Programowanie funkcyjne w Javie - 21.03.2013

42 views
Skip to first unread message

Łukasz Rybka

unread,
Mar 14, 2013, 1:05:18 PM3/14/13
to jug-tro...@googlegroups.com
Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie Java User Group Trójmiasto, które odbędzie się 21 marca, w Inkubatorze Starter.

Data: 21.03.2013, godz. 17:30
Miejsce: Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER (ul. Lęborska 3b), centrum konferencyjne, parter
Temat prezentacji: Programowanie funkcyjne w Javie
Prelegent: Sławomir Ginter

Info od prelegenta: W ramach prezentacji spróbuję z punktu widzenia zarówno developera jak i team leada odpowiedzieć na pytanie dlaczego zdecydowaliśmy się na Scalę w firmie mocno przywiązanej do Javy, jakich kłopotów się spodziewaliśmy, jakie naprawdę nas spotkały i czy tego nie żałujemy. W główniej części prezentacji podzielę się spostrzeżeniami na temat koncepcji z języka Scala które warto zastosować w "normalnych" projektach Javowych i co możemy przez to zyskać - jak i dlaczego warto przetwarzać kolekcje Guavą oraz używać Fugue przy tworzeniu API.

Prelegent sam o sobie: Software Developer z powolania, obecnie od ponad 5 lat kodujący w środowisku Javy narzędzia dla developerów, chociaż 15 lat temu zaczynał od oprogramowania dla maszyn przemysłowych i telekomunikacyjnych paltform embedded. Orędownik pragmatycznie stosowanych metod Agile, wierzący w inżynierskie podejście do dowolnego problemu. Od 6 miesięcy lead komercyjnego projektu w Scali.

Zbigniew Sokołowski

unread,
Mar 15, 2013, 5:42:53 AM3/15/13
to jug-tro...@googlegroups.com
Witam, a ja postaram się jednej z następnych prelekcji raczej w maju przekazać wiedzę m.in. jak programować funkcyjnie z Groovy. Trochę inne podejście niż Scala, czyli nie jako alternatywa dla Javy.
A Groovy jako Java companion.

Pozdrawiam,
Zbigniew Sokołowski
Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages