IZVEŠTAJ SA SASTANKA 21.docx (mali-deltani@googlegroups.com)

16 views
Skip to first unread message

Milena Šošo (Google Drive)

unread,
Feb 22, 2013, 7:44:12 AM2/22/13
to mali-d...@googlegroups.com
I've shared an item with you.
Google Drive: create, share, and keep all your stuff in one place. Logo for Google Drive

Katarina vukićević

unread,
Feb 22, 2013, 8:09:52 AM2/22/13
to mali-d...@googlegroups.com
Drugari, znam da je projekat na nivou samo ideje, ali šta mislite o tome da samoincijativno kreiramo na fejsu stranicu Mladi lideri i da deo u zaposlenje na svojim profilima napišemo Mladi lideri, jer čitajući ovew blogove, kapiram da ćemo time staviti javnosti (javnost koja je cula za program je ona koja je mahom na fejsu) do znanja ko su ljudi koji su izabrani, a sa druge strane cemo sami pokrenuti ovaj projekat i time pokazati Delti da zelimo da ne ostane samo na nivou ideje...
 
Ovo mi je palo sada na pamet, nemam vremena da kuckam, ako ste tim koji radi fejs to već planirali - izvinjavam se što trčim pred rudu :) a ako niste razmislite o predlogu... :)

Milan Radulovic

unread,
Feb 23, 2013, 5:34:40 AM2/23/13
to Katarina vukićević, mali-d...@googlegroups.com
Dragi lideri,
Nazalost nisam mogao da stignem da dodjem na sastanak, ali iskoristio sam sad da procitam izvestaj. Vrlo dobro pocetno razmisljanje i mislim da je prava stvar podela u mini timove, gde svaki od timova moze razvijati strategiju za svoju oblast. Kad budete krenuli sa strateskim razmisljanjem, ovo su vam neke smernice. Imate osnovne tri stvari koj se dalje razradjuju, a to su prosta pitanja:

Gde smo sad? - definise pocetnu tacku, sta imamo, a sta ne, ko smo mi, budzet, ogranicenja...

Gde zelimo da budemo? - sta je krajnji cilj promocije na toj mrezi, ko su ljudi kojima je usmereno. Glavni cilj, da ne kazem vizija gde i sta zelimo da postignemo promocijom na toj i toj mrezi. Koji su nam krajnji dometi na osnovu ogranicenja i budzeta.

Kako da dodjemo da cilja (tamo gde zelimo da budemo)? - ovo su akcije, zadaci, mere i dekomponovanje globalnog cilja na vise manjih (operativnih), dalje operativne na konkretne zadatke i aktivosti. Ovde se definisu pojedinacni rokovi, odgovorne osobe za proces. Poslacu vam tabelu za akcioni plan, koja sadrzi sve neophodno da bi se operativnim ciljevima moglo upravljati do krajnje tacke (Gde zelimo da budemo?).

Ovo je opsta metodologija koju sam ja koristio u pravljenju strateskih planova nastupa na drustvenim mrezama i vrlo dobro je funkcionisala. Cak sam je koristio i u toku pravljenja Petogodisnje strategije Dela Auta i Holding je bio odusevljen nacinom razmisljanja, samo sto sam tu dodatno razradjivao metodologiju i uvodio neke nove stvari, ali to prevazilazi okvire ovog.

Nadam se da sam pomogao malo da kanalisete svoje razmisljanje i dovedete se do krajnjeg cilja.
Docicu i ja ponedeljak na sastanak, posto mi je prosla guzva, cisto da vidim nacin razmisljanja i mozda pomognem nekom idejom iz moje prakse.

Pozdrav,
Milan

Ivana Ivanovic

unread,
Feb 23, 2013, 12:17:06 PM2/23/13
to Milan Radulovic, Katarina vukićević, mali-d...@googlegroups.com
Jako mi je zao sto nisam mogla da budem prisutna, ali cu i ponedeljak biti tu i videti kako mogu da se ukljucim u dalji rad. Za sada se slazem sa predlozima koje ste izneli, sa nekim sitnim sugestijama koje cu izneti na sastanku u ponedeljak. Jel isto u Inforoom-u posto nigde nije napomenuto mesto?


2013/2/23 Milan Radulovic <radulovi...@gmail.com>



--
Kind regards! Srdacni pozdravi!

Ivana Ivanovic
+381 63 240 740

midragan13

unread,
Feb 24, 2013, 3:55:23 AM2/24/13
to mali-d...@googlegroups.com
Drustvo, zelim samo da najavim moj dolazak u ponedeljak i prikljucivanje projektu.

Do tada, hteo bih da podelim par linkova sa vama, koje ste mozda i videli do sada:
http://www.techipedia.com/2010/social-media-strategy-a-z/

Ovaj poslednji blog u sebi sadrzi jos gomilu linkova ka slicnim temama, a inace Dragan Varagic ima i ovaj tekst: 

Pozdrav i vidimo se u ponedeljak,
Dragan

Marko Arsic

unread,
Feb 25, 2013, 4:05:44 AM2/25/13
to mali-d...@googlegroups.com

Drage kolege,

evo da se javim i ja. Izvinjavam se zbog mog odsustva sa sastanka stvarno nisam bio u mogućnosti da dođem. Pročitao sam izveštaj i sve mailove, u toku sam sa dešavanjima i potpuno podržavam način na koji ste se organizovali. Međutim, s obzirom da sam u fazi prelaska u drugi sektor IT-a svakodnevno dobijam materijale u uputstva koja moram da proučim za naredni dan tako da neću moći mnogo da se aktiviram oko ovog projekta. Takođe, želim da vam saopštim da vas ne ostavljam na cedilu i da imate moju potpuno podršku što se tiče IT-a ako bude potrebno, a i slobodan sam za bilo koji zadatak koji mi dodelite za rad od kuće...

Srdačno,
M. 


Katarina Vukićević

unread,
Feb 25, 2013, 10:15:57 AM2/25/13
to Ivana Ivanovic, mali-d...@googlegroups.com, Milan Radulovic

Ne, u Kanc.za mlade, tako?

Stefan Prolović

unread,
Feb 25, 2013, 10:42:12 AM2/25/13
to mali-d...@googlegroups.com
Ćao svima.
 
U prilogu je power point prezentacija koji sam napravio sa okvirnom idejom za promociju programa Mladi lideri
putem LINKEDin - a, Delta portala, sajta Delta holdinga i e - novina. To je nešto najsažetije. Svaka korekcija
i dopuna je dobro došla pa ako neko dobije neku inspiraciju neka je navede.
 
Danas imam nekih privatnih obaveza pa ne znam da li ću stići na sastanak. Uglavnom, imate ovo u ataču pa
mi javite kako vam se čini.
 
Pozdrav.
Promocija programa Mladi lideri.pptx

Zvezdana Bajic

unread,
Feb 25, 2013, 10:51:12 AM2/25/13
to Katarina Vukićević, Ivana Ivanovic, mali-d...@googlegroups.com, Milan Radulovic
To je to :)

2013/2/25 Katarina Vukićević <katja.13...@gmail.com>



--
Zvezdana Bajić
AIESEC Serbia |  LC Belgrade EF |  Kamenička 6, 11000 Beograd
M: +381.65.2.999.365 
 | T/Fax: +381.11.318.56.96 | 
E: zvezdana...@gmail.com | 
W: www.ef.aiesec.org.rs |

Please consider the impact on the environment before printing this e-mail.
Think green!
AIESEC Serbia supports conservation.
_______________________________________________________

Imajte na umu uticaj na okolinu pre štampanja ovog email-a..
Mislite zeleno!
AIESEC Srbije podržava održivost

Marko Arsic

unread,
Feb 25, 2013, 6:20:47 PM2/25/13
to mali-d...@googlegroups.com, Katarina Vukićević, Ivana Ivanovic, Milan Radulovic
Ok je ovo ideja ali po mom mišljenju malo je čudno da Mladi lideri imaju nalog, a sam Delta holding nema. Pretpostavljam da bi ovaj nalog ML trebalo da bude u vezi sa nalogom DH jer im sigurno nije samo ideja da promovišu nas kao ML već ceo DH...

Moje mišljenje...

Ivana Ivanovic

unread,
Feb 26, 2013, 2:10:38 AM2/26/13
to Zvezdana Bajic, Katarina Vukićević, mali-d...@googlegroups.com, Milan Radulovic
Ova konverzacija postaje konfuzna jer vise ne znam ko na sta odgovara i kako smo se rasparcali u vise mailova umesto da budemo u jednom.

Nema veze sad, samo sam htela da dodam nesto sto mi je palo na pamet nakon sastanka. Smatram da bi valjalo da imamo slajd na pocetku o tome koji su nasi ciljevi koje pokusavamo da ostvarimo celim projektom, kao i slajd na kraju o tome sta nakon realizovanja celog projekta mi ocekujemo da ce biti stanje. Ali ne mislim da se vezujemo brojevima i tacnim vremenskim okvirom, nego opisno da izrazimo sta se u stvari delilo tj. smatramo da ce se ostvariti.




2013/2/25 Zvezdana Bajic <zvezdana...@gmail.com>
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages