Tədbir ərivəsində baş verə biləcək fvqəladə hadisələr zamanı mlki mdafiə hazırlığının real vəziyyəti yrənilib və mmkn ola biləcək hər hansı qəzada işilərin mhafizə səviyyəsi yoxlanılıb, məlumatda deyilir.
DOWNLOAD https://bltlly.com/2ySbIN
Təlim zamanı zavodun tikinti ərazisində şərti olaraq yanğın şəraiti yaradılıb və 3 qrupa ayrılmış mlki mdafiə qvvələri tərəfindən dərhal xilasetmə və yanğının qarşısının alınması tədbirləri həyata keirilib.
"Balaxanı şəhər tullantılarının zərərsizləşdirmə poliqonunda və bərk məişət tullantılarının yandırılması zavodunun tikinti sahəsində texniki təhlukəsizliyin və əməyin mhafizəsinin təmin edilməsi məqsədilə gələcəkdə də bu cr mlki mdafiə təlimləri keiriləcək", - məlumatda qeyd edilib.
Azərbaycan Prezidentinin "Bakı şəhərində məişət tullantıları ilə bağlı idarəetmənin təkmilləşdirilməsi haqqında" 6 avqust 2008-ci il tarixli sərəncamına əsasən, bərk məişət tullantılarının yerləşdirilməsi və utilizasiyası "Təmiz şəhər" ASC-yə tapşırılıb, Bakı ərazisində mənbəyindən asılı olamayaraq, btn bərk məişət tullantılarının yığılması və daşınması isə şəhər İcra Hakimiyyəti tərəfindən həyata keirilir.
Azərbaycan, Bakı, 19 iyul /Trend, mxbir T.Hacıyev/
Prezidentin imzaladığı sərəncam "İki sahil" qəzetinin fəaliyyətinə verilən yksək qiymətdir. Bunu ərşənbə axşamı Trend-ə "İki sahil" qəzetinin baş redaktoru Vqar Rəhimzadə bildirib.
"Mhtərəm Prezidentimizə rəkdən minnətdaram, təşəkkr edirəm. Mənim "Vətənə xidmətə grə" ordeni ilə təltif edilməyim fəaliyyətimizə verilmiş ox yksək qiymətdir. Hesab edirəm ki, bundan sonra işimizə daha da məsuliyyətlə yanaşmalıyıq", - Rəhimzadə əlavə edib.
Vqar Rəhimzadə milli mətbuatın inkişafındakı səmərəli fəaliyyətinə grə 3-c dərəcəli "Vətənə xidmətə grə" ordeni ilə təltif edilib.
Rəhimzadə qeyd edib ki, rəhbərlik etdiyi kollektivlə birlikdə Azərbaycan dvlətinin qdrətlənməsi ynndə grlən işlərə həmişə dəstək olacaq.
"Mətbuat işisi olaraq Cənab Prezidentin grdy işlərə yardımı olmalıyıq. Var gcmzlə alışmalıyıq ki, Azərbaycan dvləti daha da gclənsin, qdrətlənsin. Biz də bu işlərə yardımı olduğumuza grə fəxr və qrur hissi keirək", - o vurğulayıb.
ərşənbə axşamı gecə (16 yanvar) İranın Pakistana raket hcumu nəticəsində iki uşağın lm və nəfərin yaralanmasından sonra Pakistan və İran diplomatik əlaqələrin pozulma yolundadır. ərşənbə gn Pakistan hcumu pislədi və sonra Tehrandakı səfirini geri ağırıb. İranın İslamabada səfərdə olan elisinin Pakistana qayıtmasına qadağa qoyub.
18 yanvar tarixində isə məlum oldu ki, Pakistan da z nvbəsində İran sərhədləri daxilindəki silahlı qruplaşmalara qarşı aviazərbələr endirib, xəbəri İranın dvlət agentlikləri də təsdiqlədi.
İslamabaddan gələn ritorika İranın hcumları nəticəsində yaranan artan bhrana işarə etsə də, iki lkə tez-tez 900 km-lik qeyri-sabit sərhədləri boyunca gərginliyi aradan qaldırmalı olurlar.
Həmin vaxt Pakistanın baş naziri olan Şahbaz Şərif Bəlucistanda İranla sərhəddə drd təhlkəsizlik məmurunun ldrlməsini pisləyib. Pəncqur rayonunun ukab sektorunda baş verən hcumdan sonra Pakistan Xarici İşlər Nazirliyi İranı məsələni araşdırmağa və gnahkarları məsuliyyətə cəlb etməyə ağırıb. İranın İslamabaddakı səfirliyi bu hcumu pisləyib.
Pakistanın XİN-i bildirib ki, Pakistan Hərbi Hava Qvvələri Pakistanın Pəncqur ərazisində uan İran pilotsuz təyyarəsini vurub. Bu, ilk dəfə İrandan gələn pilotsuz təyyarənin Pakistan tərəfindən vurulması idi.