הועדה המקומית תל אביב יפו התרשלה בתפקידה והדיון בנושא מגדלי בצלאל חוזר לדיון במועצת העיר תל אביב- כך נקבע בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה

6 views
Skip to first unread message

נאמני לב תל אביב

unread,
Jul 19, 2012, 6:07:14 AM7/19/12
to lev...@googlegroups.com, Myhood, אבי דוקטורציק, איילת אוקו, אשכנזי עו"ד נאמני לב תל אביב, אתי בוסידאן, אתי בוסידאן 2, גיא תמיר, גלעד גולדמן, חני מור, יעל גולן, מרגלית רוטשילד, נאמני לב תל אביב בגימיל, ניצה אבידן, שי גן אור, שמשון קריסטל פרטי
הועדה המקומית התרשלה והדיון במגדלי בצלאל חוזר למועצת העיר

הועדה המקומית לתכנון ובנייה של עיריית תל אביב התרשלה בתפקידה והדיון בהקמת מגדלי בצלאל חוזר למועצת העיר, כך קבעה הועדה המחוזית לתכנון ובנייה בתל אביב היום. הועדה המקומית הוסיפה שטח של  10,000 מ"ר שטחי שירות מבלי לקבל על כך החלטה .

הועדה המחוזית לתכנון ובנייה בראשות מר מיכה גולדמן קיבלה היום 19-7-2012 החלטה להחזיר את הדיון על הקמת מגדלי בצלאל לדיון במועצת העיר תל אביב. העירייה טענה כי ערר סוחרי השוק והתושבים המיוצגים ע"י עו"ד עופר יעקב הוגש באיחור ולכן יש לבטל את הדיון בערר. עם זאת לא הצליחו נציגי העירייה להציג תיעוד על שליחת הודעות על החלטת הועדה המקומית למתנגדים. יו"ר הועדה המחוזית אמר בהקשר לכך כי הועדה המקומית התרשלה כאשר לא תיעדה את משלוח החלטת הועדה למתנגדים ושאל  "איך יכול להיות שאין תיעוד מדויק על משלוח הודעות" ודחה את דרישת העירייה.

תקנות התכנון והבנייה (סעיף 13 ב')  מאפשרות לוועדה המקומית להוסיף אחוזי בנייה לטובת שטחי השירות ללא זכות ערעור, אולם מאחר והועדה המקומית התרשלה בתפקידה, הוסיפה את שטחי השירות לתכנית ולא קיבלה החלטה על כך, הנושא נפתח לדיון ערעור בוועדה המחוזית. 
לאור התרשלות הועדה המקומית, החליט יו"ר הועדה להחזיר את הדיון למליאת מועצת העירייה שאמורה לקבל החלטה בנושא זה. אדריכל הועדה הוסיף כי מדובר בנושא עקרוני המחייב דיון ציבורי פתוח. לא סתם נקבע שדיון מסוג זה צריך להתקיים במועצה, מדובר  בנושא שבליבו של כל תושבי בעיר ולכן כל אבות העיר צריכים לדון בכך. נדרש דיון מהותי, ביקורתי, המאפשר לאזרחים ייצוג בעל משמעות ציבורית. 

כמו כן קבע יו"ר הועדה כי הוא מעוניין ללמוד את נושא השוק לעומק ולכן קבע כי יתקיים סיור בשטח שוק בצלאל במטרה ללמוד את הבעיות בשטח. יו"ר הועדה מבקש לקבוע האם ניתן להגדיר  את שוק בצלאל כשוק או שמדובר באוסף חנויות מקרי.

עו"ד עופר יעקוב המייצג את הסוחרים והתושבים בפני הועדה המחוזית, טען בדיון כי מגדלי בצלאל קמים על בסיס תוכנית ול"ל מיושנת (2250) שנועדה לבנות דירות לעולים חדשים בשנות ה 90, בפועל מדובר כיום בתכנית שעוסקת בהגדלת שטחי מסחר ודירות יוקרה, תכנית שתהרוס בפועל את שוק בצלאל ואת אופי אזור לב העיר. לאור זאת חובה על עיריית תל אביב לדון ולקבל החלטה מכרעת לגבי עתיד השוק, אופי לב העיר וכל המשמעויות הנלוות לכך ולקיים בנושא דיון ציבורי פתוח ומעמיק. זאת מהות הערר טען עו"ד יעקב, העירייה והיזם חייבים להידבר עם הסוחרים והתושבים ולא לקבוע עובדות בשטח.

--
נאמני לב תל אביב- התארגנות תושבים למען איכות חיים בלב ת"א
המייל שלנו :levt...@gmail.com 
צרו איתנו  קשר והצטרפו להתארגנות : בפייס בוק  – חפשו את נאמני לב תל אביב
 האתר שלנו באינטרנט – נאמני לב העיר :
 https://sites.google.com/site/levtel100/home
 
 ערוץ השידורים שלנו ב YOUTUBE
 

 חתמו על העצומה :
http://www.atzuma.co.il/levtel/
הצטרפו כמתנדבים- טופס הרשמה למתנדבים לחצו כאן לקישור
\http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGE4cE54bTBFX1FON25EMUQ3TEhkeUE6MA
נציגות: גלעד גולדמן 0523-987908

קריסטל אמנות ותקשורת

unread,
Jul 19, 2012, 6:14:31 AM7/19/12
to lev...@googlegroups.com, Myhood, אבי דוקטורציק, איילת אוקו, אשכנזי עו"ד נאמני לב תל אביב, אתי בוסידאן, אתי בוסידאן 2, גיא תמיר, גלעד גולדמן, חני מור, יעל גולן, מרגלית רוטשילד, ניצה אבידן, שי גן אור, שמשון קריסטל פרטי

כל הכבוד,

גם אם באיחור, אני תקווה שנרוויח את שוק בצלאל וגם נשביח את פרויקט הבנייה בכך שמעתה יצטרכו פרנסי העיר להתחשב גם בצרכנו-אנו, תושבע רובע לב העיר.   

יישר כוח ובהצלחה.

 

בברכה

שמשון קריסטל

 Shimshon Crystal 

 

Rothschild Blvd, Tel Aviv 66881 , Israel        15  שד' רוטשילד 15 תל אביב, מיקוד 66881

Tel :   972-3-5100680         טל:     03-5100680

Mob:   972-50-5659571     נייד:   050-5659571

Fax:   972-3-5165507         פקס:  03-5165507

 http://www.crystalarts.co.il   in...@crystalarts.co.il     

 

 

 


image001.jpg
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages