparka iedzīvotājiem, un aicināja iesniegt juridiski korektus un pielietojamus formulējumus par to, kurš būtu uzskatāms par "vēsturisku" iedzīvotāju;
- visaptverošs nodokļa maksājuma samazinājums visiem Mežaparka privātmāju iedzīvotājiem netiks piedāvāts. Uz jautājumu, vai nevarētu noteikt vienotu nodokļa likmi zemei un ēkām atbildēja: "Bet ko par to teiks Purvciema iedzīvotāji?"

- attiecībā uz smaku novēršanu informēja, ka patiešām iedzīvotāju dzīves gandētāji Rīgas Brīvostā ir 3 uzņēmēji - naftas produktu pārkrāvēji. Teica "mēs esam piešķīruši Valsts vides dienestam 300,000 LVL gaisa kvalitātes monitoringa staciju iegādei un uzstādīšanai." Pati Rīgas Dome un Brīvosta neko daudz nevarot darīt vainīgo uzņēmēju pieķeršanā un sodīšanā, jo neesot tiesību aktu, kas to atļautu.

- attiecībā uz sākumskolas izglītības iespējām Mežaparkā atzina, ka nepieciešami risinājumi. Teica, "jūs taču saprotat, ka ar finansējuma modeli "nauda seko bērnam" atsevišķa skola ar 105 skolniekiem nevar pastāvēt." Uz mūsu argumentu, ka veiktā aptauja pierāda, ka vissvarīgākais kritērijs sākumskolas posmā ir skolas tuvums dzīvesvietai un Mežaparka apkaimei skola ir nepieciešama, uzskatīja par apsveramu veidot kādas Rīgas centra skolas filiāli Mežaparka sākumskolas telpās. 

Pievienoju mūsu (Mežaparka Attīstības biedrības) iesniegumu, kas tika prezentēts tikšanās laikā. Lūdzu izplatīt šo informāciju citiem interesentiem, kam varētu būt aktuālas tikšanās laikā apspriestās tēmas.

Ar cieņu,
Līga Puriņa
MAB Valdes locekle
 Ar cieņu un laba vēlējumiem,
Mežaparka Attīstības biedrība
http://www.mezaparks.eu
P.S. 
Vai Tavs kaimiņš saņem jaunumus? Ja nē, pārsūti viņam šo vēstuli!
http://groups.google.com/group/mezaparks


Iesniegums N.Ušakovam 5.06.2013. tikšanās laikā.docx
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages