EJB po końcu świata, czyli nowa stara specyfikacja JEE6 - 24.01.2013

58 views
Skip to first unread message

Łukasz Rybka

unread,
Jan 17, 2013, 3:20:18 PM1/17/13
to jug-tro...@googlegroups.com
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Java User Group Trójmiasto, które odbędzie się 24 stycznia, w Inkubatorze Starter.

Data: 24.01.2013, godz. 17:30
Miejsce: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER (ul. Lęborska 3b), centrum konferencyjne, parter
Temat prezentacji: EJB po końcu świata, czyli nowa stara specyfikacja JEE6
Prelegent: Kuba Marchwicki

Info od prelegenta: Temat EJB 3.1 pojawiał się w trójmieście kilkukrotnie, głównie za sprawą Adama Bienia. Ja natomiast postaram się uchwycić temat trochę inaczej. Postaram się pokazać zmiany i nowości w nieco innym ujęciu – konkretnych wymagań projektowych oraz sposobów ich implementacji w mniej lub bardziej rzeczywistych realiach projektowych. 
Pomysł jest prosty. Koduje i omawiam kolejne funkcjonalności wykorzystując Eclipse’a, specyfikację EJB 3.1 oraz serwer aplikacji TomEE. Zero slajdów – 100% IDE. Półtorej godziny – i zobaczymy ile się zmieści :)”
PS. Zgodnie z obietnicą z poprzedniego JUGa na którego się spóźniłem – przyniosę cukierki

Sam prelegent o sobie: Developer który przeszedł na ciemną stronę mocy. Programowanie na co dzień zamienił na hacknights w weekendy. Z jednej strony czasem brakuje, z drugiej – daje zupełnie inną perspektywę. Wymaga sporo, ale jak nic pozwala na noszenie wielu czapek i identyfikacja z każdą rolą w projekcie. Czasami trener, coach, orędownik czystego kodu, refaktoringu, testów, zwinnego podejścia do życia.

Łukasz Rybka

unread,
Jan 27, 2013, 5:53:38 AM1/27/13
to jug-tro...@googlegroups.com
Kuba - jeszcze raz ogromne dzięki za świetna prezentację!

Materiały ze spotkania (zdjęcia, prezentacja oraz kod źródłowt) zostaly wrzucone na nasza strone:  http://trojmiasto.jug.pl/media/spotkania/ 
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages