On 19 Paź, 11:28, wieczór <
rower.ra...@gmail.com> wrote:
> Osobiście mapa mi sie nie podoba. W googlach mieliśmy do wyboru multum
> narzędzi do oznaczeń różnych elementów. Poza tym można było
> współpracować z galerią zdjęć z picasy. Póki co nie ogarniam tego
> systemu, może z czasem jakoś lepiej pójdzie.
Moim zdaniem, lepiej mieć mniejsze multum narzędzi, a więcej ludzi
do współpracy. Na Guglu, mimo kilkakrotnego rozgłaszania, w sumie
zgłosiło
się 20 osób i jako tako udało się zaznaczyć ścieżki w Warszawie i
Łodzi.
Przy czym Gugiel mieści ileś tam obiektów na "stronie" i naraz widać
tylko obiekty z danej strony, czyli losowo wybraną część ścieżek.
Moim zdaniem, dyskwalifikuje to Gugla jako bazę projektu.
Dodatkowo, w OSM też można oznaczać, co się chce, tyle że
w OpenCycleMap pokaże się to, co tam jest zdefiniowane.
Ale jak tu wymyślimy konieczność oznaczania czegoś, czego
OpenCycleMap nie ma, to postaram się to przepchnąć do OpenCycleMap.
> Jeśli już chciałbym nanieść drogi rowerowe z Radomia to stoje przed
> nie lada wyzwaniem, bo mapa w openstreetmap nijak ma sie do
> rzeczwistości.
Za to mapa jest wiki - możesz błędy poprawić bardzo szybko.
Warto też propagować OpenStreetMap wśród znajomych i nie-całkiem-
znajomych,
im więcej ludzi się w to zaangażuje, tym mapa lepsza.
Dodatkowo, spytałem ludzi z UMP-pcPL, czy możemy wykorzystać ich dane.
Według licencji tak, ale poczekam na odpowiedź. Jak nie odpowiedzą, to
uznam,
że możemy (OpenStreetMap i UMP są na tej samej, otwartej, licencji).
Myślę, że czekać będę nie dłużej, niż zajmie mi opanowanie importu
z UMP i wstawianie tego do OSM ;-)
> Zmniejszona została również funkcjonalność mapy, bo
> całość obsługi jest w języku angielskim.
O barierze językowej nie pomyślałem.
Na pewno postaram się odpowiadać na pytania techniczne na tej grupie.
Poza tym - opisy też są wiki, więc pewnie nie problem przetłumaczyć.
Szukamy chętnych... zresztą sam też spróbuję, na ile czas pozwoli.
Ryszard Mikke