Sziasztok!
Mindenkinek boldog, békés új esztendőt kívánok!
Szerettem volna Veletek megosztani pár tudnivalót a feldbachi kórház szülészetéről, hátha valakinek szüksége lehet ezekre az információkra.
December közepén jártunk ott egy kismamával, igen pozitív élmény volt.
Ha valaki ott szeretne szülni, a következőket kell jelenleg teljesíteni:
- Be kell előre jelentkezni egy osztrák lakcímre (akár ideiglenes lakcím, azaz "tartózkodási hely" címszó alatt), mert csak sürgősségi, avagy helyi várandósókat láthatnak el, külföldieket NEM. Ez egyébként egy ismerőssel megoldható, akinek van.
- Mi a beszélgetésre előre bejelentkeztünk egy titkárnőn keresztül az egyik orvoshoz. A telefonszám kiderítése nem volt egyszerű, mert a honlapjuk nem valami közlékeny e téren. Némettudással rendelkező ember telefonáljon, az angolt a titkárnők nem beszélik....
- Tervezett szüléseket vállalnak (az említett sürgősségi vészhelyzeteken kívül, bár erre nem lehet játszani, ha jól hallottam), tehát meg kell jelenni a 36. héten egy vizsgálatra. Ha otthonról viszi a kismama a vérvétel és egyéb leleteket, akkor ez az alkalom max.150 Euróból jön ki, de azt mondták inkább 100 EUR alatt szokott lenni. (Pl. orvosi vizsgálati díj 35 EUR, vérvétel egyébként 17 EUR, stb....)
- Nincs választott orvos vagy szülésznő, ahogy kivettük a szavaikból, hanem aki éppen ügyeletben van, azzal lehet szülni. Farfekvést csak a főorvos Dr. Hofmann vállal. Mi egyébként Dr. Huberrel beszéltünk, aki nagyon közvetlen, kedves és igen empatikus volt. Egyébként ezek a jelzők illenek az egész személyzetre is.