מפגשי שמאל-ימין בסגנון אנריכסטי אוונגרדי

1 view
Skip to first unread message

Tal Yaron

unread,
Dec 15, 2010, 5:05:51 AM12/15/10
to התנועה לדמוקרטיה ישירה - פורום, ir-lekulan...@googlegroups.com, בני דאון, אייל לוין
שלום לכולם,

מצטער לנצל את הרשימות לצרכים לא בדיוק ספציפים. אבל אני חושב שזה דבר שיכול לדבר לאנשים המעוניינים בדמוקרטיה השתתפותית.

אנו מארגנים מחר בערב מפגש שמאל-ימין בתל-אביב או רמת גן. הערב הוא לכבוד י' בטבת (שקשור לצדק ולחברה). אם אתם מעוניינים להצטרף, אנא שלחו לי דוא"ל (tal....@gmail.com) עם הפרטים הבאים: שם ושם משפחה, דוא"ל, מס' טלפון (לצורכי תיאום אחרון במידת הצורך), ועיר מגורים (כדי שנוכל לארגן טרמפים במידת הצורך).

אם אתם חושבים שזה יכול להתאים למישה/י אחר שאתם מכירים, אנא העבירו לו את ההודעה.
זהו תיאור הערב:

מפגש העשרה בטבת של "מפגשים טובים באמצע - בונים חברה ביחד"


עשרה בטבת, הוא היום בו החל המצור של הבבלים על חומות ירושלים, והתחיל חורבנו של בית ראשון. על פי נביאי בית ראשון שניבאו את החורבן, החורבן נגרם כתוצאה ממעשיהם של בני ממלכת ישראל ויהודה, שכללו בין היתר שחיתות ואי שמירה על צדק ומשפט. כתב על כך ישעיהו " למדו היטב דרשו משפט, אשרו חמוץ; שפטו יתום, ריבו אלמנה....כספך, היה לסיגים; סבאך, מהול במים. שריך סוררים, וחברי גנבים--כלו אהב שחד, ורדף שלמנים; יתום לא ישפטו, וריב אלמנה לא-יבוא אליהם. (שם, פרק א')


במידה מסוימת המשפטים הללו נכונים גם לדמוקרטיה היהודית של ימינו. בערב הזה, אנו רוצים לעסוק בהתבוננות אישית-פנימית, והן בהתבוננות קבוצתית, על המציאות של ימינו, ועל הניסיון שלנו לשנות את דפוסיי המציאות. ניפגש למעגלים של שיחה, על נושאים שהציבור יעלה, ונערוך עליהם דיונים בקבוצות של 10 אנשים. ננסה לקבל פרספקטיבות שונות, ולמצוא כוח לשינוי,מתוך שיחה עם אנשים הבאים מכלל החברה הישראלית (חילונים, דתיים, מסורתיים, פוסט-מודרניסטים, שמאל, מתנחלים ועוד).
--
טל ירון, מאמן לאיכות חיים

פילוסופיה וחברה:
- מבט פילוסופי - בלוג על חברה וידיעה
- חבר בתנועה לדמוקרטיה ישירה

052-6079419


Reply all
Reply to author
Forward
0 new messages