Závada v aplikaci

8 views
Skip to first unread message

ČUPR

unread,
Nov 18, 2009, 7:52:34 AM11/18/09
to Locify, kro...@seznam.cz
Po 3 dnech používání mi aplikace hlásí chybu:
Omlouváme se, ale v programu nastala neočekávaná chyba. Prosím
nahlašte tuto chybu - budeme se snažit problém odstranit.
To jsem sám zvědavý JAK bude problém, odstraněn a hlavně JAK mi bude
kompenzována sleva - resp. náhrada za již zaplacenou licenci....

Popis chyby
java.lang.ArrayIndexOutOfBoundsException: 0
Místo FileMapLayer.drawMap()
Data managers: 1

dc

unread,
Nov 18, 2009, 7:55:18 AM11/18/09
to Locify
Dobry den,
mohu se zeptat, komu jste platil za licenci? Locify je zdarma.
David Cizek, lociman

ČUPR

unread,
Nov 18, 2009, 8:51:18 AM11/18/09
to Locify
Tak tady si ze mne asi někdo pěkně utahuje...
Dne 7.11.2009 ve 22:50:05 hodin SEČ jsem si při prohlížení nabídky
nově nabízených software v aplikaci OVI v mobilním telefonu stáhnul
"SmartMaps online" a nainstaloval do mobilního telefonu zn. NOKIA E66
- telefonní číslo 777 xxx xxx. Je fakt, že ve zmíněném telefonu mám
jíž nainstalované - zakoupené mapy od fy SmartMaps, ale tuto nabídku
("SmartMaps online") jsem bral jako další možnou aplikaci k instalaci
- snad jen ze zvědavosti, nebo pro porovnání s již nainstalovanými
mapami SmartMaps. Po instalaci jsem si z nabídky Mapy >>> Přístup k
mapám >>> Prvních 14 dní: Zdarma... chtěl tento přístup ověřit, ale
bylo mi oznámeno dialogovým oknem: Pro tento telefon již expirace
proběhla (nevím přesně text, ale tak nějak to tam bylo napsáno).
Protože jsem vážně chtěl "otestovat" a porovnat oba produkty -
tedy již původně zakoupené a na kartu nainstalované mapy "SmartMaps" s
tímto novým produktem "SmartMaps online", pokračoval jsem (možná
zbytečně) k dalšímu kroku ke zpřístupnění tím, že jsem zvolil z
nabídky možnost "7 dní: 30,- Kč vč. DPH" Za malou chvíli mi bylo
potvrzující SMS zprávou oznámeno, že došlo k aktivaci s datem expirace
2009-11-14 22:50:05 a na můj účet u operátora přičtena částka 30,- Kč.
Po 3 dnech mi však aplikace oznámila výše uvedenou chybovou hlášku.
Je-li licence ZDARMA, proč je tedy v menu možnost:
Prvnich 14 dnů zdarma
Licence 7 dnů za 30,- Kč
Licence na měsíc....... nevím přesně kolik tam bylo. Aplikace je
nepřístupná, hlásí pouze výše zmíněnou chybu

dc

unread,
Nov 18, 2009, 8:57:41 AM11/18/09
to Locify
Nikdo si z Vas neutahuje, neni na to duvod.
Toto je forum pro program Locify, ktery je zdarma.
Aplikace SmartMaps nabizi a prodava spolecnost Planstudio a v aplikaci
je mozne se docist spojeni na jejich podporu.
Hezky den
David Cizek, lociman

ČUPR

unread,
Nov 18, 2009, 9:03:55 AM11/18/09
to Locify
Děkuji za odpověď - nicméně neřeší můj problém - odstranění chyby v
aplikaci. Když je program ZDARMA, proč je tam tedy nabídka k nákupu
licencí ? Já neměl díky té chybě možnost ani řádně otestovat. Ani těch
prvních 14 dní zdarma. Komu šlo tedy těch 30,- Kč za licenci? Přišlo
mi potvrzení SMS zprávou z čísla 90799 - Děkujeme, služba byla
aktivována. mapy budou dostupné po dobu 7 dnů. No a po 3 dnech se
objevila ta chyba. Považuji to za docela slušný podvrh...

dc

unread,
Nov 18, 2009, 9:13:27 AM11/18/09
to Locify
Predevsim znovu predesilam - nestahl jste si Locify, ale SmartMaps a
tedy resite problem na spatnem miste.

Nicmene: neni nic neobvykleho, ze je program zdarma a po urcite dobe
si musite koupit licenci nebo nemuzete vyuzivat urcitych funkci. Co
vim, tak program je ke stazeni zdarma a nabizi moznost si funkcnost
plne otestovat bez nutnosti zaplaceni, coz je prave proto, aby se
kdokoliv mohl rozhodnout, zda vyuzije, resp. muze vyuzit placenou
nabidku po skonceni obdobi, kdy je to zdarma.

Myslim, ze takova nabidka neni zadny podvrh, ale velmi seriozni
pristup ze strany poskytovatele aplikace - tedy spolecnosti
Planstudio.

Nicmene prosim obratte se na podporu spolecnosti Planstudio. Verim, ze
Vam pomohou.

David C.

ČUPR

unread,
Nov 18, 2009, 9:30:28 AM11/18/09
to Locify
N

ČUPR

unread,
Nov 18, 2009, 9:35:20 AM11/18/09
to Locify
OK - program jsem raději odinstaloval - nemám na to nerva.... :-)
Nainstaloval jsem si podle návodu aplikaci Locify a nemohu to "rozjet"
-
Povolit aplikaci Locify číst uživatelská data? - POVOLENO
Povolit aplikaci Locify zapisovat uživatelská data? - POVOLENO
Pro běh aplikace je nutno nastavit práva pro přístup k souborům.....
Mám NOKIA E66 - ale nějak se nemohi dostat k nastavení - Menu
neodpovídá mému telefonu
Certifikát Thawte jsem si stáhnul....
Můžete mi prosím, pomoci ?


On 18 lis, 15:13, dc <david.ci...@gmail.com> wrote:

ČUPR

unread,
Nov 18, 2009, 10:38:06 AM11/18/09
to Locify
Tak jsem to po dlouhém hledání přece jen našel :-) Posílám tedy návod
(cestu) pro případné další uživatele NOKIA E66
Není to v nabídce, kde jsem to původně hledal
Menu >>> Nástroje >>> Nastavení >>> Aplikace.....
ale správná cesta je:
Menu >>> INSTALACE >>> Správa aplikací >>> Locify >>> Otevřít -
Přístupový bod:
Přístup k síti: Zeptat se poprvé
Zprávy: Zeptat se vždy
Automat. start aplikace: Vždy povoleno
Připojení: Vždy povoleno
Multimédia: Vždy povoleno
Číst uživatelská data: Vždy povoleno
Upravit uživatelská data: Vždy povoleno
Poloha: Vždy povoleno
Orientační body: Vždy povoleno
Autentifikace: Vždy povoleno

ufaak

unread,
Nov 18, 2009, 10:38:21 AM11/18/09
to Locify
jenom mala poznamka. smartmaps online jsou postaveny na Locify, a
prestoze je na strankach planstudia uveden kontakt na technickou
podporu, v podstate ji poskytuje destil. Takze i kdyz to neni
oficialni cesta, muze se to tudy dostat i k destilovu displayi :)

pokud chces mit turisticke/cyklo mapy online, muzes zkusit stahnout
mnou publikovane Locify, do ktereho jsem pridal prave podporu map od
planstudia. Bohuzel tu aplikaci nemohu podepsat - pravdepodobne ji
tedy na nokii nespustis. Chce to lepsi mobil ;)

co se tyce problemu s certifikatem, muzu odkazat
a) http://locify.com/download/ a http://locify.com/help/installation

b) forum aplikace trekbuddy, ktera je podepsana take thawte
certifikatem a ma mnohem rozsahlejsi komunitu - velice pravdepodobne
se tam nejakeho vysledku doberes. odkaz http://www.trekbuddy.net/forum/

regards



On 18 lis, 15:13, dc <david.ci...@gmail.com> wrote:

ČUPR

unread,
Nov 18, 2009, 10:40:18 AM11/18/09
to Locify
OK - již to chodí a jdu to otestovat

On 18 lis, 16:38, ufaak <glo...@gmail.com> wrote:
> jenom mala poznamka. smartmaps online jsou postaveny na Locify, a
> prestoze je na strankach planstudia uveden kontakt na technickou
> podporu, v podstate ji poskytuje destil. Takze i kdyz to neni
> oficialni cesta, muze se to tudy dostat i k destilovu displayi :)
>
> pokud chces mit turisticke/cyklo mapy online, muzes zkusit stahnout
> mnou publikovane Locify, do ktereho jsem pridal prave podporu map od
> planstudia. Bohuzel tu aplikaci nemohu podepsat - pravdepodobne ji
> tedy na nokii nespustis. Chce to lepsi mobil ;)
>
> co se tyce problemu s certifikatem, muzu odkazat
> a)  http://locify.com/download/  a  http://locify.com/help/installation
>
> b)   forum aplikace trekbuddy, ktera je podepsana take thawte
> certifikatem a ma mnohem rozsahlejsi komunitu - velice pravdepodobne
> se tam nejakeho vysledku doberes. odkazhttp://www.trekbuddy.net/forum/
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages