Fwd: נאמני לב תל אביב, עיריית תל אביב התעלמה מהתושבים ואישרה את הקמת מגדלי בצלאל בלב העיר הלבנה- מצורפת החלטת הועדה 20-4-2012

6 views
Skip to first unread message

נאמני לב תל אביב

unread,
Apr 20, 2012, 4:20:29 AM4/20/12
to lev...@googlegroups.com, Myhood, אבי דוקטורציק, איילת אוקו, אשכנזי עו"ד נאמני לב תל אביב, אתי בוסידאן, אתי בוסידאן 2, גיא תמיר, גלעד גולדמן, חיה ניר, חני מור, יעל גולן, מרגלית רוטשילד, נאמני לב תל אביב בגימיל, ניצה אבידן, שי גן אור, שמשון קריסטל פרטי


"בצלאל הכי רמת אביב שיש"


עיריית תל אביב התעלמה מהתושבים ואישרה את הקמת מגדלי בצלאל בלב העיר הלבנה  

ועדת משנה לתכנון ובנייה בת"א דחתה את התנגדות התושבים אך מקיימת מו"מ עם סוחרי השוק.


ועדת המשנה לתכנון ובנייה של תל אביב, בדיון  מיום 11/1/2012 (מספר 12-0001 ב' ) אישרה פה אחד את הקמת מגדלי בצלאל בלב תל אביב. כזכור הגישו ועד סוחרי שוק בצלאל וקבוצת תושבי לב תל אביב (נאמני לב ת"א) התנגדות מפורטת להקמת המגדלים, המגובה בחו"ד אדריכליות, אולם כאמור הועדה דחתה את רוב טענות המתנגדים. יזם הפרויקט פתח משרד מכירות בשטח ונערך לבנייה לאחר חג העצמאות. התושבים והסוחרים מתכוננים להמשך מאבק משפטי נגד הקמת הפרויקט ההרסני.


בהחלטה, נתנה הועדה עדיפות ברורה לטיפול בטענות סוחרי שוק בצלאל ומינתה ועדה מיוחדת בראשות חברי המועצה ארנון גלעדי – ליכוד ואסף זמיר- צעירים  לניהול מו"מ עם ועד סוחרי השוק בלבד. לעומת זאת התעלמה הועדה לחלוטין במטענות התושבים ולא מצאה לנכון לקיים גם איתם מו"מ דומה.


מתוך 15 סעיפי התנגדות שונים אותם הגישו תושבי לב תל אביב נדחו ע"י הועדה כל הסעיפים למעט אחד (סעיף 2.2 הקשור בהסכם סודי לגבי החניה). לטענת העירייה קיים הסכם עם היזם בנושא הסדרי חנייה עתידיים עבור הציבור  אולם הסכם זה לא הוצג מעולם לתושבים וספק אם קיים בכלל. הועדה גם לא טרחה לקבל לידה את ההסכם החתום.  


מעיון בפרוטוקול עולה כי בטרם התקבלה החלטה, קיימה הועדה דיון סגור וקצר ביותר (אשר סוכם ב 19 שורות) בו ללא דיון משמעותי של רוב החברים נחרץ למעשה עתידו של אחד מאזורי המגורים ההיסטוריים בתל אביב, שיהפוך בעתיד הקרוב לעוד שיכון דוגמת רמת אביב.  


יש לציין כי ועד סוחרי השוק באמצעות עו"ד עופר יעקב הגיש עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי נגד התחלת עבודות הבנייה במתחם. בית המשפט קבע בהחלטה מיום 22/3/2012 (עת"ם 17575.03.12 ) כי יש להמתין לתוצאות המו"מ של העירייה והסוחרים בטרם יקבל החלטה בעתירה הנ"ל.


ביום א' הקרוב 22/4/2012 בשעה 11:30 בבוקר תקיים ועדת המו"מ של העירייה פגישה עם נציגות ועד סוחרי השוק במתחם עצמו במטרה ללמוד את טענות הסוחרים בשטח.


חברי ועדת המשנה לתכנון ובנייה בראשות חבר המועצה דורן ספיר- עבודה והחברים  ארנון גלעדי-ליכוד,  אסף זמיר-צעירים, אהרון מדואל-עיר לכולנו, שמואל גפן, כרמלה עוזרי- תל אביב 1 , שלמה זעפרני-ש"ס, מאיר מוזס-גמלאים, ושמוליק מזרחי- עבודה, תמכו כולם כאיש אחד בתוכנית. יש לציין כי חברת המועצה וסגנית ראש העירייה הגב' מיטל להבי ממר"צ נמנעה.


התנהלות עירונית זו מלמדת על מגמה ברורה של התעלמות מהתושבים והעדפת שיקולים כלכליים ומסחריים בכל הקשור לתהליכי תכנון ובניה בלב תל אביב. המושג "שיתוף הציבור" כנראה לא קיים כאשר מדובר בהקמת מגדלים ושטחי מסחר במרכז העיר. מסתבר כי תושבים שאינם מיוצגים משפטית ומגובים כלכלית, קולם לא נשמע ואין להם נציגות משמעותית במסדרונות העירייה. כמה חבל שחברי המועצה, נציגי הציבור, הם אלה שגרמו להקמת המגדלים, חניוני ענק וקניונים במרכז העיר. גם אם מכנים את הפרויקט  "הכי תל אביב שיש" ומנסים לזהות  אותו לצרכי שיווק עם שוק בצלאל וגן מאיר, הרי אין ספק כי הקמת המגדלים, החניון והקניון יחסלו סופית את הייחוד של מרכז העיר לדורות.


-- נאמני לב תל אביב- התארגנות תושבים למען איכות חיים בלב ת"א
המייל שלנו :levt...@gmail.com 
צרו איתנו  קשר והצטרפו להתארגנות : בפייס בוק  – חפשו את נאמני לב תל אביב
 האתר שלנו באינטרנט – נאמני לב העיר :
 https://sites.google.com/site/levtel100/home
 
 ערוץ השידורים שלנו ב YOUTUBE
 

 חתמו על העצומה :
http://www.atzuma.co.il/levtel/
הצטרפו כמתנדבים- טופס הרשמה למתנדבים לחצו כאן לקישור
\http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGE4cE54bTBFX1FON25EMUQ3TEhkeUE6MA
נציגות: גלעד גולדמן 0523-987908--
נאמני לב תל אביב- התארגנות תושבים למען איכות חיים בלב ת"א
המייל שלנו :levt...@gmail.com 
צרו איתנו  קשר והצטרפו להתארגנות : בפייס בוק  – חפשו את נאמני לב תל אביב
 האתר שלנו באינטרנט – נאמני לב העיר :
 https://sites.google.com/site/levtel100/home
 
 ערוץ השידורים שלנו ב YOUTUBE
 

 חתמו על העצומה :
http://www.atzuma.co.il/levtel/
הצטרפו כמתנדבים- טופס הרשמה למתנדבים לחצו כאן לקישור
\http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=dGE4cE54bTBFX1FON25EMUQ3TEhkeUE6MA
נציגות: גלעד גולדמן 0523-987908

לוגו קטן.jpg
P1090325.JPG
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages